Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 lipca 2014 r.
7:45
Edytuj ten wpis

Gdzie wyjeżdżali służbowo urzędnicy Ratusza? Odmawiają zrobienia listy

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
151 48 A A

Nie będzie wykazu wszystkich służbowych wyjazdów samorządowców z Ratusza, które odbyły się w ciągu ostatnich czterech lat. Urzędnicy nie zrobią takiej listy, bo uznali, że zajęłoby to zbyt dużo czasu. Tak też odpisali mieszkańcowi, który prosił o to zestawienie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Będę się odwoływał od tej decyzji, m.in. ze względu na to, że prezydent miasta już wcześniej oświadczył, że takie informacje będą udostępnione i nagle się z tego wycofał - mówi Andrzej Filipowicz, któremu Ratusz odmówił przekazania takiej listy. Lublinianin oficjalnie wystąpił do magistratu o komplet danych dotyczących wszystkich wyjazdów służbowych za lata 2010 - 2014.

Chciał, by przy każdej delegacji znalazły się dane o powodzie podróży, osobach biorących w nich udział i sprawowanych przez nie funkcjach, o terminie wyjazdu i powrotu oraz kosztach podróży i pobytu na miejscu. Prosił też o wyjaśnienie, kto te koszty pokrył, kto inicjował wyjazd oraz o rozgraniczenie, ile trwała podróż, a ile sam pobyt na miejscu.

Urzędnicy podliczyli, że w latach 2010-14 było aż osiem tysięcy poleceń wyjazdu. I uznali, że opisanie każdej podróży w żądany sposób zajęłoby zbyt dużo czasu, bo trzeba by zbierać rozproszone dane. W wielu przypadkach konieczne byłoby np. sprawdzanie akt osobowych uczestnika wyjazdu, by sprawdzić, jakie zajmował stanowisko kilka lat temu.

- Ze względu na to, że chodziło o bardzo obszerną informację przetworzoną, poprosiliśmy wnioskodawcę, by wykazał szczególnie istotny interes publiczny uzasadniający udzielenie tej informacji. Wnioskodawca tego interesu nie wykazał - mówi Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, zastępca prezydenta miasta. - Dlatego wydaliśmy decyzję o odmowie udzielenia informacji.

67 tygodni pracy

Ratusz doszedł do wniosku, że opisanie każdego wyjazdu zajęłoby około 20 minut, a sekretarz miasta podliczył, że dałoby to w sumie prawie 2700 godzin. W przeliczeniu na 40-godzinny tydzień pracy wyszłoby prawie 67 tygodni pracy jednego urzędnika, który przez ten czas nie zajmowałby się niczym innym. Dodajmy, że 67 tygodni to rok i kwartał, tymczasem na udzielenie informacji w szczególnie zawiłych sprawach miasto ma dwa miesiące.

- Takie argumenty w XXI wieku są dla mnie niedorzeczne - komentuje Filipowicz. - Oznacza to, że miasto nie kontroluje wydatków na delegacje. Gdyby były na bieżąco rejestrowane ze szczegółami, wtedy wygenerowanie zestawienia, o które prosiłem, zajęłoby kilka sekund. Brak rejestru świadczy o tym, że wydatki są poza kontrolą - dodaje. A z tym nie zgadza się miasto. - Wydatki na wyjazdy są ściśle limitowane budżetem miasta - mówi Mieczkowska-Czerniak.

1,1 mln zł na delegacje

W tegorocznym budżecie na krajowe delegacje Ratusz zarezerwował 415 tys. zł (w tym 97 tys. to delegacje współfinansowane z funduszy zewnętrznych, również europejskich), a na zagraniczne 693 tys. zł (523 tys. ze źródeł zewnętrznych).
Czytaj więcej o:

Komentarze 48

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Przemysław Leniak / 27 lipca 2014 o 02:23

Andrzeju

Każdy ma cie prawo krytykować jak chce
nie ściemniaj że nie ma prawa
bo wychodzisz na buca i nic ponad to nie osiągasz

"Ludzie, na Boga czy wy nie macie swoich własnych spraw tylko zajmujecie się plotami i kolportujecie je na dodatek jak zwykli tchórze?"

wiesz zaczynam myśleć że się naprawdę sprzedałeś
i celowo ośmieszasz uzyskiwanie informacji publicznej
bo to jedynie robisz człowieku...

Avatar
Andrzej Filipowicz / 26 lipca 2014 o 06:46

Ale o co chodzi? O pytania podpisane własnym imieniem i nazwiskiem czy brak stosownej odpowiedzi?

Wniosek z twej wypowiedzi jeden: ludność Lublina cierpi męczeńsko za tę 1200-osobową zgraję  która zrzera im pensje bo nic tylko jeździ, zjada i pije i jeszcze bezczelnie płaci za to kartami...

Co niektórzy tu urzedujący popadają w skrajności i nic poza tym..

Wiedz, że ubliżasz ludziom (zanm takich), ktorzy skończyli studia, przyszli z ulicy, wygrali konkurs i pracują za 2 tys. brutto a ty i tobie podobni mieszacie ich z błotem i wyzywacie od złodzieji...

Taki z Ciebie orędownik sprawiedliwości?

Proszę nie przypisywać mi żadnych związków politycznych i to ukrywając swoje dane.

Proszę nie ingerować w moje prywatne bądź służbowe znajomości i działania.

Ludzie, na Boga czy wy nie macie swoich własnych spraw tylko zajmujecie się plotami i kolportujecie je na dodatek jak zwykli tchórze?

Takie zachowanie można porównać tylko z metodami SB - tyle, że tamci robili to profesjonalnie, a jak najgorsi dyletanci i manipulatorzy.

Tak poza tym nikogo o nic nie oskarżam, a jedynie formułuję opinie o niektórych działaniach osób publicznych czy urzędu jako całości, który przypominam, że jest tylko i wyłącznie administratorem naszego codziennego życia.

Nie moją winą jest, że najwyżsi urzędnicy Urzędu Miasta Lublin wysyłali prywatne wiadomości tekstowe o podwyższonej płatności(SMS Premium) z telefonów służbowych na prywatny plebiscyt, w którym jednym z nominowanych był ich przełożony.

Nie moją winą jest, że za 1/3 wartości jednej takiej tekstowej wiadomości osoba chora na schizofrenię i ubezwłasnowolniona prawnie poszła do więzienia, a zdrowi na umyśle i prawnie umocowani urzędnicy podejmują decyzje dotyczące życia wszystkich mieszkańców Gminy Lublin.

To wy macie problem, a nie ja czy rzeczony schizofrenik - sam przecież wiesz dlaczego.

Nie masz prawa pytać dlaczego występuję z takim, a nie innym pytaniem na wniosek - ja mam prawo dobrowolnie ujawnić swoje pobudki, którymi w przypadku wyjazdów służbowych było odkrycie, że przez 3 lata nikt nie kontrolował(?) zakresów wydatków i "bilingów" z telefonów, za które płacą podatnicy. Gdyby i tu powstały jakieś wątpliwości, to z "wyłuskaniem" SMS Premium nie ma najmniejszego nawet problemu, bo nie są wartością dodaną do planów taryfowych i podlegają szczególnemu wyróżnieniu.

Tak poza tym, to masz coś na sumieniu, że atakujesz i próbujesz dezawuować obywatelskie działania, które powinni podejmować miejscy radni, bo za każdy miesiąc biorą nieopodatkowane diety o równowartości dwóch najniższych płac w kraju?

Ale o co chodzi? O pytania podpisane własnym imieniem i nazwiskiem czy brak stosownej odpowiedzi?

Wniosek z twej wypowiedzi jeden: ludność Lublina cierpi męczeńsko za tę 1200-osobową zgraję  która zrzera im pensje bo nic tylko jeździ, zjada i pije i jeszcze bezczelnie płaci za to kartami...

Co niektórzy tu urzedujący popadają w skrajności i nic poza tym..

Wiedz, że ubliżasz ludziom (zanm takich), ktorzy skończyli studia, przyszli z ulicy, wygrali konkurs i pracują za 2 tys. brutto a ty i tobie podobni miesz... rozwiń

Avatar
Andrzej Filipowicz / 26 lipca 2014 o 06:28

Pan filip widze generuje ruch na forum uzywajac kilku loginow

widze ze się zna na finansach

pytanie

mam 2 zlote chce mieć samochod który kosztuje 4 zlote ale wygeruje przychod 5 zloty rozumiem mam nie kupic bo nie mam

tak panie filipie ?

Tak, jak chcesz to się jeszcze przyznam do wszystkich wpisów - poza oczywiście twoim, który jest wyrazem zwykłej arogancji i całkowitego braku kultury.

Rób człowieku ze swoim życiem co chcesz ale nie wtrącaj się w życie innych. Każdy ma prawo pytać - nikt nie ma prawa oceniać pytającego za zasadność i celowość stawianych pytań.

Jeżeli nie rozumiesz tego w kategoriach kultury osobistej i współżycia społecznego, to zapoznaj się z art. 61 Konstytucji, z której oczywiście korzystać nie musisz ale masz obowiązek jej zapisy przestrzegać.

Tak, jak chcesz to się jeszcze przyznam do wszystkich wpisów - poza oczywiście twoim, który jest wyrazem zwykłej arogancji i całkowitego braku kultury.

Rób człowieku ze swoim życiem co chcesz ale nie wtrącaj się w życie innych. Każdy ma prawo pytać - nikt nie ma prawa oceniać pytającego za zasadność i celowość stawianych pytań.

Jeżeli nie rozumiesz tego w kategoriach kultury osobistej i współżycia społecznego, to zapoznaj się z art. 61 Konstytucji, z której oczywiście korzystać nie musisz ale masz obowiązek j... rozwiń

Avatar
Andrzej Filipowicz / 26 lipca 2014 o 06:21

Jeszcze kilka kwestii merytorycznych do @BudŻet...

- deficyt budżetowy wyniesc ma w tym roku ok 173 mln a nie jakieś 900 mln ktore podajesz

- Żuk prowadzi mocno inwestycyjny budżet żeby dać kopa miastu stąd zadłużenie które coniektorych przyprawia o palpitacje serca (popatrzcie na zadłużenie innych polskich miast...) efekty tego rozmachu inwestycyjnego zaczną być widoczne juz w najblizszych latach...

- 8000 delegacji, 1200 pracowników, 4 lata co daje niecałe 2 delegacje rocznie na głowe... spora czesc to delegacje na szkolenia...

- 1,1 mln na delegacje w tym ponad 600 tys to wydatki z kasy unijnej, a 75% delegacji zagranicznych pokrywają środki UE, wiec tymi delegacjami Żuk tak "koszmarnie" miasta nie zadłuża ;) idąc dalej przeciętnie każdy mieszkaniec Lublina wydaje na delegacje tych darmozjadów z UM aż 1,43 ROCZNIE !!! ;)

Oj naiwny, naiwny, naiwny.

Czy myślisz, że ten krzyk i arogancja coś zmieni?

Zachowujesz się nieelegancko, bo po pierwsze próbujesz ograniczać innym prawa obywatelskie do zadawania pytań, a po drugie stosujesz tanią demagogię.

Podany przeze mnie skumulowany niedobór finansowy miasta Lublin na poziomie ponad 900 milionów złotych pochodzi ze sprawozdania finansowego prezydenta miasta Lublin za 2013 rok i został powiększony tylko niedoborem za ostatnie pół roku.

Następnym razem sugeruję zapoznać się z dokumentami źródłowymi, które i tak niosą na sobie znamię kreatywnej księgowości...

Co do kwestii związanej z wyjazdami służbowymi, to proszę nie szafować żadnymi danymi do czasu kiedy stosowna informacja nie zostanie udostępniona.

Na resztę trzeba spuścić kurtynę milczenia, bo takimi wyliczeniami można usprawiedliwić wszystko - poza oczywiście osadzonym w więzieniu schizofreniku, który zapomniał zapłacić za wafelek o wartości 0,99 złotych brutto.

Oj naiwny, naiwny, naiwny.

Czy myślisz, że ten krzyk i arogancja coś zmieni?

Zachowujesz się nieelegancko, bo po pierwsze próbujesz ograniczać innym prawa obywatelskie do zadawania pytań, a po drugie stosujesz tanią demagogię.

Podany przeze mnie skumulowany niedobór finansowy miasta Lublin na poziomie ponad 900 milionów złotych pochodzi ze sprawozdania finansowego prezydenta miasta Lublin za 2013 rok i został powiększony tylko niedoborem za ostatnie pół roku.

Następnym razem sugeruję zapoznać ... rozwiń

Avatar
Przemysław Leniak / 25 lipca 2014 o 23:30

Panie Filipowicz czy nie prawda jest ze zabiegales o stanowisko dyrektorskie w mopr jak pis w Lublinie miał cos do powiedzenia ?

czy nie prawda jest ze stowarzyszenie dobrego pasterza którego jest pan członkiem w ramach komisji medilanej dostalo z mopr dotacje ?

czy nie prawda jest ze ostatnio na sesji trzymal pan z mloda pania suchanowska transparent mowia zle o zuku a w tym czasie starsza pani suchanowska mowila o braku podwyżek w mpk ?

czy transparenty polityczne proszę pana nie sa to czyny polityczne ?

cyniku jeden

lgaczu jeden

i tak będziesz placil kare na hospicjum nie bawem za kłamstwa zobaczymy czy wtedy pomoze tobie suchanowska

PR Urzędu Miasta powala normalnie...
chyba każdy mieszkaniec miasta chciałby by Żuk traktował go tak jak w tym wypadku Filipowicza...
że przez wynajętego pośrednika  nie zmienia faktu panie Krzysztofie Żuk że widać tu pańskie zlecenie...
 

..
chyba każdy mieszkaniec miasta chciałby by Żuk traktował go tak jak w tym wypadku Filipowicza...
że przez wynajętego pośrednika  nie zmienia faktu panie Krzysztofie Żuk że widać tu pańskie zlecenie...
 

rozwiń
Avatar
Przemysław Leniak / 25 lipca 2014 o 23:25

z ruchem nie ma problemu
za mnie się Andrzej nie podszyje akurat
...
w kilku rzeczach Andrzej ma rację
na przykład niedobór finansowy to jednak ok 900 milionów a nie zapisane w budżecie dzięki kreatywnej ksiegowości jako deficyt 173 mln
sporo niedoboru jest ukrywane w ogólnie znane sposoby np w spółkach i spółkach córkach
samo lotnisko to jakieś 300 mln  brakującej kasy...

trudno nazwać np. budowę stadionu inwestycją mającą dać kopa miastu - chyba że kopa do trumny
podobnie z remontem CK etc etc
to generuje tylko kolejne straty
i wymusza podwyżki podatków i opłat - np biletów MPK

szkolenia? hmm znaczy delegacje bezproduktywne całkiem...
ale myslę że nie szkolenia interesują Andrzeja tylko zwykłe biby na koszt lublinian...

co do wpsywania funduszy UE do budżetu - to wszyscy wiemy że oznacza to konieczność ich zwrotu, prawda?
prawda że wiemy o tym że to zakazane?
Mieciu...

z ruchem nie ma problemu
za mnie się Andrzej nie podszyje akurat
...
w kilku rzeczach Andrzej ma rację
na przykład niedobór finansowy to jednak ok 900 milionów a nie zapisane w budżecie dzięki kreatywnej ksiegowości jako deficyt 173 mln
sporo niedoboru jest ukrywane w ogólnie znane sposoby np w spółkach i spółkach córkach
samo lotnisko to jakieś 300 mln  brakującej kasy...

trudno nazwać np. budowę stadionu inwestycją mającą dać kopa miastu - chyba że kopa do trumny
podobnie z remontem CK etc etcrozwiń

Avatar
Mietek / 25 lipca 2014 o 23:00

Jeszcze kilka kwestii merytorycznych do @BudŻet...

- deficyt budżetowy wyniesc ma w tym roku ok 173 mln a nie jakieś 900 mln ktore podajesz

- Żuk prowadzi mocno inwestycyjny budżet żeby dać kopa miastu stąd zadłużenie które coniektorych przyprawia o palpitacje serca (popatrzcie na zadłużenie innych polskich miast...) efekty tego rozmachu inwestycyjnego zaczną być widoczne juz w najblizszych latach...

- 8000 delegacji, 1200 pracowników, 4 lata co daje niecałe 2 delegacje rocznie na głowe... spora czesc to delegacje na szkolenia...

- 1,1 mln na delegacje w tym ponad 600 tys to wydatki z kasy unijnej, a 75% delegacji zagranicznych pokrywają środki UE, wiec tymi delegacjami Żuk tak "koszmarnie" miasta nie zadłuża ;) idąc dalej przeciętnie każdy mieszkaniec Lublina wydaje na delegacje tych darmozjadów z UM aż 1,43 ROCZNIE !!! ;)

Jeszcze kilka kwestii merytorycznych do @BudŻet...

- deficyt budżetowy wyniesc ma w tym roku ok 173 mln a nie jakieś 900 mln ktore podajesz

- Żuk prowadzi mocno inwestycyjny budżet żeby dać kopa miastu stąd zadłużenie które coniektorych przyprawia o palpitacje serca (popatrzcie na zadłużenie innych polskich miast...) efekty tego rozmachu inwestycyjnego zaczną być widoczne juz w najblizszych latach...

- 8000 delegacji, 1200 pracowników, 4 lata co daje niecałe 2 delegacje rocznie na głowe... spora czesc to delegacje na ... rozwiń

Avatar
radna / 25 lipca 2014 o 22:38

Pan filip widze generuje ruch na forum uzywajac kilku loginow

widze ze się zna na finansach

pytanie

mam 2 zlote chce mieć samochod który kosztuje 4 zlote ale wygeruje przychod 5 zloty rozumiem mam nie kupic bo nie mam

tak panie filipie ?

Avatar
Mietek / 25 lipca 2014 o 22:34

Wniosek z twej wypowiedzi jeden: ludność Lublina cierpi męczeńsko za tę 1200-osobową zgraję  która zrzera im pensje bo nic tylko jeździ, zjada i pije i jeszcze bezczelnie płaci za to kartami...

Co niektórzy tu urzedujący popadają w skrajności i nic poza tym..

Wiedz, że ubliżasz ludziom (zanm takich), ktorzy skończyli studia, przyszli z ulicy, wygrali konkurs i pracują za 2 tys. brutto a ty i tobie podobni mieszacie ich z błotem i wyzywacie od złodzieji...

Taki z Ciebie orędownik sprawiedliwości?

Avatar
pawel / 25 lipca 2014 o 22:32

Panie Filipie czytam to forum i jak widze nikt Pana o nic nie poszadza

stosuje jedynie niestety sprytne pytania w stylu palikota

jak czytam to pana wpisy sa deklaratywne nie pytajace

a na sesji faktycznie wiele osob pana widziala z pania suchanowska i transparentami także trochę pokory

Avatar
Przemysław Leniak / 27 lipca 2014 o 02:23

Andrzeju

Każdy ma cie prawo krytykować jak chce
nie ściemniaj że nie ma prawa
bo wychodzisz na buca i nic ponad to nie osiągasz

"Ludzie, na Boga czy wy nie macie swoich własnych spraw tylko zajmujecie się plotami i kolportujecie je na dodatek jak zwykli tchórze?"

wiesz zaczynam myśleć że się naprawdę sprzedałeś
i celowo ośmieszasz uzyskiwanie informacji publicznej
bo to jedynie robisz człowieku...

Avatar
Andrzej Filipowicz / 26 lipca 2014 o 06:46

Ale o co chodzi? O pytania podpisane własnym imieniem i nazwiskiem czy brak stosownej odpowiedzi?

Wniosek z twej wypowiedzi jeden: ludność Lublina cierpi męczeńsko za tę 1200-osobową zgraję  która zrzera im pensje bo nic tylko jeździ, zjada i pije i jeszcze bezczelnie płaci za to kartami...

Co niektórzy tu urzedujący popadają w skrajności i nic poza tym..

Wiedz, że ubliżasz ludziom (zanm takich), ktorzy skończyli studia, przyszli z ulicy, wygrali konkurs i pracują za 2 tys. brutto a ty i tobie podobni mieszacie ich z błotem i wyzywacie od złodzieji...

Taki z Ciebie orędownik sprawiedliwości?

Proszę nie przypisywać mi żadnych związków politycznych i to ukrywając swoje dane.

Proszę nie ingerować w moje prywatne bądź służbowe znajomości i działania.

Ludzie, na Boga czy wy nie macie swoich własnych spraw tylko zajmujecie się plotami i kolportujecie je na dodatek jak zwykli tchórze?

Takie zachowanie można porównać tylko z metodami SB - tyle, że tamci robili to profesjonalnie, a jak najgorsi dyletanci i manipulatorzy.

Tak poza tym nikogo o nic nie oskarżam, a jedynie formułuję opinie o niektórych działaniach osób publicznych czy urzędu jako całości, który przypominam, że jest tylko i wyłącznie administratorem naszego codziennego życia.

Nie moją winą jest, że najwyżsi urzędnicy Urzędu Miasta Lublin wysyłali prywatne wiadomości tekstowe o podwyższonej płatności(SMS Premium) z telefonów służbowych na prywatny plebiscyt, w którym jednym z nominowanych był ich przełożony.

Nie moją winą jest, że za 1/3 wartości jednej takiej tekstowej wiadomości osoba chora na schizofrenię i ubezwłasnowolniona prawnie poszła do więzienia, a zdrowi na umyśle i prawnie umocowani urzędnicy podejmują decyzje dotyczące życia wszystkich mieszkańców Gminy Lublin.

To wy macie problem, a nie ja czy rzeczony schizofrenik - sam przecież wiesz dlaczego.

Nie masz prawa pytać dlaczego występuję z takim, a nie innym pytaniem na wniosek - ja mam prawo dobrowolnie ujawnić swoje pobudki, którymi w przypadku wyjazdów służbowych było odkrycie, że przez 3 lata nikt nie kontrolował(?) zakresów wydatków i "bilingów" z telefonów, za które płacą podatnicy. Gdyby i tu powstały jakieś wątpliwości, to z "wyłuskaniem" SMS Premium nie ma najmniejszego nawet problemu, bo nie są wartością dodaną do planów taryfowych i podlegają szczególnemu wyróżnieniu.

Tak poza tym, to masz coś na sumieniu, że atakujesz i próbujesz dezawuować obywatelskie działania, które powinni podejmować miejscy radni, bo za każdy miesiąc biorą nieopodatkowane diety o równowartości dwóch najniższych płac w kraju?

Ale o co chodzi? O pytania podpisane własnym imieniem i nazwiskiem czy brak stosownej odpowiedzi?

Wniosek z twej wypowiedzi jeden: ludność Lublina cierpi męczeńsko za tę 1200-osobową zgraję  która zrzera im pensje bo nic tylko jeździ, zjada i pije i jeszcze bezczelnie płaci za to kartami...

Co niektórzy tu urzedujący popadają w skrajności i nic poza tym..

Wiedz, że ubliżasz ludziom (zanm takich), ktorzy skończyli studia, przyszli z ulicy, wygrali konkurs i pracują za 2 tys. brutto a ty i tobie podobni miesz... rozwiń

Avatar
Andrzej Filipowicz / 26 lipca 2014 o 06:28

Pan filip widze generuje ruch na forum uzywajac kilku loginow

widze ze się zna na finansach

pytanie

mam 2 zlote chce mieć samochod który kosztuje 4 zlote ale wygeruje przychod 5 zloty rozumiem mam nie kupic bo nie mam

tak panie filipie ?

Tak, jak chcesz to się jeszcze przyznam do wszystkich wpisów - poza oczywiście twoim, który jest wyrazem zwykłej arogancji i całkowitego braku kultury.

Rób człowieku ze swoim życiem co chcesz ale nie wtrącaj się w życie innych. Każdy ma prawo pytać - nikt nie ma prawa oceniać pytającego za zasadność i celowość stawianych pytań.

Jeżeli nie rozumiesz tego w kategoriach kultury osobistej i współżycia społecznego, to zapoznaj się z art. 61 Konstytucji, z której oczywiście korzystać nie musisz ale masz obowiązek jej zapisy przestrzegać.

Tak, jak chcesz to się jeszcze przyznam do wszystkich wpisów - poza oczywiście twoim, który jest wyrazem zwykłej arogancji i całkowitego braku kultury.

Rób człowieku ze swoim życiem co chcesz ale nie wtrącaj się w życie innych. Każdy ma prawo pytać - nikt nie ma prawa oceniać pytającego za zasadność i celowość stawianych pytań.

Jeżeli nie rozumiesz tego w kategoriach kultury osobistej i współżycia społecznego, to zapoznaj się z art. 61 Konstytucji, z której oczywiście korzystać nie musisz ale masz obowiązek j... rozwiń

Avatar
Andrzej Filipowicz / 26 lipca 2014 o 06:21

Jeszcze kilka kwestii merytorycznych do @BudŻet...

- deficyt budżetowy wyniesc ma w tym roku ok 173 mln a nie jakieś 900 mln ktore podajesz

- Żuk prowadzi mocno inwestycyjny budżet żeby dać kopa miastu stąd zadłużenie które coniektorych przyprawia o palpitacje serca (popatrzcie na zadłużenie innych polskich miast...) efekty tego rozmachu inwestycyjnego zaczną być widoczne juz w najblizszych latach...

- 8000 delegacji, 1200 pracowników, 4 lata co daje niecałe 2 delegacje rocznie na głowe... spora czesc to delegacje na szkolenia...

- 1,1 mln na delegacje w tym ponad 600 tys to wydatki z kasy unijnej, a 75% delegacji zagranicznych pokrywają środki UE, wiec tymi delegacjami Żuk tak "koszmarnie" miasta nie zadłuża ;) idąc dalej przeciętnie każdy mieszkaniec Lublina wydaje na delegacje tych darmozjadów z UM aż 1,43 ROCZNIE !!! ;)

Oj naiwny, naiwny, naiwny.

Czy myślisz, że ten krzyk i arogancja coś zmieni?

Zachowujesz się nieelegancko, bo po pierwsze próbujesz ograniczać innym prawa obywatelskie do zadawania pytań, a po drugie stosujesz tanią demagogię.

Podany przeze mnie skumulowany niedobór finansowy miasta Lublin na poziomie ponad 900 milionów złotych pochodzi ze sprawozdania finansowego prezydenta miasta Lublin za 2013 rok i został powiększony tylko niedoborem za ostatnie pół roku.

Następnym razem sugeruję zapoznać się z dokumentami źródłowymi, które i tak niosą na sobie znamię kreatywnej księgowości...

Co do kwestii związanej z wyjazdami służbowymi, to proszę nie szafować żadnymi danymi do czasu kiedy stosowna informacja nie zostanie udostępniona.

Na resztę trzeba spuścić kurtynę milczenia, bo takimi wyliczeniami można usprawiedliwić wszystko - poza oczywiście osadzonym w więzieniu schizofreniku, który zapomniał zapłacić za wafelek o wartości 0,99 złotych brutto.

Oj naiwny, naiwny, naiwny.

Czy myślisz, że ten krzyk i arogancja coś zmieni?

Zachowujesz się nieelegancko, bo po pierwsze próbujesz ograniczać innym prawa obywatelskie do zadawania pytań, a po drugie stosujesz tanią demagogię.

Podany przeze mnie skumulowany niedobór finansowy miasta Lublin na poziomie ponad 900 milionów złotych pochodzi ze sprawozdania finansowego prezydenta miasta Lublin za 2013 rok i został powiększony tylko niedoborem za ostatnie pół roku.

Następnym razem sugeruję zapoznać ... rozwiń

Avatar
Przemysław Leniak / 25 lipca 2014 o 23:30

Panie Filipowicz czy nie prawda jest ze zabiegales o stanowisko dyrektorskie w mopr jak pis w Lublinie miał cos do powiedzenia ?

czy nie prawda jest ze stowarzyszenie dobrego pasterza którego jest pan członkiem w ramach komisji medilanej dostalo z mopr dotacje ?

czy nie prawda jest ze ostatnio na sesji trzymal pan z mloda pania suchanowska transparent mowia zle o zuku a w tym czasie starsza pani suchanowska mowila o braku podwyżek w mpk ?

czy transparenty polityczne proszę pana nie sa to czyny polityczne ?

cyniku jeden

lgaczu jeden

i tak będziesz placil kare na hospicjum nie bawem za kłamstwa zobaczymy czy wtedy pomoze tobie suchanowska

PR Urzędu Miasta powala normalnie...
chyba każdy mieszkaniec miasta chciałby by Żuk traktował go tak jak w tym wypadku Filipowicza...
że przez wynajętego pośrednika  nie zmienia faktu panie Krzysztofie Żuk że widać tu pańskie zlecenie...
 

..
chyba każdy mieszkaniec miasta chciałby by Żuk traktował go tak jak w tym wypadku Filipowicza...
że przez wynajętego pośrednika  nie zmienia faktu panie Krzysztofie Żuk że widać tu pańskie zlecenie...
 

rozwiń
Avatar
Przemysław Leniak / 25 lipca 2014 o 23:25

z ruchem nie ma problemu
za mnie się Andrzej nie podszyje akurat
...
w kilku rzeczach Andrzej ma rację
na przykład niedobór finansowy to jednak ok 900 milionów a nie zapisane w budżecie dzięki kreatywnej ksiegowości jako deficyt 173 mln
sporo niedoboru jest ukrywane w ogólnie znane sposoby np w spółkach i spółkach córkach
samo lotnisko to jakieś 300 mln  brakującej kasy...

trudno nazwać np. budowę stadionu inwestycją mającą dać kopa miastu - chyba że kopa do trumny
podobnie z remontem CK etc etc
to generuje tylko kolejne straty
i wymusza podwyżki podatków i opłat - np biletów MPK

szkolenia? hmm znaczy delegacje bezproduktywne całkiem...
ale myslę że nie szkolenia interesują Andrzeja tylko zwykłe biby na koszt lublinian...

co do wpsywania funduszy UE do budżetu - to wszyscy wiemy że oznacza to konieczność ich zwrotu, prawda?
prawda że wiemy o tym że to zakazane?
Mieciu...

z ruchem nie ma problemu
za mnie się Andrzej nie podszyje akurat
...
w kilku rzeczach Andrzej ma rację
na przykład niedobór finansowy to jednak ok 900 milionów a nie zapisane w budżecie dzięki kreatywnej ksiegowości jako deficyt 173 mln
sporo niedoboru jest ukrywane w ogólnie znane sposoby np w spółkach i spółkach córkach
samo lotnisko to jakieś 300 mln  brakującej kasy...

trudno nazwać np. budowę stadionu inwestycją mającą dać kopa miastu - chyba że kopa do trumny
podobnie z remontem CK etc etcrozwiń

Avatar
Mietek / 25 lipca 2014 o 23:00

Jeszcze kilka kwestii merytorycznych do @BudŻet...

- deficyt budżetowy wyniesc ma w tym roku ok 173 mln a nie jakieś 900 mln ktore podajesz

- Żuk prowadzi mocno inwestycyjny budżet żeby dać kopa miastu stąd zadłużenie które coniektorych przyprawia o palpitacje serca (popatrzcie na zadłużenie innych polskich miast...) efekty tego rozmachu inwestycyjnego zaczną być widoczne juz w najblizszych latach...

- 8000 delegacji, 1200 pracowników, 4 lata co daje niecałe 2 delegacje rocznie na głowe... spora czesc to delegacje na szkolenia...

- 1,1 mln na delegacje w tym ponad 600 tys to wydatki z kasy unijnej, a 75% delegacji zagranicznych pokrywają środki UE, wiec tymi delegacjami Żuk tak "koszmarnie" miasta nie zadłuża ;) idąc dalej przeciętnie każdy mieszkaniec Lublina wydaje na delegacje tych darmozjadów z UM aż 1,43 ROCZNIE !!! ;)

Jeszcze kilka kwestii merytorycznych do @BudŻet...

- deficyt budżetowy wyniesc ma w tym roku ok 173 mln a nie jakieś 900 mln ktore podajesz

- Żuk prowadzi mocno inwestycyjny budżet żeby dać kopa miastu stąd zadłużenie które coniektorych przyprawia o palpitacje serca (popatrzcie na zadłużenie innych polskich miast...) efekty tego rozmachu inwestycyjnego zaczną być widoczne juz w najblizszych latach...

- 8000 delegacji, 1200 pracowników, 4 lata co daje niecałe 2 delegacje rocznie na głowe... spora czesc to delegacje na ... rozwiń

Avatar
radna / 25 lipca 2014 o 22:38

Pan filip widze generuje ruch na forum uzywajac kilku loginow

widze ze się zna na finansach

pytanie

mam 2 zlote chce mieć samochod który kosztuje 4 zlote ale wygeruje przychod 5 zloty rozumiem mam nie kupic bo nie mam

tak panie filipie ?

Avatar
Mietek / 25 lipca 2014 o 22:34

Wniosek z twej wypowiedzi jeden: ludność Lublina cierpi męczeńsko za tę 1200-osobową zgraję  która zrzera im pensje bo nic tylko jeździ, zjada i pije i jeszcze bezczelnie płaci za to kartami...

Co niektórzy tu urzedujący popadają w skrajności i nic poza tym..

Wiedz, że ubliżasz ludziom (zanm takich), ktorzy skończyli studia, przyszli z ulicy, wygrali konkurs i pracują za 2 tys. brutto a ty i tobie podobni mieszacie ich z błotem i wyzywacie od złodzieji...

Taki z Ciebie orędownik sprawiedliwości?

Avatar
pawel / 25 lipca 2014 o 22:32

Panie Filipie czytam to forum i jak widze nikt Pana o nic nie poszadza

stosuje jedynie niestety sprytne pytania w stylu palikota

jak czytam to pana wpisy sa deklaratywne nie pytajace

a na sesji faktycznie wiele osob pana widziala z pania suchanowska i transparentami także trochę pokory

Zobacz wszystkie komentarze 48

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-27 maja w Lublinie przy ulicy Akademickiej 15 odbędzie się 49 edycja Giełdy Minerałów i Biżuterii Skarby Ziemi. Start w sobotę o godz. 10.

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a 18 3

14-latek na rowerze wjechał w samochód. Tłumaczył, że nie zauważył auta bo pisał SMS-a. Miał promil alkoholu w organizmie.

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu 3 2

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na trasie Chełm - Rejowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Ford Focus uderzył w cofający na drodze samochód ciężarowy marki Daf.

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo] 9 2

W sobotę do północy, za darmo można było zwiedzać sale wystawowe Pałacu Czartoryskich, Świątynię Sybilli, czy Domek Aleksandryjski. Z tej możliwości skorzystały setki mieszkańców miasta i regionu. Na dziedzińcu cztery spektakle pokazała wrocławska Gwardia Gryfa.

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 2 1

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty
galeria

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty 3 1

Pierwsza izba szkolna w Żyrzynie zaczęła działać już w 1818 roku, co oznacza, że była jedną z pierwszych szkół w powiecie. W piątkowych uroczystościach rocznicowych wzięli udział obecni i byli pracownicy placówki im. Adama Mickiewicza oraz samorządowcy wszystkich szczebli.

"Lewiatan" w Miasto movie
30 maja 2018, 19:00

"Lewiatan" w Miasto movie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatni majowy pokaz filmowy w ramach cyklu Miasto movie w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 30 maja o godz. 19 zobaczymy film Lewiatan.

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich 16 1

- Informuję, że po majowych deszczach pojawiły się już pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich - napisał Czytelnik Bernard i przysłał zdjęcie pięknych okazów.

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny?

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny? 2 14

Niebawem, żeby skorzystać z akcji „Biegaj z MOSiR-em” puławscy biegacze będą musieli płacić. To efekt nowej uchwały, która ma pozwolić uchronić miasto przed koniecznością zwrotu 13 mln złotych.

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz 27 10

W niedzielę od godz. 17.30 do 22 zamknięte mają być Al. Zygmuntowskie z powodu meczu żużlowego na pobliskim stadionie.

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL 0 6

Od zgody radnych zależy to, czy obok Al. Racławickich stanie pomnik pierwszego rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ks. Idziego Radziszewskiego. Projekt jest już gotowy, jego opracowanie zleciła uczelnia, która w tym roku obchodzi 100-lecie swojego powstania.

Festiwal w Cannes. Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem
film

Festiwal w Cannes. Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem 0 2

Cannes, Francja. W sobotni (19.05) wieczór zakończył się 71. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. Paweł Pawlikowski jako pierwszy Polak w historii otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię.

Noc Muzeów 2018 w Lublinie. Ile osób odwiedziło muzea? Co było hitem? [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów 2018 w Lublinie. Ile osób odwiedziło muzea? Co było hitem? [zdjęcia] 4 3

Tegoroczny hit frekwencyjny – donżon na Zamkowym Wzgórzu. Noc Muzeów była zdecydowanie mniej popularna niż Noc Kultury. – Pewnie duży wpływ miała pogoda – oceniają muzealnicy.  Ale żeby zobaczyć freski w Kaplicy Trójcy Świętej przynajmniej 40 minut w kolejce trzeba było postać

19-latek w audi czołowo zderzył się z ciężarówką. Zginął na miejscu [zdjęcia]
aktualizacja
galeria

19-latek w audi czołowo zderzył się z ciężarówką. Zginął na miejscu [zdjęcia] 20 10

W niedzielę po północy doszło do tragicznego wypadku w miejscowości Paszki Małe (pow. radzyński). Zginął młody kierowca.

Stal Kraśnik wygrała z Ładą Biłgoraj 4:0 i zapewniła sobie awans do III ligi!

Stal Kraśnik wygrała z Ładą Biłgoraj 4:0 i zapewniła sobie awans do III ligi! 13 4

Przed sobotnim meczem z Ładą Stal Kraśnik potrzebowała zwycięstwa, żeby zapewnić sobie awans do III ligi. I podopieczni grającego trenera Daniela Szewca plan zrealizowali w stu procentach. Pokonali ekipę z Biłgoraja 4:0, a po zakończeniu spotkania rozpoczęła się feta

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.