czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Modlili się w intencji aresztowanego Krzysztofa

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 stycznia 2014, 19:30
Autor: AA, ŁM

Lubelscy dominikanie modlili się we wtorek "w intencji Krzysztofa, a nie jak chciał jeden z wiernych "niesprawiedliwie uwięzionego. Chodzi o pracownika Muzeum na Majdanku, aresztowanego w związku z antysemicką akcją w Lublinie.

Msza w bazylice ojców Dominikanów w Lublinie rozpoczęła się o godz. 18. Przebiegła spokojnie. Obyło się bez manifestacji. O kontrowersjach wokół mszy pisaliśmy rano Informacja o nabożeństwie "o uwolnienie niesprawiedliwie uwięzionego Krzysztofa” pojawiła się na forum internetowym Rebelya.pl. Jeden z wiernych zamówił ją w intencji Krzysztofa K., pracownika Państwowego Muzeum na Majdanku, który trafił do aresztu. To jeden z mężczyzn, których w ub. tygodniu zatrzymała policja, w związku ze sprawą antysemickich plakatów rozwieszanych na ulicach Lublina. Na afiszach oprócz wulgarnych antysemickich haseł znalazły się wizerunki polityków i dyrektora Bramy Grodzkiej Teatru NN - Tomasz Pietrasiewicza. Ojciec Grzegorz Kluz, przeor dominikanów opublikował wczoraj na stronie internetowej zakonu oświadczenie. Potwierdził, że nabożeństwo zostało zamówione, ale dodał, że "w intencji Krzysztofa”, a nie tak, jak chciał zamawiający za "niesprawiedliwie uwięzionego”. - Krążąca w Internecie wersja intencji została sformułowana przez osobę zamawiającą i nieroztropnie przyjęta w dobrej wierze przez zakrystiana - podkreśla o. Kluz. - Msza święta nie jest miejscem manifestacji jakichkolwiek poglądów, tym bardziej niezgodnych z nauczaniem Kościoła. Odcinamy się od jakichkolwiek przejawów antysemityzmu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lublin dominikanie krzysztof k.
reprezentanci Boga?????
Cogito
Icek
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

reprezentanci Boga?????
reprezentanci Boga????? (29 stycznia 2014 o 10:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

W 1507 r. Dominikanie obwieścili wielki cud w Lizbonie (Portugalia). W miejscowym kościele miała okazać się Maria. Przy tej sposobności fanatyczni Dominikanie podburzyli lud do nienawiści dla nowonawróconych Żydów (marranów). Podczas straszliwej rzezi okrutnie zamordowano ponad 2 tys. osób.

W 1509 r. oszczerstwa niemieckiego duchowieństwa pobudziły cesarza Maksymiliana do nienawiści dla Żydów. Cesarz udzielił mandat nowonawróconemu Żydowi Józefowi Pfefferkornowi. Mandat dał mu moc nad niemieckimi Żydami. Mógł rewidować w całym państwie książki żydowskie i niszczyć te, w których wykryto by treści obraźliwe dla chrześcijaństwa. Pfefferkorna popierali Dominikanie, którzy wydawali publikacje antyżydowskie pod jego nazwiskiem.
  

Rozwiń
Cogito
Cogito (29 stycznia 2014 o 10:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Kolejny hipokryta, teraz tak piszesz, ale jak przyjdzie co do czego będziesz w pierwszym rzędzie plująych jadem na innych, jak te wszystkie ścierwa z PiSuaru, co ciągle mordy miłością i chrześcijaństwem wycierają, a miłości w nich za grosz :)

Trafiłeś jak kulą w płot. Nie jestem zwolennikiem PiS i nigdy nie byłem. Głosuję na PO. Czytam Tygodnik Powszechny i nie przepadam za o. Rydzykiem. Za to jestem głęboko wierzącym katolikiem.

Rozwiń
Icek
Icek (29 stycznia 2014 o 09:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Powinni również modlić się za Żydów, którzy kolaborowali z NKWD i którzy byli często katami w NKWD i którzy przyczynili się do dramatów Polaków.
Rozwiń
EmPaTa
EmPaTa (29 stycznia 2014 o 09:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To jakaś kpina? Modlą się za FASZYSTĘ, który bezczelnie drukował faszystowskie ulotki na sprzęcie z Majdanka? Chociaż zaraz tu wpadnie taki jeden łysy i będzie bredził, że to Antifa jest zła, a faszyści dobrzy, he he, też się pewnie za niego modlił :)

PS. po modlitwie za faszystę modlili się pewnie do swojego ŻYDOWSKIEGO boga, do ŻYDA Jezusa oraz ŻYDÓWKI Maryi, czy tak? :)

Po pierwsze, to mamy(jeszcze) domniemanie niewinności.

Po drugie, to nie za takie zarzuty ludzie byli uniewinnani.

Po trzecie, to nie nadużywaj określeń, które nie są adekwatne do sytuacji, bo się jeszcze może okazać, że zaczną dotyczyć ciebie...

Rozwiń
zbych
zbych (29 stycznia 2014 o 09:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

kiedyś też modlili się za Adolfa w intencji jego powodzenia

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!