Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 grudnia 2015 r.
15:49

Nasza Czytelniczka o pracy w Pszczółce: Dzisiaj pracujesz, jutro nie

1 75 A A
Fabryka Cukierków "Pszczółka" (fot. Maciej Kaczanowski)
Fabryka Cukierków "Pszczółka" (fot. Maciej Kaczanowski)

Fatalne warunki pracy, nierówne wynagrodzenia i zbyt późne informowanie o przestojach w zatrudnieniu – m.in. takie zarzuty stawiają pracownicy świadczący pracę na rzecz Fabryki Cukierków „Pszczółka”. Kontrolę w tej sprawie zapowiedziała już Państwowa Inspekcja Pracy. Firma nie ma sobie nic do zarzucenia.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Chcę ukrócić proceder oszukiwania ludzi i wmawiania im, że są potrzebni w firmie, w sytuacji gdy łamane są ich prawa – tłumaczy prosząca o anonimowość osoba pakująca cukierki przy ul. Krochmalnej w Lublinie. W liście do redakcji kobieta punktuje nieprawidłowości. Twierdzi, że część załogi fabryka zatrudnia w oparciu o umowę o pracę (żeby otrzymać etat trzeba być krewnym lub znajomym włodarzy zakładu). Pozostali pracują na umowę-zlecenie w zewnętrznej firmie outsourcingowej. –Tych pracowników oszukuje się, zarówno jeżeli chodzi o samą pracę, jak również w kwestii wynagrodzeń czy też warunków pracy – uważa nasza informatorka.

Kobieta twierdzi, że obie grupy pracowników wykonują tę samą pracę. Ale ci z firmy zewnętrznej pracują za niższe stawki. Problemem są też niezapowiedziane przestoje w pracy. W piątek ludzie dowiadują się, że w poniedziałek mogą już do zakładu nie przychodzić.

– Tak stało się 27 listopada, kiedy osoby mające umowy do końca 2016 roku dowiedziały się, że od następnego tygodnia pracy już nie mają. Listy z informacją o tym zarząd firmy wywiesił po kryjomu, a ludziom mówi się, że „mają czekać na telefon, jeżeli praca w ogóle będzie” – denerwuje się kobieta.

Osoby z firmy zewnętrznej mają też mieć gorsze warunki pracy. Dostają np. połówkę pojedynczej szafki, w której odzież robocza i ubranie prywatne się nie mieszczą. – Szatnię, w której mieszczą się trzy toalety, zamyka się dla pracowników. A na parterze przed halą jest tylko jedna toaleta – opowiada pracownica.

Z zarzutami nie zgadza się zarząd „Pszczółki”, który zapewnia, że wszyscy pracownicy z firmy zewnetrznej wykonują porównywalną pracą i mają tę samą stawkę wynikającą z podpisanej umowy. Nie ma też mowy o przyjmowaniu do pracy z klucza rodzinno-towarzyskiego. – Czynnikiem decydującym o zatrudnieniu są potrzeby firmy i kompetencje kandydata – czytamy w odpowiedzi zarządu Pszczółki na nasze pytania.

Z usług firm zewnętrznych „Pszczółka” korzysta od 7 lat. Jak podkreśla dyrekcja zakładu, to zwyczaj praktykowany powszechnie w wielu zakładach.

– Rozpoczyna się budowa zakładu produkcyjnego w SSE Mielec Podstrefa Lublin, co pozwoli na zwiększenie zatrudnienia. Na przełomie 2016/2017 roku planujemy zatrudnienie 70 osób na umowy o pracę i to pracownicy z firmy zewnętrznej będą mieli pierwszeństwo – tłumaczy Leszek Wertejuk, prezes zarządu Fabryki Cukierków „Pszczółka” sp. z o.o. I dodaje: –Bardzo silna konkurencja na rynku zmusza nas do optymalizacji kosztów i ograniczenia produkcji w okresach gdy spada popyt na nasze wyroby. Spadek zatrudnienia następuje każdego roku w grudniu, kiedy to większym zainteresowaniem klientów cieszą się praliny, a „Pszczółka” jest producentem karmelków twardych.

Dlatego konieczne są „przestoje”. – Zgodnie z umową podpisaną z firmą zewnętrzną zamówienia na kolejny tydzień produkcyjny przekazywane są w każdy czwartek. Planowanie tygodniowe jest rytmem pracy naszego zakładu – wyjaśnia Wertejuk.

Nieprawdą ma też być ograniczony dostęp do szafek. – Pracownicy produkcji mają do dyspozycji po jednej szafce na odzież domową i po jednej szafce na odzież roboczą. Mają również po jednej skrytce na rzeczy osobiste i kanapki. A klucz do szatni ma portier i wydaje go na każde życzenie pracownika – podkreśla Wertejuk.

– Na gorąco sprawy skomentować nie mogę, ale w oparciu o stawiane zarzuty zaplanujemy w najbliższym czasie działania kontrolne w zakładzie – zapewnia Danuta Serwinowska, zastępca okręgowego inspektora pracy ds. prawno-organizacyjnych.

W tegorocznej edycji konkursu o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin „Pszczółka” zdobyła wyróżnienie w kategorii „Innowacyjność”.

Odpowiedzi Prezesa Zarządu Fabryki Cukierków „Pszczółka” Sp. z o.o. Pana Leszka Wertejuka na pytania Pani Redaktor Agnieszki Kasperskiej z „Dziennika Wschodniego” z dnia 1 grudnia 2015 r.:

1. Dlaczego „Pszczółka” zatrudnia część pracowników w oparciu o umowy o pracę, a innych poprzez firmę zewnętrzną? Z czego to wynika? Skąd dysproporcje w stawkach wynagrodzenia?

Fabryka Cukierków „Pszczółka” jest producentem słodyczy, czyli wyrobów z krótkim terminem przydatności do spożycia, dlatego staramy się, aby wyroby trafiające na rynek były jak najświeższe. W związku z tym FC „Pszczółka” zatrudnia pracowników stałych na umowy o pracę, w 99% na czas nieokreślony, oraz korzysta z usług pracowników z firmy zewnętrznej, którzy są wsparciem dla produkcji w okresach większego zapotrzebowania na słodycze na rynku. Jest to powszechnie praktykowane nie tylko w naszej Spółce, ale w wielu zakładach w Polsce, również w Lublinie.

Z usług firm zewnętrznych dostarczających pracowników na umowy zlecenia korzystamy od 7 lat i zawsze ilość osób zatrudnianych dostosowywana była do potrzeb i wielkości planowanej produkcji. Ostatni przetarg na firmę świadczącą usługi pracy tymczasowej odbył się w lipcu/sierpniu 2015 roku w czteroetapowym postępowaniu, w którym wzięło udział 12 firm.

Dzięki intensywnym działaniom Zarządu oraz pozyskaniu nowych rynków zbytu od miesiąca marca 2015 roku w FC „Pszczółka” pracowały stale 3 zmiany produkcyjne i tendencja zatrudniania pracowników była wzrostowa. Chcemy utrzymać pozycję na rynku i ustabilizować ilości zamawianych wyrobów, w związku z czym planujemy rozwój organiczny Spółki. Rozpoczyna się budowa  zakładu produkcyjnego w SSE Mielec Podstrefa Lublin, co pozwoli na zwiększenie zatrudnienia i zawarcie z pracownikami umów o pracę. Na przełomie 2016/2017 roku planujemy zatrudnienie 70 osób na umowy o pracę i taka informacja przekazywana jest pracownikom z firmy zewnętrznej - to oni będą mieli pierwszeństwo przy zatrudnianiu na umowy o pracę.    

Bardzo silna konkurencja na rynku zmusza nas do optymalizacji kosztów i  ograniczenia produkcji w okresach, gdy spada popyt na nasze wyroby. Spadek zatrudnienia następuje każdego roku w miesiącu grudniu, kiedy to większym zainteresowaniem klientów cieszą się praliny,  a FC „Pszczółka” jest producentem karmelków twardych. Rok 2015 nie jest w tym wypadku wyjątkiem.

W związku z tym, że pracownicy firmy zewnętrznej wykonują porównywalne prace wszyscy mają tę samą stawkę – wynikającą z podpisanej umowy. 

2. Dlaczego pracownicy dowiadują się w ostatniej chwili o tym, że w danym miesiącu nie pracują? Czy plan pracy nie może być podawany wcześniej? Czy przerwy w zatrudnieniu są zgodne z kodeksem pracy i z czego wynikają?

Zamawianie pracowników firmy zewnętrznej jest zgodne z rytmem produkcji naszego zakładu- planowanie tygodniowe. Zgodnie z umową podpisaną z firmą zewnętrzną zamówienia na kolejny tydzień produkcyjny przekazywane są do firmy zewnętrznej w każdy czwartek. Pracownicy mają długoterminowe umowy zlecenia z zagwarantowaną stawką godzinową.

W każdy czwartek  do koordynatora firmy zewnętrznej kierownik produkcji lub zmiany przesyła plan zatrudnienia na przyszły tydzień. Fabryka Cukierków „Pszczółka” wskazuje ilości osób niezbędnych w toku produkcji w danym tygodniu. Natomiast cały proces zatrudnienia, rekrutacja i selekcja kandydatów, rozmowy na temat warunków zatrudnienia oraz podpisywanie umów odbywa się wyłącznie w firmie zewnętrznej.

3. Dlaczego osoby zatrudnione na umowę-zlecenie mają do dyspozycji tylko połówkę szafki? Dlaczego zamyka się szafki blokując dostęp do toalet?

Zgodnie z zasadami HACCP pracownicy produkcji mają do dyspozycji po jednej szafce na odzież brudną (domową) i po jednej szafce na odzież czystą (odzież robocza). Mają również po jednej skrytce na rzeczy osobiste i kanapki (szafki koło jadalni). Może zdarzyć się wyjątkowy przypadek, że pracownik nie zwolnił szafki dla swojego następcy – ale należy zaznaczyć, że to wyjątkowe sytuacje.

Szafkę zamyka osobiście sam pracownik. Zamykana jest szatnia, do której klucz posiada portier i wydaje go na każde życzenie pracownika (i ewidencjonuje). Dostęp do szatni powinien być ograniczony ze względów bezpieczeństwa - możliwość kradzieży (szatnia nie jest monitorowana z oczywistych powodów). Nie ma to absolutnie żadnego związku z utrudnieniem dostępu do toalet. Wszyscy pracownicy mają równy dostęp do toalety na parterze i toalet na II piętrze oraz przed i po zakończeniu pracy do toalet znajdujących się w szatniach.

4. Czy prawdą jest zatrudnianie osób spokrewnionych w oparciu o umowy o pracę?

Realizując politykę zatrudnienia Zarząd Spółki kieruje się przede wszystkim potrzebami zakładu pracy oraz kompetencjami zatrudnianych Pracowników. Każdorazowo zatrudnienie poprzedzone jest składanym do Prezesa Zarządu wnioskiem Kierownika danego Działu uzasadniającym potrzebę zatrudnienia Pracownika oraz przewidywany zakres prac, jaki zostanie mu zlecony.

W pierwszej kolejności rozważana jest możliwość przesunięcia Pracowników już zatrudnionych w celu optymalizacji zasobów ludzkich w Spółce.

Jeśli istnieje konieczność zatrudnienia osoby z zewnątrz przeprowadza się analizę budżetu w celu zbadania możliwości finansowych Spółki, a następnie przeprowadza się rekrutację.

Czynnikiem decydującym o zatrudnieniu jest potrzeba Spółki oraz kompetencje Kandydata.

Fabryka Cukierków „Pszczółka” Sp. z o.o. od wielu lat współpracuje z uczelniami i szkołami zawodowymi kształcącymi młodzież wspomagając instytucje szkolące w nauce zawodu poprzez organizację staży i praktyk zawodowych. Ponadto włącza się również w aktywizację osób bezrobotnych na terenie województwa lubelskiego - jest aktywnym członkiem Klubu Pracodawców oraz Lubelskiego Partnerstwa Publiczno-Społecznego. Od 4 lat na terenie naszego zakładu prowadzone są staże zarówno dla  osób 50 + jak też aktywizujące absolwentów do 30 roku życia w zawodzie spec. ds. kontroli jakości, inżynier technologii żywności, pracownik przemysłu przetwórczego.

Wiele z tych osób po zakończeniu stażu związało swoje losy z „Pszczółką” na dłużej – najlepsi zostali zatrudnieni na umowy o pracę w Spółce lub zostali rekomendowani do zatrudnienia przez firmę zewnętrzną i ich kandydatury będą w pierwszej kolejności rozpatrywane w momencie zatrudniania pracowników w nowym zakładzie produkcyjnym w SSE.

Ostatnie umowy o pracę w obszarze produkcyjnym zawarto w marcu 2015 r.: dwie osoby zostały zrekrutowane spośród osób, które zakończyły staż z Urzędu Pracy, dwie osoby zostały zrekrutowane spośród Pracowników firmy zewnętrznej na podstawie ocen ich kompetencji i potencjału pracowniczego dokonywanych kwartalnie przez kierowników zmian.

Komentarze 75

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2018 o 09:45
Jesli nie wywala na kopach za-cy kierownika z tego zakladu i dyrektora nowego jak rowniez i prezes .to ta firma utonie lada monent.te isoby sa niekompetentne do zarzadzania firma!nie maja zielonego pojecia!ale koles kolesiowi stanowisko znajdzie zawsze!szkoda tylko ludzi bo zostana bez pracy
Avatar
Gość / 3 lutego 2017 o 22:45
witam nasuwa mi sie pytanie po co jest ta inspekcja pracy ja ostatnio zostalam zwolniona bez podania przyczyny zglosilam ten fakt wlasnie do insekcji pracy opisalam wszystko i co i gowno pracowalam na czarno bez umowy bez skladek bez ubezpieczenia nikt z tej powarznej instytucji nie ruszyl dupy zeby to sprawdzic a dotyczy to hotelu agit na wojciechowskiej 29 oszusci no moze nie szefostwo zatrudniaja pseudo pania dyrektor wyzej sra niz *** ma nie ma pojecia o niczym uzurpatorka podobna do hitlera to tyle a ja jestem caly czas od 16 stycznia bez pracy pozdrawiam czytajacych
Avatar
bbb / 4 stycznia 2017 o 17:10
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Tym zakładem kierują ludzie bez skrupułów, pozbawieni jakichkolwiek zasad moralnych, niestety za przyzwoleniem K.S.C. Swoim działaniem doprowadzą w końcu zakład do upadku lub przejęcia przez firmę prywatną.Na to co się w tej chwili dzieje szeregowy pracownik i garstka zastraszonych kierowników(nie mających żadnych układów w firmie) nie ma wpływu.Taka jest niestety plugawa rzeczywistość.
Nie doprowadzą. Już doprowadzili, tylko póki na razie Pszczółka jest na Krochmalnej, to się o tym nie mówi.
Nie doprowadzą. Już doprowadzili, tylko póki na razie Pszczółka jest na Krochmalnej, to się o tym nie mówi. rozwiń
Avatar
Gość / 2 stycznia 2017 o 11:50
Tym zakładem kierują ludzie bez skrupułów, pozbawieni jakichkolwiek zasad moralnych, niestety za przyzwoleniem K.S.C. Swoim działaniem doprowadzą w końcu zakład do upadku lub przejęcia przez firmę prywatną.Na to co się w tej chwili dzieje szeregowy pracownik i garstka zastraszonych kierowników(nie mających żadnych układów w firmie) nie ma wpływu.Taka jest niestety plugawa rzeczywistość.
Avatar
podpisik / 30 grudnia 2016 o 19:39
Ojej, komentarze usunięto, bo się ktoś chyba do tego poczuł... Ja rozumiem, że pisanie po nazwisku nie jest w porządku, ale mam nadzieję, że osoba, która pisała o jakimś zdjęciu, faktycznie wysłała to Szanownej Redakcji. A inna sprawa to to, że komentarz może być usunięty, natomiast proszę pamiętać (i to się tyczy wszystkich nas i naszych sumień), że pamięć ludzi, choć bywa zawodna, tak jednak częściej trwa, i trwa, i trwa... A usuwanie i zgłaszanie komentarzy, nie da NIC NIKOMU, bo najpierw trzeba zacząć żyć uczciwie, a dopiero potem przejmować się krytyką, gdyby była nieuzasadniona. Niech to będzie nauczka... Ech, co ja piszę - to już jest nauczka na przyszłość, pytanie tylko, czy ktoś tę nau(cz)kę sobie weźmie do serca.
Ojej, komentarze usunięto, bo się ktoś chyba do tego poczuł... Ja rozumiem, że pisanie po nazwisku nie jest w porządku, ale mam nadzieję, że osoba, która pisała o jakimś zdjęciu, faktycznie wysłała to Szanownej Redakcji. A inna sprawa to to, że komentarz może być usunięty, natomiast proszę pamiętać (i to się tyczy wszystkich nas i naszych sumień), że pamięć ludzi, choć bywa zawodna, tak jednak częściej trwa, i trwa, i trwa... A usuwanie i zgłaszanie komentarzy, nie da NIC NIKOMU, bo najpierw trzeba zacząć żyć uczciwie, a dopiero potem przejm... rozwiń
Avatar
qest / 29 grudnia 2016 o 12:53
A co by to teraz dało, jak już w tej firmie jest więcej takich osób? Zwolnić to trzeba, ale nierobów i tych wszystkich co są po znajomości, a z tą panią trzeba się było obudzić wcześniej, a nie teraz, jak już prawie pozamiatane. Taka prawda, jeszcze ten chociaż rok temu był cień szansy na poprawę jakąkolwiek, a teraz to sobie możemy wszyscy kłapać i klepać w te klawiatury, a i tak to ch.. da :-) Tu by się przydała kontrola z prawdziwego zdarzenia - niezapowiedziana oczywiście, która po pierwsze zajrzałaby im w papiery i zwróciła uwagę na to, że osoby zatrudniane są po znajomości i w ramach pokrewieństwa. Nie trzeba być ślepym, żeby takich rzeczy w papierach nie wyłapać, ale widocznie taka kontrola jest w tej firmie, że celowo tego nikt nie chce zauważyć. No, ale przecież, cytując "klasyk", "córka, to nie rodzina", haha. Temat rzeka, a Colian się cieszy i cieszył będzie...
A co by to teraz dało, jak już w tej firmie jest więcej takich osób? Zwolnić to trzeba, ale nierobów i tych wszystkich co są po znajomości, a z tą panią trzeba się było obudzić wcześniej, a nie teraz, jak już prawie pozamiatane. Taka prawda, jeszcze ten chociaż rok temu był cień szansy na poprawę jakąkolwiek, a teraz to sobie możemy wszyscy kłapać i klepać w te klawiatury, a i tak to ch.. da :-) Tu by się przydała kontrola z prawdziwego zdarzenia - niezapowiedziana oczywiście, która po pierwsze zajrzałaby im w papiery i zwróciła uwagę na to,... rozwiń
Avatar
podpis / 11 grudnia 2016 o 14:45
Nic dziwnego, że ludzie stąd uciekają i będą uciekać, bo tam się nie da normalnie pracować. Mam nadzieję, że w niedługim czasie każdy z Piasta dostanie normalną pracę z normalną umową (o ile oczywiście takowej szuka, bo jak nie szuka, to "powodzenia i krzyż na drogę"). I oby zostały tam osoby, które nie potrafią nic, prócz stania na maszynie i za to mają umowy o pracę, to wtedy będzie śmiesznie, jak się okaże, że piastowi, co coś umieli, już dawno tam nie pracują :D Ciekawe czy wtedy też by się powtarzało, że "co z tego, jak tu nowi inni przyjdą i i tak będą zapierd...ć za 5 zł'... Ale pewnie by przyszli... :(
Nic dziwnego, że ludzie stąd uciekają i będą uciekać, bo tam się nie da normalnie pracować. Mam nadzieję, że w niedługim czasie każdy z Piasta dostanie normalną pracę z normalną umową (o ile oczywiście takowej szuka, bo jak nie szuka, to "powodzenia i krzyż na drogę"). I oby zostały tam osoby, które nie potrafią nic, prócz stania na maszynie i za to mają umowy o pracę, to wtedy będzie śmiesznie, jak się okaże, że piastowi, co coś umieli, już dawno tam nie pracują :D Ciekawe czy wtedy też by się powtarzało, że "co z tego, jak t... rozwiń
Avatar
plum / 3 grudnia 2016 o 23:38
gi napisał:
użytkownik niezarejestrowany napisał:
pracuje  x czasu przez piasta i widzę jak za***am a jak robią to niektórzy  z pszczółki.... przy mojej pracy powinienem mieć obecne wynagrodzenie + 1/2 wynagrodzenia osoby z pszczółki.... wtedy bym czul ze naprawdę robię coś konkretnie i solidnie bo tak jest a dostaje kij nie wynagrodzeni za taka prace! chce *** czuc ze za***am z uczciwe pieniadze.... jestesmy ludzmi mamy rachunki i zycie... dokładnie ja czuję to samo. za***asz jak wół i guzik z tego masz. ja osobiśce to już ma tej roboty dosyć za***ania za dwóch lub trzech a wypłata c***owa. jakbym  chociaż miał choćby 2 koła miesięcznie to mogę jak najbardziej za***ać jak teraz a nie za marne grosze. a tu jeszcze na każdym kroku tylko o*** zbierasz że źle robisz lub wszyscy naraz coś chcą od ciebie a ty nie jesteś w stanie tego zrobić bo masz do zaopatzenia nie jedno stanowisko tylko 2 piętra. szlag mnie już trafia. ale cóż taka jest prawda o pracy w pszczółce, a tym bardziej jak to już zostało powiedziane pracownicy piasta wykonują cięższe prace niż pracownicy pszczółkowi za conajmniej 2 razy mniejszą kase.
To róbcie coś z tym, zamiast tylko czekać, aż ktoś inny może się tą łaską wykaże i cokolwiek zrobi. Ojejejej, w tym roku pewnie dodatku na święta nie będzie, buuuuuuu :( PS. Dżedaj, Dżedaj, weź się nie daj!
To róbcie coś z tym, zamiast tylko czekać, aż ktoś inny może się tą łaską wykaże i cokolwiek zrobi. Ojejejej, w tym roku pewnie dodatku na święta nie będzie, buuuuuuu :( PS. Dżedaj, Dżedaj, weź się nie daj! rozwiń
Avatar
gi / 2 grudnia 2016 o 00:23
użytkownik niezarejestrowany napisał:
pracuje  x czasu przez piasta i widzę jak za***am a jak robią to niektórzy  z pszczółki.... przy mojej pracy powinienem mieć obecne wynagrodzenie + 1/2 wynagrodzenia osoby z pszczółki.... wtedy bym czul ze naprawdę robię coś konkretnie i solidnie bo tak jest a dostaje kij nie wynagrodzeni za taka prace! chce *** czuc ze za***am z uczciwe pieniadze.... jestesmy ludzmi mamy rachunki i zycie... dokładnie ja czuję to samo. za***asz jak wół i guzik z tego masz. ja osobiśce to już ma tej roboty dosyć za***ania za dwóch lub trzech a wypłata c***owa. jakbym  chociaż miał choćby 2 koła miesięcznie to mogę jak najbardziej za***ać jak teraz a nie za marne grosze. a tu jeszcze na każdym kroku tylko o*** zbierasz że źle robisz lub wszyscy naraz coś chcą od ciebie a ty nie jesteś w stanie tego zrobić bo masz do zaopatzenia nie jedno stanowisko tylko 2 piętra. szlag mnie już trafia. ale cóż taka jest prawda o pracy w pszczółce, a tym bardziej jak to już zostało powiedziane pracownicy piasta wykonują cięższe prace niż pracownicy pszczółkowi za conajmniej 2 razy mniejszą kase.
rozwiń
Avatar
gi / 2 grudnia 2016 o 00:13
użytkownik niezarejestrowany napisał:
1. testy alkomatem i kontrola spirytusu 2. moze nie wyrzucenie ale stala kontrola nad tymi co sa znani z popijania w pracy kur... jak sie ciezko robi z podpita osoba.... obija sie a ty zapier... nie ma to jak samemu ogarnac ponad 4 tony cukierkow ale ani brygadzista/ka ani kierownik zmiany nic na to nie powie... !alkomat na wyjscie i wejsscie! Święta racja. każdy wie o kogo chodzi w tym przypadku. dokładnie ten typ jak popije w pracy to się opierdziela,a ty za niego rób bo wszystko w *** i jeszcze niekiedy morde wytrze na ciebie
rozwiń
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2018 o 09:45
Jesli nie wywala na kopach za-cy kierownika z tego zakladu i dyrektora nowego jak rowniez i prezes .to ta firma utonie lada monent.te isoby sa niekompetentne do zarzadzania firma!nie maja zielonego pojecia!ale koles kolesiowi stanowisko znajdzie zawsze!szkoda tylko ludzi bo zostana bez pracy
Avatar
Gość / 3 lutego 2017 o 22:45
witam nasuwa mi sie pytanie po co jest ta inspekcja pracy ja ostatnio zostalam zwolniona bez podania przyczyny zglosilam ten fakt wlasnie do insekcji pracy opisalam wszystko i co i gowno pracowalam na czarno bez umowy bez skladek bez ubezpieczenia nikt z tej powarznej instytucji nie ruszyl dupy zeby to sprawdzic a dotyczy to hotelu agit na wojciechowskiej 29 oszusci no moze nie szefostwo zatrudniaja pseudo pania dyrektor wyzej sra niz *** ma nie ma pojecia o niczym uzurpatorka podobna do hitlera to tyle a ja jestem caly czas od 16 stycznia bez pracy pozdrawiam czytajacych
Avatar
bbb / 4 stycznia 2017 o 17:10
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Tym zakładem kierują ludzie bez skrupułów, pozbawieni jakichkolwiek zasad moralnych, niestety za przyzwoleniem K.S.C. Swoim działaniem doprowadzą w końcu zakład do upadku lub przejęcia przez firmę prywatną.Na to co się w tej chwili dzieje szeregowy pracownik i garstka zastraszonych kierowników(nie mających żadnych układów w firmie) nie ma wpływu.Taka jest niestety plugawa rzeczywistość.
Nie doprowadzą. Już doprowadzili, tylko póki na razie Pszczółka jest na Krochmalnej, to się o tym nie mówi.
Nie doprowadzą. Już doprowadzili, tylko póki na razie Pszczółka jest na Krochmalnej, to się o tym nie mówi. rozwiń
Avatar
Gość / 2 stycznia 2017 o 11:50
Tym zakładem kierują ludzie bez skrupułów, pozbawieni jakichkolwiek zasad moralnych, niestety za przyzwoleniem K.S.C. Swoim działaniem doprowadzą w końcu zakład do upadku lub przejęcia przez firmę prywatną.Na to co się w tej chwili dzieje szeregowy pracownik i garstka zastraszonych kierowników(nie mających żadnych układów w firmie) nie ma wpływu.Taka jest niestety plugawa rzeczywistość.
Avatar
podpisik / 30 grudnia 2016 o 19:39
Ojej, komentarze usunięto, bo się ktoś chyba do tego poczuł... Ja rozumiem, że pisanie po nazwisku nie jest w porządku, ale mam nadzieję, że osoba, która pisała o jakimś zdjęciu, faktycznie wysłała to Szanownej Redakcji. A inna sprawa to to, że komentarz może być usunięty, natomiast proszę pamiętać (i to się tyczy wszystkich nas i naszych sumień), że pamięć ludzi, choć bywa zawodna, tak jednak częściej trwa, i trwa, i trwa... A usuwanie i zgłaszanie komentarzy, nie da NIC NIKOMU, bo najpierw trzeba zacząć żyć uczciwie, a dopiero potem przejmować się krytyką, gdyby była nieuzasadniona. Niech to będzie nauczka... Ech, co ja piszę - to już jest nauczka na przyszłość, pytanie tylko, czy ktoś tę nau(cz)kę sobie weźmie do serca.
Ojej, komentarze usunięto, bo się ktoś chyba do tego poczuł... Ja rozumiem, że pisanie po nazwisku nie jest w porządku, ale mam nadzieję, że osoba, która pisała o jakimś zdjęciu, faktycznie wysłała to Szanownej Redakcji. A inna sprawa to to, że komentarz może być usunięty, natomiast proszę pamiętać (i to się tyczy wszystkich nas i naszych sumień), że pamięć ludzi, choć bywa zawodna, tak jednak częściej trwa, i trwa, i trwa... A usuwanie i zgłaszanie komentarzy, nie da NIC NIKOMU, bo najpierw trzeba zacząć żyć uczciwie, a dopiero potem przejm... rozwiń
Avatar
qest / 29 grudnia 2016 o 12:53
A co by to teraz dało, jak już w tej firmie jest więcej takich osób? Zwolnić to trzeba, ale nierobów i tych wszystkich co są po znajomości, a z tą panią trzeba się było obudzić wcześniej, a nie teraz, jak już prawie pozamiatane. Taka prawda, jeszcze ten chociaż rok temu był cień szansy na poprawę jakąkolwiek, a teraz to sobie możemy wszyscy kłapać i klepać w te klawiatury, a i tak to ch.. da :-) Tu by się przydała kontrola z prawdziwego zdarzenia - niezapowiedziana oczywiście, która po pierwsze zajrzałaby im w papiery i zwróciła uwagę na to, że osoby zatrudniane są po znajomości i w ramach pokrewieństwa. Nie trzeba być ślepym, żeby takich rzeczy w papierach nie wyłapać, ale widocznie taka kontrola jest w tej firmie, że celowo tego nikt nie chce zauważyć. No, ale przecież, cytując "klasyk", "córka, to nie rodzina", haha. Temat rzeka, a Colian się cieszy i cieszył będzie...
A co by to teraz dało, jak już w tej firmie jest więcej takich osób? Zwolnić to trzeba, ale nierobów i tych wszystkich co są po znajomości, a z tą panią trzeba się było obudzić wcześniej, a nie teraz, jak już prawie pozamiatane. Taka prawda, jeszcze ten chociaż rok temu był cień szansy na poprawę jakąkolwiek, a teraz to sobie możemy wszyscy kłapać i klepać w te klawiatury, a i tak to ch.. da :-) Tu by się przydała kontrola z prawdziwego zdarzenia - niezapowiedziana oczywiście, która po pierwsze zajrzałaby im w papiery i zwróciła uwagę na to,... rozwiń
Avatar
podpis / 11 grudnia 2016 o 14:45
Nic dziwnego, że ludzie stąd uciekają i będą uciekać, bo tam się nie da normalnie pracować. Mam nadzieję, że w niedługim czasie każdy z Piasta dostanie normalną pracę z normalną umową (o ile oczywiście takowej szuka, bo jak nie szuka, to "powodzenia i krzyż na drogę"). I oby zostały tam osoby, które nie potrafią nic, prócz stania na maszynie i za to mają umowy o pracę, to wtedy będzie śmiesznie, jak się okaże, że piastowi, co coś umieli, już dawno tam nie pracują :D Ciekawe czy wtedy też by się powtarzało, że "co z tego, jak tu nowi inni przyjdą i i tak będą zapierd...ć za 5 zł'... Ale pewnie by przyszli... :(
Nic dziwnego, że ludzie stąd uciekają i będą uciekać, bo tam się nie da normalnie pracować. Mam nadzieję, że w niedługim czasie każdy z Piasta dostanie normalną pracę z normalną umową (o ile oczywiście takowej szuka, bo jak nie szuka, to "powodzenia i krzyż na drogę"). I oby zostały tam osoby, które nie potrafią nic, prócz stania na maszynie i za to mają umowy o pracę, to wtedy będzie śmiesznie, jak się okaże, że piastowi, co coś umieli, już dawno tam nie pracują :D Ciekawe czy wtedy też by się powtarzało, że "co z tego, jak t... rozwiń
Avatar
plum / 3 grudnia 2016 o 23:38
gi napisał:
użytkownik niezarejestrowany napisał:
pracuje  x czasu przez piasta i widzę jak za***am a jak robią to niektórzy  z pszczółki.... przy mojej pracy powinienem mieć obecne wynagrodzenie + 1/2 wynagrodzenia osoby z pszczółki.... wtedy bym czul ze naprawdę robię coś konkretnie i solidnie bo tak jest a dostaje kij nie wynagrodzeni za taka prace! chce *** czuc ze za***am z uczciwe pieniadze.... jestesmy ludzmi mamy rachunki i zycie... dokładnie ja czuję to samo. za***asz jak wół i guzik z tego masz. ja osobiśce to już ma tej roboty dosyć za***ania za dwóch lub trzech a wypłata c***owa. jakbym  chociaż miał choćby 2 koła miesięcznie to mogę jak najbardziej za***ać jak teraz a nie za marne grosze. a tu jeszcze na każdym kroku tylko o*** zbierasz że źle robisz lub wszyscy naraz coś chcą od ciebie a ty nie jesteś w stanie tego zrobić bo masz do zaopatzenia nie jedno stanowisko tylko 2 piętra. szlag mnie już trafia. ale cóż taka jest prawda o pracy w pszczółce, a tym bardziej jak to już zostało powiedziane pracownicy piasta wykonują cięższe prace niż pracownicy pszczółkowi za conajmniej 2 razy mniejszą kase.
To róbcie coś z tym, zamiast tylko czekać, aż ktoś inny może się tą łaską wykaże i cokolwiek zrobi. Ojejejej, w tym roku pewnie dodatku na święta nie będzie, buuuuuuu :( PS. Dżedaj, Dżedaj, weź się nie daj!
To róbcie coś z tym, zamiast tylko czekać, aż ktoś inny może się tą łaską wykaże i cokolwiek zrobi. Ojejejej, w tym roku pewnie dodatku na święta nie będzie, buuuuuuu :( PS. Dżedaj, Dżedaj, weź się nie daj! rozwiń
Avatar
gi / 2 grudnia 2016 o 00:23
użytkownik niezarejestrowany napisał:
pracuje  x czasu przez piasta i widzę jak za***am a jak robią to niektórzy  z pszczółki.... przy mojej pracy powinienem mieć obecne wynagrodzenie + 1/2 wynagrodzenia osoby z pszczółki.... wtedy bym czul ze naprawdę robię coś konkretnie i solidnie bo tak jest a dostaje kij nie wynagrodzeni za taka prace! chce *** czuc ze za***am z uczciwe pieniadze.... jestesmy ludzmi mamy rachunki i zycie... dokładnie ja czuję to samo. za***asz jak wół i guzik z tego masz. ja osobiśce to już ma tej roboty dosyć za***ania za dwóch lub trzech a wypłata c***owa. jakbym  chociaż miał choćby 2 koła miesięcznie to mogę jak najbardziej za***ać jak teraz a nie za marne grosze. a tu jeszcze na każdym kroku tylko o*** zbierasz że źle robisz lub wszyscy naraz coś chcą od ciebie a ty nie jesteś w stanie tego zrobić bo masz do zaopatzenia nie jedno stanowisko tylko 2 piętra. szlag mnie już trafia. ale cóż taka jest prawda o pracy w pszczółce, a tym bardziej jak to już zostało powiedziane pracownicy piasta wykonują cięższe prace niż pracownicy pszczółkowi za conajmniej 2 razy mniejszą kase.
rozwiń
Avatar
gi / 2 grudnia 2016 o 00:13
użytkownik niezarejestrowany napisał:
1. testy alkomatem i kontrola spirytusu 2. moze nie wyrzucenie ale stala kontrola nad tymi co sa znani z popijania w pracy kur... jak sie ciezko robi z podpita osoba.... obija sie a ty zapier... nie ma to jak samemu ogarnac ponad 4 tony cukierkow ale ani brygadzista/ka ani kierownik zmiany nic na to nie powie... !alkomat na wyjscie i wejsscie! Święta racja. każdy wie o kogo chodzi w tym przypadku. dokładnie ten typ jak popije w pracy to się opierdziela,a ty za niego rób bo wszystko w *** i jeszcze niekiedy morde wytrze na ciebie
rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 75

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zestaw do zadań specjalnych

Zestaw do zadań specjalnych 0 0

Lubisz mieć wszystko pod kontrolą i być przygotowany na nieprzewidziane sytuacje? Masz w domu piankę na oparzenia, zestaw plastrów na odciski, przenośną łyżkę do obuwia i chusteczki wybielające do prania albo inne przydatne przedmioty? Dbasz o pełne wyposażenie kuchni w postaci zestawu akcesoriów, garnuszków, miseczek i kubeczków? Starasz się zadbać o najmniejsze detale i cenisz sobie praktyczne rozwiązania ułatwiające życie codzienne? Lubisz znać się na wielu rzeczach i nade wszystko cenisz sobie życiowe rozgarnięcie? Jeśli na większość pytań odpowiedziałeś twierdząco, z pewnością starasz się również zadbać o wyposażenie swojego domowego warsztatu.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 kwietnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 kwietnia 2018 roku 0 0

Turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-18 od piątku w Lublinie

Turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-18 od piątku w Lublinie 1 0

TBV Start będzie gospodarzem półfinałowego turnieju mistrzostw Polski U-18. Zawody będą rozgrywane w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich od piątku do niedzieli.

Plac Litewski: Pokazy fontanny multimedialnej w maju [harmonogram]

Plac Litewski: Pokazy fontanny multimedialnej w maju [harmonogram] 0 0

Znany jest już harmonogram pokazów fontanny multimedialnej na placu Litewskim w maju.

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..."
zdjęcia
galeria

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..." 86 9

Maskotki, baloniki i znicze przed wejściem do konsulatu brytyjskiego w Lublinie – tak mieszkańcy całego regionu manifestują solidarność z dwuletnim Alfie Evansem z Liverpoolu

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni 348 51

Puławscy radni podczas dzisiejszej sesji niemal jednomyślnie przyjęli uchwałę zakazującą sprzedaży alkoholu w całym mieście pomiędzy godz. 23:00 a 6:00 rano. Za jej wprowadzeniem zagłosowało 17, a przeciw było 2 radnych.

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos 125 64

Sylwester Tułajew będzie kandydatem PiS na prezydenta Lublina. – Mam nadzieję, że będzie skłonny debatować merytorycznie, nie politycznie – komentuje prezydent Krzysztof Żuk (PO), który zmierzy się z Tułajewem w jesiennych wyborach samorządowych

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem 27-29 kwietnia

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem 27-29 kwietnia 4 0

W weekend znowu nie zabraknie ciekawych wydarzeń sportowych. Już w piątek swój mecz rozegra Speed Car Motor Lublin, który tym razem zmierzy się u siebie z ROW Rybnik

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 28 kwietnia o godz. 20 w Hades Szerokiej (ul. Grodzka 21) odbędzie się koncert muzyki cygańskiej.

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty 8 4

Dwie osoby usłyszały prokuratorskie zarzuty w śledztwie dotyczącym korupcji w szpitalu wojskowym w Lublinie. Chodzi o ustawianie przetargów na zakup urządzeń. Łapówką miały być pieniądze i pobyt w domku letniskowym.

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie?

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie? 0 4

Lubelskie uczelnie nie trafiły na czołowe miejsca nowego Rankingu Studiów Inżynierskich przygotowanego przez fundację Perspektywy.

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski 0 0

W Łukowie rozegrana zostanie druga runda drużynowych Mistrzostw Polski. Przeciwnikami gospodarzy miejscowych Orląt w grupie 3 będą CLKS Mazovia Ciechanów i KS Klimat Łapy

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program]
28 kwietnia 2018, 20:00

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Rozwoju Kultury ArtBiz zaprasza do Kazimierza Dolnego na drugą edycję festiwalu WpółDrogi Festiva, która odbędzie się w dniach 28 kwietnia - 5 maja w zjawiskowym wnętrzu Dawnej Synagogi w Kazimierzu (ul. Lubelska 4).

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. Akwarela Cafe (Rynek 6) zaprasza na wyjątkowy koncert Tribute to Ella Fitzgerald w wykonaniu Ani Michałowskiej i Michała Iwanka. Wydarzenie odbędzie się 28 kwietnia o godz. 20.

Zaprojektuj logo festiwalu muzycznego w Białej Podlaskiej

Zaprojektuj logo festiwalu muzycznego w Białej Podlaskiej 0 0

We wrześniu w Białej Podlaskiej odbędzie się Festiwal Dziedzictwa Narodowego im. Bogusława Kaczyńskiego. Bialskie Centrum Kultury ogłosiło właśnie konkurs na logo tego wydarzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.