poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Nowe studia w Lublinie. Wzornictwo po dyplomie

Dodano: 29 listopada 2015, 08:37
Autor: toma

Studia podyplomowe z wzornictwa to nowa propozycja Wydziału Mechanicznego Politechniki Lubelskiej i Wydziału Artystycznego UMCS. Kierunek będzie otwarty najprawdopodobniej od semestru letniego.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Nowe studia są skierowane do inżynierów, plastyków, menadżerów i marketingowców. Słuchacze będą rekrutowani do określonych grup specjalistów, po czym stworzą trzyosobowe zespoły pracujące nad konkretnymi projektami.

– Oceniliśmy, że gdybyśmy kształcili tylko plastyków, nie wyczerpałoby to zagadnienia. Plastyk nie zna materiałów i sposobu ich przetwarzania, a inżynier nie ma kwalifikacji do projektowania kształtów.

Menadżer musi połączyć te dwa elementy, żeby dobrze sprzedać produkt – tłumaczy Zbigniew Bagiński z Wydziału Artystycznego UMCS, współorganizator studiów. – Obiecujemy sobie wiele po tej metodzie. W Polsce jeszcze nikt z niej nie korzystał, a przynosi ona efekty. Jeśli dobrze dobierze się trójka współpracowników to będą mogli z miejsca otworzyć dobrą firmę designerską – dodaje.

Na specjalizację dla stylistów będą rekrutowani absolwenci studiów plastycznych i architektury. Od kandydatów na inżynierów wymagane jest wykształcenie inżynierskie na kierunkach politechnicznych, a od potencjalnych menadżerów wiedza z zakresu organizacji i zarządzania.

– Nie zamykamy drogi innym, np. teologom, lekarzom czy lotnikom. Ale te osoby będą musiały zdać egzamin wstępny polegający na rozwiązaniu zadania projektowego. Nie będziemy kształcić od podstaw, tylko przyjmiemy ludzi, którzy mają już pewien zasób wiedzy i są zdeterminowani, by dalej rozwijać się w tym kierunku – tłumaczy Bagiński.

Studia będą odbywały się w systemie zaocznym i potrwają półtora roku. Czesne ma wynosić ok. 1,5 tys. zł za semestr. W najbliższym naborze ma zostać przyjętych 30 osób.

Wiolusww
Gość
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Wiolusww
Wiolusww (8 marca 2016 o 11:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Zbigniew Bagiński to jeden z najlepszych profesorów UMCS - zaprojektował między innymi logotyp dla Hospicjum Małego Księcia w Lublinie. Proponuje nie wypisywać głupot - tylko sprawdzać informacje ;).

Rozwiń
Gość
Gość (31 grudnia 2015 o 14:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Studia podyplomowe na WSPA sa przede wszystkim dobre dla tych osób, które pracują w innym zawodzie niż wyuczony i chcą uzupełnić wykształcenie formalne. Zajęcia są bardzo praktyczne i raczej wymagają wcześniejszego przygotowania zawodowego.
Rozwiń
Gość
Gość (31 grudnia 2015 o 12:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W Lublinie najwyższe noty mają studia podyplomowe na WSPA, a najniżej notowane są na KUL. Chodzi o to, że zajęcia na podyplomówce muszą prowadzić praktycy, bo to są studia zawodowe, a nie naszpikowani teorią wykładowcy akademiccy, którzy z realem nigdy nie mieli do czynienia. Ciekawe jak wygląda kadra na tym wzornictwie. O ile wiem Zbigniew Bagiński to były zastępca prezydenta Lublina, który zajmował się cateringiem w szkołach i nie wiem, co to ma wspólnego z wzornictwem i jak on się na tym zna.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!