niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lublin

Poseł i prostytutka. Są wyroki dla szantażystów Piotra Sz.

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 kwietnia 2015, 15:30

Pół roku więzienia w zawieszeniu na cztery lata. Taką karę sąd wymierzył Magdalenie I. – prostytutce, która chciała skompromitować posła Piotra Sz. Parlamentarzysta miał nie zapłacić jej 200 zł za seks.

Wyrok w tej sprawie zapadł w poniedziałek w Sądzie Rejonowym Lublin Zachód. Jego ustne uzasadnienie pozostało niejawne.

– wyjaśniła sędzia Beata Górna-Gielara.

Magdalena I. została skazana na 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 4 lata oraz tysiąc złotych grzywny. Jej kompani, którzy pomagali w szantażowaniu polityka również usłyszeli wyroki. Przemysław S. został skazany na pół roku więzienia w zawieszeniu na 5 lat i 3 tys. zł grzywny, a Szczepan P. na 9 miesięcy bezwzględnego więzienia. Musi również zapłacić tysiąc złotych grzywny.

– Czujemy się usatysfakcjonowani – komentował po ogłoszeniu wyroku mec. Stanisław Estreich, reprezentujący posła Piotra Sz. – Tego rodzaju zachowanie powinno być napiętnowane, żeby było przestrogą dla innych. Dla ludzi, którzy z szantażu postanowią uczynić źródło zarobku.

27-letnia Magdalena I. to absolwentka prawa KUL. To z nią poseł Piotr Sz. miał umawiać się na intymne spotkania. Dziewczyna twierdziła, że nie zapłacił jej 200 zł za seks nad Zalewem Zemborzyckim. Później zerwał kontakt. Dziewczyna rozpoznała polityka w telewizyjnej relacji z marszu zwolenników TV Trwam. Postanowiła odzyskać pieniądze z nawiązką.

Umówiła się z posłem w hotelu Luxor w Lublinie. Piotr Sz. zarezerwował pokój z łożem małżeńskim i przyjechał prosto z Warszawy. Na miejscu czekała na niego Magdalena I. W pokoju powstał kompromitujący materiał, którym kobieta miała później szantażować polityka. Na hotelowym parkingu czekali kompani prostytutki. Przemysław S. i Szczepan P. robili zdjęcia i nagrywali jak poseł i Magdalena I. wychodzą z hotelu.

Jeszcze tej samej nocy mężczyźni skontaktowali się z posłem. Domagali się co najmniej 3 tys. zł w zamian za zwrot filmów i zdjęć. – Angelina (żona posła – red.) nie będzie zadowolona – pisali do Piotra Sz.
Poseł nie zapłacił. Powiadomił o sprawie policję. Szantażyści zostali zatrzymani i postawieni przed sądem. Piotr Sz. nigdy nie przyznał się do seksu z prostytutką.

Podczas ostatniej rozprawy adwokat Przemysława S. zwrócił uwagę, że pokrzywdzonym w sprawie jest poseł, powołujący się w swojej pracy na katolicką wiarę, wierność, praworządność i wartości rodzinne. Piotr Sz. działa również w parlamentarnym Zespole ds. Katolickiej Nauki Społecznej.

– Nakłada to na posła określone powinności. Zachowanie pokrzywdzonego w hotelu Luxor dalece odbiegało od tego, co głosi. To się nazywa hipokryzja – mec. Marcin Kotuła.

Piotr Sz. był posłem Solidarnej Polski. Podczas ostatnich wyborów samorządowych startował z komitetu "Piotra Szeliga Razem dla Biłgoraja” (pisownia oryginalna). Walczył o fotel burmistrza. Poniedziałkowy wyrok jest nieprawomocny. Prokuratura już zapowiedziała, że wystąpi o jego pisemne uzasadnienie, co może skończyć się apelacją.
  Edytuj ten wpis
impala
do klubu go go go
gość
(18) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

impala
impala (21 kwietnia 2015 o 09:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Zmowa szantażystów.Kropka.Gdyby było bara bara to policja by nic nie wiedziała.Kropka.  Zawsze należy tępić szantaż i każde przestępstwo.Kropka.Dobrze chłopisko postąpił.

"Jego ustne uzasadnienie pozostało niejawne.
– Zawiera bowiem informacje o intymnym pożyciu pokrzywdzonego i oskarżonych

– wyjaśniła sędzia Beata Górna-Gielara."

Sędzina litościwie nie podała szczegółów bara-bara.  :lol:

............................

CV tego ogiera :

Urodzony w 1977, poseł PiS, potem Solidarna Polska. Wywalony na aut.

Po aferze z prostytutką jest "posłem niezrzeszonym".

Rozwiń
do klubu go go go
do klubu go go go (21 kwietnia 2015 o 09:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A już szykował się na burmistrza Biłgoraja. Wyborcy go pięknie podsumowali gdy przepadł z kretesem w wyborach.

Pani z Kulu powinna wiec powiedzieć za klasykiem: " Joker,jop twoja mać" :P

Rozwiń
gość
gość (21 kwietnia 2015 o 09:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A już szykował się na burmistrza Biłgoraja. Wyborcy go pięknie podsumowali gdy przepadł z kretesem w wyborach.

Rozwiń
Borowy
Borowy (21 kwietnia 2015 o 07:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Zmowa szantażystów.Kropka.Gdyby było bara bara to policja by nic nie wiedziała.Kropka.  Zawsze należy tępić szantaż i każde przestępstwo.Kropka.Dobrze chłopisko postąpił.

Rozwiń
aga
aga (21 kwietnia 2015 o 07:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Czyli poseł może ruchać za darmo ?

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (18)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!