Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

13 marca 2015 r.
20:30
Edytuj ten wpis

Wójt: albo autobus MZK, albo autobus szkolny

5 32 A A

Mieszkańcy Sielc (gm. Końskowola) nie chcą, by ich dzieci były dowożone do szkoły kursowym autobusem puławskiego MZK. Twierdzą, że taki środek transportu nie gwarantuje im odpowiedniego bezpieczeństwa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Rodzice dzieci z Sielc we wtorek dyskutowali o dowozie uczniów do szkoły w Końskowoli. Zebranie zorganizowane przez sołtysa miało służyć wypracowaniu stanowiska mieszkańców wobec odpowiedzi, którą otrzymali od wójta Stanisława Gołębiowskiego. Wójt poinformował ich, że przewóz dzieci środkami transportu publicznego jest zgodny z obowiązującym prawem. Wyjaśnił, że obecne rozwiązanie, polegające na wykorzystaniu do przewozu uczniów linii MZK zostało wprowadzone po to, by zapewnić możliwość transportu do Końskowoli i Puław pozostałym mieszkańcom wsi. Jak zaznaczył, wprowadzenie autobusów szkolnych jest możliwe, "ale wtedy wszyscy zostaną pozbawieni komunikacji publicznej”.

Taka odpowiedź nie przekonała mieszkańców Sielc. - Szkolny autobus jest niezbędny. W MZK dzieci nie mają się czego trzymać i żadne bezpieczeństwo nie jest zachowane. Nam się w głowie nie mieści, żeby takie przewozy dalej mogły się odbywać. Musimy walczyć o to, by zapewnić bezpieczeństwo tym dzieciakom i wójt musi to zrozumieć - mówi Ksymena Repeć, matka trójki dzieci.
Zdaniem mieszkańców pieniądze nie powinny być w tej sprawie najważniejszym argumentem. - Wójt zaczyna umywać ręce, mówiąc, że to są koszty, ale ustawa mówi wyraźnie, że powinien zagwarantować system dowozu, skoro szkoła nie jest prowadzona tutaj - mówi Roman Wielgo, który również wziął udział we wtorkowym zebraniu.

Z argumentami rodziców zgadza się przewodniczący komisji oświaty, radny Janusz Próchniak. Na najbliższe posiedzenie komisji, którą kieruje zaprosił już przedstawicieli policji, Inspekcji Transportu Drogowego, a także wójta i dyrektor Samorządowej Administracji Placówek Oświatowych.

- Popieram stanowisko rodziców. Dzieci są przewożone de facto nieprzystosowanym do tego autobusem. Nie jest to niezgodne z przepisami, ale te przepisy nie gwarantują bezpieczeństwa pięcio, czy sześcioletnim dzieciom, których jest najwięcej. Liczę na to, że uda nam się wypracować rozsądne rozwiązanie tego problemu - deklaruje Janusz Próchniak.

Mieszkańcy Sielc najchętniej chcieliby aby od września do wsi jeździł nowy autobus szkolny z wykwalifikowanym opiekunem. Nie godzą się także na likwidację obecnego kursu autobusu MZK.

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 listopada 2015 o 20:49
MZK Puławy ma przecież busa nadającego się do przewozu dzieci tylko na siedzeniach, a więc piłka po stronie gminy.
Avatar
krokiet / 19 marca 2015 o 18:16

Śmieszy mnie fakt, że jeśli ktoś jest ZA wójtem to wszyscy uważają Go za pracownika Urzędu Gminy. Moglibyście się również nauczyć poprawnie używać języka polskiego, bo wstyd mi że ludzie nie potrafią się wyrażać i pisać.

Avatar
Gość / 19 marca 2015 o 08:36

widzę, że pracownicy UG ostro piszą na formum. Inteligentny wójt??!!?? Ale się ubawiłem, jak on jest inteligentny to ja jestem papieżem. Co z tego że nie należy do żadnej partii? skoro i tak RG trzęsię, a ci którzy próbują mieć własne zdanie są póżniej napiętnowani. Wiem coś o tym. Jak są ważne uchwały to wójt zbiera radnych na imprezę i póżniej głosują jak on chce, a jak nie to wypad. Większość radnych jest z ugrupowania gołębiowskiego, Szpyrowa i inni tym podobni, powinni mówić na nich czopki bo tak mu w dupę wchodzą. W tej radzie nikt nie ma własnego zdania. Teraz po wyborach wszyscy cie w du*** mają. Wójt przed wyborami naobiecywał że będą chodniki we wsiach i różne takie a teraz pieprzey że kasy nie ma, ale na sesji podwyżka poborów była.

Wypier.....lić takiego wójta

A wiesz geniuszu jak on te głosy zdobywa? Bo ja wiem.

A wiesz geniuszu jak on te głosy zdobywa? Bo ja wiem.

rozwiń
Avatar
Młody wilk / 19 marca 2015 o 08:35

Też się z tym zgadzam- pogonić dziada! Ciemnogród głosował na niego bo już tyle lat jest to niech dalej będzie, albo że mu kadencja do emerytury została. A on teraz śmieje się wam w twarz. Ludzie nie myślą - należy przewietrzyć tę RG i nowego wójta wybrać, niech przyjdzie ktoś młody z pomysłem, a nie tary dziad tyle lat pierdzi w stołek a my na Święcie Róży znowu dziadostwo będzie.

Syf i trzy metry mułu.

Avatar
Gość / 19 marca 2015 o 08:30

Wstyd mi za tych co szkalują tak inteligentną  osobę jaką jest nasz wójt. Przecież został wybrany większością głosów i należy to uszanować. Zaletą jest to że nie należy do żadnej partii a nie jak niektórzy jego konkurenci co należą do zafajdanych partii byle tylko na szczyt władzy się dostać nie myśląc o mieszkańcach tylko szukają haków. Wójcie życzę wygrania następnych wyborów.

widzę, że pracownicy UG ostro piszą na formum. Inteligentny wójt??!!?? Ale się ubawiłem, jak on jest inteligentny to ja jestem papieżem. Co z tego że nie należy do żadnej partii? skoro i tak RG trzęsię, a ci którzy próbują mieć własne zdanie są póżniej napiętnowani. Wiem coś o tym. Jak są ważne uchwały to wójt zbiera radnych na imprezę i póżniej głosują jak on chce, a jak nie to wypad. Większość radnych jest z ugrupowania gołębiowskiego, Szpyrowa i inni tym podobni, powinni mówić na nich czopki bo tak mu w dupę wchodzą. W tej radzie nikt nie ma własnego zdania. Teraz po wyborach wszyscy cie w du*** mają. Wójt przed wyborami naobiecywał że będą chodniki we wsiach i różne takie a teraz pieprzey że kasy nie ma, ale na sesji podwyżka poborów była.

Wypier.....lić takiego wójta

widzę, że pracownicy UG ostro piszą na formum. Inteligentny wójt??!!?? Ale się ubawiłem, jak on jest inteligentny to ja jestem papieżem. Co z tego że nie należy do żadnej partii? skoro i tak RG trzęsię, a ci którzy próbują mieć własne zdanie są póżniej napiętnowani. Wiem coś o tym. Jak są ważne uchwały to wójt zbiera radnych na imprezę i póżniej głosują jak on chce, a jak nie to wypad. Większość radnych jest z ugrupowania gołębiowskiego, Szpyrowa i inni tym podobni, powinni mówić na nich czopki bo tak mu w dupę wchodzą. W te... rozwiń

Avatar
Bary / 18 marca 2015 o 19:41

Wstyd mi za tych co szkalują tak inteligentną  osobę jaką jest nasz wójt. Przecież został wybrany większością głosów i należy to uszanować. Zaletą jest to że nie należy do żadnej partii a nie jak niektórzy jego konkurenci co należą do zafajdanych partii byle tylko na szczyt władzy się dostać nie myśląc o mieszkańcach tylko szukają haków. Wójcie życzę wygrania następnych wyborów.

Avatar
Gość / 18 marca 2015 o 09:47

wyrzućcie tego wójta na zbity pysk

Avatar
badyl / 17 marca 2015 o 21:12

A ja prponuję spotkać się w czwartek w bronkobusie.

Avatar
krysia / 17 marca 2015 o 19:46

zapraszamy bardzo jutro wszystkich chętnych na 14 do urzędu gminy, będzie spotkanie w tej sprawie z Panem Wójtem

zainteresowani mile widziani

Avatar
Gość / 17 marca 2015 o 10:53

z Sielc do Końskowoli niedaleko, jak Pani komunikacja gminna nie pasuje to może prościej będzie tę trójkę dzieci wsadzić w auto i samemu dowieźć do szkoły? i bezpiecznie i szybko

Annika może lepiej zamiast komentarze pisać w godzinach pracy UG za robotę byś się wzięła

Avatar
Gość / 3 listopada 2015 o 20:49
MZK Puławy ma przecież busa nadającego się do przewozu dzieci tylko na siedzeniach, a więc piłka po stronie gminy.
Avatar
krokiet / 19 marca 2015 o 18:16

Śmieszy mnie fakt, że jeśli ktoś jest ZA wójtem to wszyscy uważają Go za pracownika Urzędu Gminy. Moglibyście się również nauczyć poprawnie używać języka polskiego, bo wstyd mi że ludzie nie potrafią się wyrażać i pisać.

Avatar
Gość / 19 marca 2015 o 08:36

widzę, że pracownicy UG ostro piszą na formum. Inteligentny wójt??!!?? Ale się ubawiłem, jak on jest inteligentny to ja jestem papieżem. Co z tego że nie należy do żadnej partii? skoro i tak RG trzęsię, a ci którzy próbują mieć własne zdanie są póżniej napiętnowani. Wiem coś o tym. Jak są ważne uchwały to wójt zbiera radnych na imprezę i póżniej głosują jak on chce, a jak nie to wypad. Większość radnych jest z ugrupowania gołębiowskiego, Szpyrowa i inni tym podobni, powinni mówić na nich czopki bo tak mu w dupę wchodzą. W tej radzie nikt nie ma własnego zdania. Teraz po wyborach wszyscy cie w du*** mają. Wójt przed wyborami naobiecywał że będą chodniki we wsiach i różne takie a teraz pieprzey że kasy nie ma, ale na sesji podwyżka poborów była.

Wypier.....lić takiego wójta

A wiesz geniuszu jak on te głosy zdobywa? Bo ja wiem.

A wiesz geniuszu jak on te głosy zdobywa? Bo ja wiem.

rozwiń
Avatar
Młody wilk / 19 marca 2015 o 08:35

Też się z tym zgadzam- pogonić dziada! Ciemnogród głosował na niego bo już tyle lat jest to niech dalej będzie, albo że mu kadencja do emerytury została. A on teraz śmieje się wam w twarz. Ludzie nie myślą - należy przewietrzyć tę RG i nowego wójta wybrać, niech przyjdzie ktoś młody z pomysłem, a nie tary dziad tyle lat pierdzi w stołek a my na Święcie Róży znowu dziadostwo będzie.

Syf i trzy metry mułu.

Avatar
Gość / 19 marca 2015 o 08:30

Wstyd mi za tych co szkalują tak inteligentną  osobę jaką jest nasz wójt. Przecież został wybrany większością głosów i należy to uszanować. Zaletą jest to że nie należy do żadnej partii a nie jak niektórzy jego konkurenci co należą do zafajdanych partii byle tylko na szczyt władzy się dostać nie myśląc o mieszkańcach tylko szukają haków. Wójcie życzę wygrania następnych wyborów.

widzę, że pracownicy UG ostro piszą na formum. Inteligentny wójt??!!?? Ale się ubawiłem, jak on jest inteligentny to ja jestem papieżem. Co z tego że nie należy do żadnej partii? skoro i tak RG trzęsię, a ci którzy próbują mieć własne zdanie są póżniej napiętnowani. Wiem coś o tym. Jak są ważne uchwały to wójt zbiera radnych na imprezę i póżniej głosują jak on chce, a jak nie to wypad. Większość radnych jest z ugrupowania gołębiowskiego, Szpyrowa i inni tym podobni, powinni mówić na nich czopki bo tak mu w dupę wchodzą. W tej radzie nikt nie ma własnego zdania. Teraz po wyborach wszyscy cie w du*** mają. Wójt przed wyborami naobiecywał że będą chodniki we wsiach i różne takie a teraz pieprzey że kasy nie ma, ale na sesji podwyżka poborów była.

Wypier.....lić takiego wójta

widzę, że pracownicy UG ostro piszą na formum. Inteligentny wójt??!!?? Ale się ubawiłem, jak on jest inteligentny to ja jestem papieżem. Co z tego że nie należy do żadnej partii? skoro i tak RG trzęsię, a ci którzy próbują mieć własne zdanie są póżniej napiętnowani. Wiem coś o tym. Jak są ważne uchwały to wójt zbiera radnych na imprezę i póżniej głosują jak on chce, a jak nie to wypad. Większość radnych jest z ugrupowania gołębiowskiego, Szpyrowa i inni tym podobni, powinni mówić na nich czopki bo tak mu w dupę wchodzą. W te... rozwiń

Avatar
Bary / 18 marca 2015 o 19:41

Wstyd mi za tych co szkalują tak inteligentną  osobę jaką jest nasz wójt. Przecież został wybrany większością głosów i należy to uszanować. Zaletą jest to że nie należy do żadnej partii a nie jak niektórzy jego konkurenci co należą do zafajdanych partii byle tylko na szczyt władzy się dostać nie myśląc o mieszkańcach tylko szukają haków. Wójcie życzę wygrania następnych wyborów.

Avatar
Gość / 18 marca 2015 o 09:47

wyrzućcie tego wójta na zbity pysk

Avatar
badyl / 17 marca 2015 o 21:12

A ja prponuję spotkać się w czwartek w bronkobusie.

Avatar
krysia / 17 marca 2015 o 19:46

zapraszamy bardzo jutro wszystkich chętnych na 14 do urzędu gminy, będzie spotkanie w tej sprawie z Panem Wójtem

zainteresowani mile widziani

Avatar