sobota, 24 marca 2018 r.

Puławy

Wreszcie zmienią się alejki na Skwerze Niepodległości. Ale nie tak szybko

Dodano: 24 maja 2017, 11:54

Latem szutrowe ścieżki są ozdobą skweru, a mieszkańcy nie narzekają na ich właściwości. O wiele gorzej wyglądają podczas roztopów i po dużych opadach. W przyszłym roku prawdopodobnie część z nich zostanie utwardzona
Latem szutrowe ścieżki są ozdobą skweru, a mieszkańcy nie narzekają na ich właściwości. O wiele gorzej wyglądają podczas roztopów i po dużych opadach. W przyszłym roku prawdopodobnie część z nich zostanie utwardzona

Władze Puław zmienią część planu zagospodarowania śródmieścia, by w przyszłości można było utwardzić ścieżki na Skwerze Niepodległości. Obecne przepisy nie pozwalają na ich wybrukowanie.

O tym, że nowe alejki na odnowionym skwerze nie do końca przypadły do gustu mieszkańcom Puław, wiadomo nie od dzisiaj. Ich nawierzchnia okazała się mało odporna na deszcz i wiosenne roztopy, po których ścieżki pokrywają się błotem. Żeby to zmienić, ścieżki trzeba utwardzić.

Obecnie nie jest to możliwe z dwóch powodów. Pierwszy to pięcioletni okres ochronny dla inwestycji dofinansowanych ze środków unijnych. Drugi to z kolei zapisy miejscowego planu zagospodarowania, które narzucają wysoki pułap zielonych powierzchni. Dla Skweru Niepodległości wynosi on minimum 80 procent, co oznacza, że przebudowa alejek z miękkich na twarde nie jest obecnie możliwa.

– Ścieżki się nie sprawdziły, więc musimy zmienić zapisy planu dla śródmieścia. Nowe będą bardziej elastyczne i umożliwią znaczne zmniejszenie powierzchni biologicznie czynnej – tłumaczy Paweł Oroń, kierownik Wydziału Planowania Przestrzennego w Urzędzie Miasta Puławy.

Co prawda, plan zmienić ma się jedynie pod względem powierzchni zielonych, ale cała procedura będzie trwała tyle, ile przy poważniejszej aktualizacji tego rodzaju dokumentów.

– Minimum 9 miesięcy, a tak naprawdę około roku. Szybciej nie da się tego zrobić – twierdzi Oroń.

Urzędnicy nie muszą się spieszyć, bo dopiero w przyszłym roku zakończy się okres ochronny dla odnowionego skweru. Jeśli więc wszystko pójdzie zgodnie z przewidywaniami, obie bariery uniemożliwiające zajęcie się alejkami mogą zniknąć mniej więcej w tym samym czasie.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(23) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (25 maja 2017 o 12:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chciałbym zmienić świat tylko nie wiem jak niech mi ktoś podpowie jak to zrobić mam.P.S.Dobra zmiana nie wchodzi w gre.
Rozwiń
Gość
Gość (25 maja 2017 o 10:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
cytat: "O już pisowska nowomowa się uaktywnia. Wstydź się Polaku, katoliku za mówienie o mieszkańcach miasta per robolu. To że ty siedzisz na ławeczce pod sklepem z piwkiem i żyjesz z różnych plusów, nie oznacza że możesz gardzić tymi, którzy płacą na twoje +." koniec cytatu. I tu się mylisz. Dla mnie PiS to najgorszy shit, jaki dopadł Polskę, katolicyzm to równie wielka zakała. PO niewiele lepsze, ale najgorsze g to politycy w samorządzie. Śmieszy mnie wyjeżdżanie z tekstami, ile to nie zapłacimy z podatków, bo nie widzę tekstów ile płacimy Rydzykowi, kościołowi, politykom i rozbuchanej administracji państwowej i samorządowej. Budżet jest dokumentem dostępnym na pulawy.eu i stoi tam jak byk ile kosztują radni i urzędnicy. Zapłaciłem w tym roku ponad 150 tys podatku, więc na ławce w ogrodzie mogę sobie posiedzieć... :P Zachęcam do włączenia się w akcję odpolitycznienia samorządów.
Rozwiń
Gość
Gość (25 maja 2017 o 09:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciekawe dlaczego obecne przepisy nie pozwalają na ich wybrukowanie? Jakiś problem by ludziom ułatwić chodzenie zamiast brodzenie w kałużach? Dziwne te przepisy.
Rozwiń
Gość
Gość (25 maja 2017 o 05:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Błoto to szczegół, znacznie większym problemem jest to że zlikwidowali kawałek ulicy wraz z parkingiem, przez co teraz bardzo brakuje tam miejsc parkingowych. Niech to przywrócą do stanu poprzedniego!
Rozwiń
shrek
shrek (25 maja 2017 o 00:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przecież skwer szumnie zwany Niepodległości wybudowano za koalicji PSPP - Platforma Obywatelska, prezydent Janusz Grobel, wiceprezydenci pani Wójcik z PSPP i pan Nakonieczny z Platformy Obywatelskiej. Najwięcej radnych w radzie miasta było wtedy z PO. Paweł Maj - obecny radny, protestował wtedy jako mieszkaniec Puław widząc, że materiały do budowy są gorszej jakości i nasadzeń zieleni jest mniej. Wyznawcy Platformy Obywatelskiej - kłamiecie jak zwykle, że to wina PiS.  PS. Ilu uchodźców przyjęliście już w swoich domach? Ilu z Was bierze 500+ a Wasze usta rzucają jak powyżej kłamstwa o PiS? 
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (23)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!