Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

21 grudnia 2009 r.
14:58
Edytuj ten wpis

Kobieta skonała na klatce - zarzuty dla konkubenta i jego syna

Autor: Zdjęcie autora (MB)
0 45 A A

Dwaj mężczyźni zatrzymani w sprawie śmierci 39-letniej Doroty D. wytrzeźwieli i wreszcie mogli być przesłuchani. Obaj odmówili jednak składania wyjaśnień. Prokurator postawił im dziś zarzuty.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zatrzymani to konkubent zamordowanej – 49-letni Henryk K. i jego syn – 20-letni Szymon K. Pierwszy usłyszał zarzut nieudzielania pomocy i zacierania śladów, drugi – zarzut zabójstwa. Żaden z nich nie przyznał się do winy.

Prokurator złożył do sądu wiosek o tymczasowy, 3-miesięczny areszt dla obu.

Obaj zatrzymani mieszkali z kobietą w bloku przy ul. Skarżyńskiego w Świdniku. W nocy z soboty na niedzielę na klatce schodowej tego bloku sąsiedzi zobaczyli Dorotę D. leżącą w kałuży krwi. Zawiadomili policję.

Funkcjonariusze udzielili jej pierwszej pomocy, próbowali zatamować upływ krwi (kobieta miała ok. 20-centymetrową ranę szyi i przecięte naczynia). Reanimacja w szpitalu nie przyniosła efektu. Kobieta zmarła.

Młodszemu mężczyźnie za zabójstwo grozi dożywocie, starszemu – do 5 lat więzienia.

Komentarze 45

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 lutego 2010 o 21:42
nic nieusprawiedliwia ich czynu powinni byc torturowani a wkoncu zabici
Avatar
Gość / 28 stycznia 2010 o 17:27
WSADZIĆ OBU DO KOŃCA ICH DNI
Avatar
nebulo / 27 stycznia 2010 o 09:14
tragedia ,ale az prosi sie o zmiane kodeksu karnego z dozywocia na kare smierci.Posiedzi pare lat i za dobe sprawowani wyjdze na wlnosc!.
Avatar
~anonim~ / 26 stycznia 2010 o 18:49
I CO KOMU JAK MA W DOMU
Avatar
Gość / 17 stycznia 2010 o 20:36
Szymon zamordował ale nie planowal tego ani nie zrobił tego perfidnie. Miał ponad 3 promile we krwi co oczywiście jego czynu nie usprawiedliwia. Zniszczył życie wielu ludziom przez co teraz odpokutuje ale to by się nie stało gdyby jego ojciec i macocha byli normalnymi ludźmi i traktowali go dobrze.
Avatar
~znajoma~ / 14 stycznia 2010 o 18:57
~mmm~ napisał:
Skoro nie wiecie co tam się dokładnie stało w tamtą noc to się nie wypowiadajcie... I to prawda że Szymek zabił, a tatuś chciał zatuszować wszystko ale Mu się nie udało bo Dorota wypadła na klatke i krzyczała.... No a później znaleźli ja sąsiedzi....

nikt nie wie o co poszła ta awantura ,która doprowadziła do tragedji.Ale Jasio (ich syn 6 letni)to widział i słyszał to może opowie kiedyś bo stał na schodach jak to wszystko sie wydarzyło.A widze że pier....sz ty głupoty jakbyś tam był(a) na miejscu podczas tego zajscia.I dla twojej świadomości to Dorota uciekała a nie wypadła na klatke i została na klatce złapana od tyłu i poderżnięto jej gardło bo bronicie tego kon...na Szymusia to dlaczego zrobił to z zaskoczenia,bo co nie miał cienias odwagi prosto w oczy tego zrobić ? i jeszcze jedno był świadomy tego co robi bo potem mówił że co ja zrobiłem teraz siedzieć będe to co to tez stwierdzi ktoś że on taki biedny był i nieszczęśliwy to może specjalnie grał na pokaz bo napewno to było takie samo ku....ie nasienie co Heniek.I dobrze niech dożywotke dostanie to chociaż w przyszłości uchroni to jakołś kobiete biedną z którą by się związał i pewnie zrobił by to samo co jego matce tatuś bo niestety to są już geny i to zepsute strasznie.A jak tak mu było żle w tym domu to mógł się wyprowadzic do ciotki a nie planować morderstwo bo sam się chwalił jak pracował (kurom głowy odżynał)ze perfekcyjnie umie gargło poderżnąć i był dumny z tego Ha więc powiem tak cieszcie się że go tu nie ma że posiedzi pare lat a wy juz zapomnicie o nim i wtedy będziecie bardziej bezpieczni bo nie są na wolności tacy ludzie potrzebni mniej zła by było jakby była KARA ŚMIERCI i młodzi patologiczni ludzie by w końcu musieli pomyśleć zanim by kogoś skrzywdzili bo siłe pokazuja ludzie słabi psychicznie żeby zastraszyc otoczenie żeby ktoś się nie dowiedział jaki jest słabiutki i to wtedy porażka by była dla nichBO JUŻ WIADOMO ŻE PEKA GÓWNIAŻ bo błaga o przebaczenie tylko wy ziomale jego huja wiecie bo on wam tego nie powie bo chce pokazac jaki jest Kozak tylko że kozak to h** nie GRZYB

nikt nie wie o co poszła ta awantura ,która doprowadziła do tragedji.Ale Jasio (ich syn 6 letni)to widział i słyszał to może opowie kiedyś bo stał na schodach jak to wszystko sie wydarzyło.A widze że pier....sz ty głupoty jakbyś tam był(a) na miejscu podczas tego zajscia.I dla twojej świadomości to Dorota uciekała a nie wypadła na klatke i została na klatce złapana od tyłu i poderżnięto jej gardło bo bronicie tego kon...na Szymusia to dlaczego zrobił to z zaskoczenia,bo co nie miał cienias odwagi prosto w oczy tego zrobić... rozwiń
Avatar
~mmm~ / 7 stycznia 2010 o 09:02
Skoro nie wiecie co tam się dokładnie stało w tamtą noc to się nie wypowiadajcie... I to prawda że Szymek zabił, a tatuś chciał zatuszować wszystko ale Mu się nie udało bo Dorota wypadła na klatke i krzyczała.... No a później znaleźli ja sąsiedzi....
Avatar
~znajoma~ / 5 stycznia 2010 o 11:02
Znałem/am tych ludzi i wiem ze z Heńkiem było coś nie tak i napewno to planował tylko nie rozumiem po co syna w to wciagną (nastawiał Szymona przeciwko Dorocie).A synuś młody i głupi dał się wrobić w gierki tatusia(wpajał mu że nie ma jaj,żeby pokazał jaki jest mocny że co mu będzie jakaś baba dyktować warunki).Przecież mogli się rozstać jak normalni ludzie,bo tak się robi!!!Ale Heniek nie mógł przeboleć że Dorota była silną kobietą i dała by sobie rade bez tego alkoholika(i to ją zgubiło że pozwoliła znowu zamieszkać mu w domu jak po odwyku udawał ideał)I mam nadzieje że wyjdą teraz wszystkie brudy Heńka,jaki był naprawde dla Doroty.Poniżał,ubliżał i znęcał się psychicznie nad Dorotą przy dzieciach.Jak mu tak żle było to mógł się sam powiesić a nie odbierać następną MATKĘ dzieciom.HENIEK BYŁ I BĘDZIE DAMSKIM BOKSEREM BO TYLKO NA TYLE BYŁO GO STAĆ.
Znałem/am tych ludzi i wiem ze z Heńkiem było coś nie tak i napewno to planował tylko nie rozumiem po co syna w to wciagną (nastawiał Szymona przeciwko Dorocie).A synuś młody i głupi dał się wrobić w gierki tatusia(wpajał mu że nie ma jaj,żeby pokazał jaki jest mocny że co mu będzie jakaś baba dyktować warunki).Przecież mogli się rozstać jak normalni ludzie,bo tak się robi!!!Ale Heniek nie mógł przeboleć że Dorota była silną kobietą i dała by sobie rade bez tego alkoholika(i to ją zgubiło że pozwoliła znowu zamieszkać mu w domu j... rozwiń
Avatar
znajoma / 4 stycznia 2010 o 16:08
To nie Szymek to ojciec na 100 % tak jak zabił matke szymona teraz zrobił to samo z Panią Dorotą.
Avatar
~mmm~ / 29 grudnia 2009 o 12:54
Nie zabij ojciec tylko syn!!
Avatar
Gość / 4 lutego 2010 o 21:42
nic nieusprawiedliwia ich czynu powinni byc torturowani a wkoncu zabici
Avatar
Gość / 28 stycznia 2010 o 17:27
WSADZIĆ OBU DO KOŃCA ICH DNI
Avatar
nebulo / 27 stycznia 2010 o 09:14
tragedia ,ale az prosi sie o zmiane kodeksu karnego z dozywocia na kare smierci.Posiedzi pare lat i za dobe sprawowani wyjdze na wlnosc!.
Avatar
~anonim~ / 26 stycznia 2010 o 18:49
I CO KOMU JAK MA W DOMU
Avatar
Gość / 17 stycznia 2010 o 20:36
Szymon zamordował ale nie planowal tego ani nie zrobił tego perfidnie. Miał ponad 3 promile we krwi co oczywiście jego czynu nie usprawiedliwia. Zniszczył życie wielu ludziom przez co teraz odpokutuje ale to by się nie stało gdyby jego ojciec i macocha byli normalnymi ludźmi i traktowali go dobrze.
Avatar
~znajoma~ / 14 stycznia 2010 o 18:57
~mmm~ napisał:
Skoro nie wiecie co tam się dokładnie stało w tamtą noc to się nie wypowiadajcie... I to prawda że Szymek zabił, a tatuś chciał zatuszować wszystko ale Mu się nie udało bo Dorota wypadła na klatke i krzyczała.... No a później znaleźli ja sąsiedzi....

nikt nie wie o co poszła ta awantura ,która doprowadziła do tragedji.Ale Jasio (ich syn 6 letni)to widział i słyszał to może opowie kiedyś bo stał na schodach jak to wszystko sie wydarzyło.A widze że pier....sz ty głupoty jakbyś tam był(a) na miejscu podczas tego zajscia.I dla twojej świadomości to Dorota uciekała a nie wypadła na klatke i została na klatce złapana od tyłu i poderżnięto jej gardło bo bronicie tego kon...na Szymusia to dlaczego zrobił to z zaskoczenia,bo co nie miał cienias odwagi prosto w oczy tego zrobić ? i jeszcze jedno był świadomy tego co robi bo potem mówił że co ja zrobiłem teraz siedzieć będe to co to tez stwierdzi ktoś że on taki biedny był i nieszczęśliwy to może specjalnie grał na pokaz bo napewno to było takie samo ku....ie nasienie co Heniek.I dobrze niech dożywotke dostanie to chociaż w przyszłości uchroni to jakołś kobiete biedną z którą by się związał i pewnie zrobił by to samo co jego matce tatuś bo niestety to są już geny i to zepsute strasznie.A jak tak mu było żle w tym domu to mógł się wyprowadzic do ciotki a nie planować morderstwo bo sam się chwalił jak pracował (kurom głowy odżynał)ze perfekcyjnie umie gargło poderżnąć i był dumny z tego Ha więc powiem tak cieszcie się że go tu nie ma że posiedzi pare lat a wy juz zapomnicie o nim i wtedy będziecie bardziej bezpieczni bo nie są na wolności tacy ludzie potrzebni mniej zła by było jakby była KARA ŚMIERCI i młodzi patologiczni ludzie by w końcu musieli pomyśleć zanim by kogoś skrzywdzili bo siłe pokazuja ludzie słabi psychicznie żeby zastraszyc otoczenie żeby ktoś się nie dowiedział jaki jest słabiutki i to wtedy porażka by była dla nichBO JUŻ WIADOMO ŻE PEKA GÓWNIAŻ bo błaga o przebaczenie tylko wy ziomale jego huja wiecie bo on wam tego nie powie bo chce pokazac jaki jest Kozak tylko że kozak to h** nie GRZYB

nikt nie wie o co poszła ta awantura ,która doprowadziła do tragedji.Ale Jasio (ich syn 6 letni)to widział i słyszał to może opowie kiedyś bo stał na schodach jak to wszystko sie wydarzyło.A widze że pier....sz ty głupoty jakbyś tam był(a) na miejscu podczas tego zajscia.I dla twojej świadomości to Dorota uciekała a nie wypadła na klatke i została na klatce złapana od tyłu i poderżnięto jej gardło bo bronicie tego kon...na Szymusia to dlaczego zrobił to z zaskoczenia,bo co nie miał cienias odwagi prosto w oczy tego zrobić... rozwiń
Avatar
~mmm~ / 7 stycznia 2010 o 09:02
Skoro nie wiecie co tam się dokładnie stało w tamtą noc to się nie wypowiadajcie... I to prawda że Szymek zabił, a tatuś chciał zatuszować wszystko ale Mu się nie udało bo Dorota wypadła na klatke i krzyczała.... No a później znaleźli ja sąsiedzi....
Avatar
~znajoma~ / 5 stycznia 2010 o 11:02
Znałem/am tych ludzi i wiem ze z Heńkiem było coś nie tak i napewno to planował tylko nie rozumiem po co syna w to wciagną (nastawiał Szymona przeciwko Dorocie).A synuś młody i głupi dał się wrobić w gierki tatusia(wpajał mu że nie ma jaj,żeby pokazał jaki jest mocny że co mu będzie jakaś baba dyktować warunki).Przecież mogli się rozstać jak normalni ludzie,bo tak się robi!!!Ale Heniek nie mógł przeboleć że Dorota była silną kobietą i dała by sobie rade bez tego alkoholika(i to ją zgubiło że pozwoliła znowu zamieszkać mu w domu jak po odwyku udawał ideał)I mam nadzieje że wyjdą teraz wszystkie brudy Heńka,jaki był naprawde dla Doroty.Poniżał,ubliżał i znęcał się psychicznie nad Dorotą przy dzieciach.Jak mu tak żle było to mógł się sam powiesić a nie odbierać następną MATKĘ dzieciom.HENIEK BYŁ I BĘDZIE DAMSKIM BOKSEREM BO TYLKO NA TYLE BYŁO GO STAĆ.
Znałem/am tych ludzi i wiem ze z Heńkiem było coś nie tak i napewno to planował tylko nie rozumiem po co syna w to wciagną (nastawiał Szymona przeciwko Dorocie).A synuś młody i głupi dał się wrobić w gierki tatusia(wpajał mu że nie ma jaj,żeby pokazał jaki jest mocny że co mu będzie jakaś baba dyktować warunki).Przecież mogli się rozstać jak normalni ludzie,bo tak się robi!!!Ale Heniek nie mógł przeboleć że Dorota była silną kobietą i dała by sobie rade bez tego alkoholika(i to ją zgubiło że pozwoliła znowu zamieszkać mu w domu j... rozwiń
Avatar
znajoma / 4 stycznia 2010 o 16:08
To nie Szymek to ojciec na 100 % tak jak zabił matke szymona teraz zrobił to samo z Panią Dorotą.
Avatar
~mmm~ / 29 grudnia 2009 o 12:54
Nie zabij ojciec tylko syn!!