Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

2 lata więzienia dla kasjerki z Horodła. Przywłaszczyła ponad 40 tys. zł

Dwa lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat, dozór kuratora i obowiązek naprawienia szkody, czyli oddania ponad 40 tys. złotych. Taki wyrok usłyszała przed Sądem Rejonowym w Hrubieszowie była kasjerka Urzędu Pocztowego w Horodle.
Od maja do września ub. roku kasjerka i asystentka ds. obsługi klienta przerabiała przekazy i karty ich doręczeń, nanosząc daty doręczeń inne niż faktyczne daty wpłat. Pieniądze docierały do adresatów, ale z poślizgiem, gdy do 45-letniej Anny R. docierały kolejne przekazy. Podczas kontroli przeprowadzonej przez pracowników Urzędu Pocztowego w Zamościu wyszło na jaw, że w kasie brakuje ponad 43,5 tys. złotych. O wszystkim powiadomiono policję, a Anna R. straciła pracę. Prokuratura oskarżyła ją o poświadczenie nieprawdy, fałszowanie dokumentów i przywłaszczenie pieniędzy. Podczas śledztwa oskarżona przyznała się do winy, ale odmówiła składania wyjaśnień. Wyraziła za to gotowość dobrowolnego poddania się karze. Annie R. groziło do 8 lat pozbawienia wolności.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama