Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

"Kocham pana, panie Sułku". Słuchowisko na żywo w Teatrze Starym

Z okazji 90-lecia Polskiego Radia, w Teatrze Starym odbędzie się wykonane na żywo słynne słuchowisko radiowe „Kocham pana, panie Sułku”. Wydarzenie rozpocznie się w piątek, 27 listopada, o godz. 19.
"Kocham pana, panie Sułku". Słuchowisko na żywo w Teatrze Starym
fot. materiały promocyjne

„Kocham pana, panie Sułku” to cykl radiowych słuchowisk prezentowanych od 1973 roku, najpierw w programie 3 Polskiego Radia w „Ilustrowanym Tygodniku Rozrywkowym”. Na przestrzeni lat cykl emitowany było także m.in. w „Powtórce z Rozrywki”. Ogółem ukazały się 294 słuchowiska, które przez lata przyciągały do radioodbiorników tysiące słuchaczy.

Gwiazdami zrealizowanego przez Jacka Janczarskiego słuchowiska byli aktorzy Krzysztof Kowalewski i Marta Lipińska, którzy przez ponad 20 lat użyczali swoich głosów Panu Sułkowi i Pani Elizie. Obok tej dwójki, na scenie Teatru Starego zobaczymy także Adama Ferency.

– Teksty bawią tak samo jak kiedyś, nie straciły nic ze swej aktualności, bo absurd i abstrakcja są wiecznie żywe – zapewniają organizatorzy. 

Słuchowisko zostanie ponownie zaprezentowane w sobotę o godz. 17 i 19. Ceny biletów kosztują od 15 do 50 zł. Po piątkowym wydarzeniu odbędzie się spotkanie z aktorami, które poprowadzi Grażyna Lutosławska.


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama