Policjantki i policjantów powitał insp. Robert Szewc, Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie. Mundurowi odebrali odznaki i legitymacje służbowe. Wkrótce wyjadą na kurs podstawowy. Po szkoleniu wrócą do macierzystych jednostek.
Zasilą szeregi komend w: Lublinie, Zamościu, Białej Podlaskiej, Chełmie, Hrubieszowie, Łęcznej, Krasnymstawie, Łukowie, Puławach oraz Oddziału Prewencji Policji.
Młodzi policjanci musieli przejść przez kilka etapów kwalifikacji. Zdawali m.in. testy z wiedzy i sprawności fizycznej i test psychologiczny. Zaliczenie wszystkich etapów naboru nie oznacza, że kandydat zostanie przyjęty do policji. Na każdym etapie kandydaci zdobywają punkty. Kto uzyska najwięcej, może liczyć na przyjęcie.
![Uroczyste ślubowanie nowych policjantów. Będą służyć w całym regionie [zdjęcia] Uroczyste ślubowanie nowych policjantów. Będą służyć w całym regionie [zdjęcia]](https://static2.dziennikwschodni.pl/data/articles/xl-uroczyste-slubowanie-nowych-policjantow-beda-sluzyc-w-calym-regionie-zdjecia-1751702332.jpg)













Komentarze