W tym roku obchody Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej rozpoczęły się od mszy świętej celebrowanej przez metropolitę lubelskiego abp. Stanisława Budzika. Potem wyruszyła procesja.
Jej uczestnicy przeszli z Placu Katedralnego ulicami: Królewską, Prymasa Stefana Wyszyńskiego, Bernardyńską, Plac Wolności, Wróblewskiego, Krakowskim Przedmieściem, Królewską na Plac Katedralny. Po drodze wierni modlili się przy czterech ołtarzach: przy Seminarium Duchowym (ul. Prym. S. Wyszyńskiego 6),przy kościele Nawrócenia św. Pawła (ul. Bernardyńska 5), przy kościele Świętego Ducha (ul. Krakowskie Przedmieście 2) oraz przy kościele św. Piotra (ul. Królewska 9).
Kolejnym punktem obchodów święta Bożego Ciała będzie XVII Koncert Chwały, który odbędzie się dzisiaj o godz. 19.30 na Placu Zamkowym. Wystąpi grupa Pectus, formacja Gospel Rain, hip-hopowcy z Full Power Spirit oraz 100-osobowy Chór dla Jezusa.
![Procesje Bożego Ciała przeszły ulicami Lublina [zdjęcia] Procesje Bożego Ciała przeszły ulicami Lublina [zdjęcia]](https://static2.dziennikwschodni.pl/data/articles/xl-procesje-bozego-ciala-przeszly-ulicami-lublina-zdjecia-1751715753.jpg)

Komentarze