Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama STUDNIÓWKA 2026 - zobacz galerię zdjęć!
Reklama

Unia Sztuk, Unia Artystów. Wystawa w Muzeum Lubelskim

W następstwie projektu "6. Międzynarodowych spotkań ze sztuką" organizowanego w Lublinie w ramach jubileuszu obchodów 450-lecia podpisania Unii Lubelskiej, w Muzeum Lubelskim na Zamku będzie można podziwiać wystawę 35. artystów plastyków z Polski oraz Litwy. Wernisaż ekspozycji nastąpi 28 czerwca o godz. 18.
Unia Sztuk, Unia Artystów. Wystawa w Muzeum Lubelskim

Autor: materiały promocyjne

Zaproszeni artyści w swoich pracach odnoszą się do kilkusetletnich związków łączących Polską i Litwę, które 450 lat temu stanowiły jedną wspólnotę narodów. Dzieła powstają w trakcie projektu organizowanego od 25 czerwca. Mieszkańcy Lublina i turyści będą mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z artystami z różnych środowisk twórczych.

Spotkania autorskie z artystami odbywać się będą w dniach 27 czerwca - 1 lipca o godz. 18 w Pubie u Szewca (ul. Grodzka 18). Będą one okazją do poszerzenia wiedzy o regionach pochodzenia uczestników spotkań, a dla zaproszonych gości pogłębionej wiedzy na temat kultury polskiej oraz bogatej historii Lublina i Lubelszczyzny.

Wystawę prac artystów biorących udział w projekcie zobaczymy 28 czerwca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim. Ponadto ekspozycja będzie prezentowana w drugiej połowie września w Wilnie w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Litwy.

- Mamy nadzieję, że twórcy w sposób jak najbardziej zindywidualizowany przedstawią temat naszego wydarzenia, a stworzone dzieła podkreślą doniosłość jubileuszu i umocnią nasze bliskie relacje personalne i kulturowe - twierdzą organizatorzy.


Podziel się
Oceń

Komentarze

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama
Reklama