Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Jelcze w drodze

Do zajezdni MPK dotarła już większość używanych jelczy odkupionych okazyjnie od pozbywającej się ich Warszawy.

Wczoraj w bazie przy ul. Grygowej było 12 pojazdów, do wieczora miały dotrzeć kolejne 4, a pozostałe spodziewane są jeszcze w tym tygodniu. Wszystkich jelczy ze stolicy będzie 28. Za cały pakiet MPK zapłaci łącznie 420 tys. zł, co daje 15 tys. zł za sztukę.

Autobusy mają po 11 i 12 lat, według MPK są dobrze utrzymane. – Pierwsze z nich są już przemalowane w lubelskie barwy – informuje Weronika Opasiak, rzeczniczka miejskiej spółki przewozowej. Jelcze wyjadą na ulicę prawdopodobnie dopiero po wakacjach, choć nie jest wykluczone, że wcześniej zostaną wysłane na próbę na niektóre kursy linii nocnych.


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama