Opłacona przez miasto firma rozpyla od wieczora do rana specjalną substancję na publicznie dostępnych terenach zielonych. Substancja zwalcza nie tylko komary, ale też kleszcze i meszki.
Tego lata do oprysków zakwalifikowano Ogród Saski, pl. Litewski, skwer przy Centrum Kultury, błonia przy Zamku, bulwar i ścieżkę rowerową nad Bystrzycą (od zalewu do Dworku Grafa), Marinę, park Jana Pawła II (na Czubach), park Rury (czyli wąwóz między Czubami a osiedlami LSM), park na Kalinowszczyźnie, park Bronowicki, wąwóz przy Organowej, wąwóz przy Popiełuszki, pas zieleni między ul. Pana Tadeusza a Głęboką oraz skwer przy Głębokiej.

Komentarze