Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Unia wybita w srebrze. Moneta ma nominał 20 zł, a kosztuje 200 zł

Wybito ją w srebrze. Ma nominał 20 złotych i upamiętnia 450. rocznicę unii lubelskiej. W środę Narodowy Bank Polski oficjalnie zaprezentował nową monetę kolekcjonerską.
Unia wybita w srebrze. Moneta ma nominał 20 zł, a kosztuje 200 zł

W tym roku obchodzimy 450. rocznicę unii lubelskiej. Na sejmie unijnym w Lublinie, obradującym od stycznia do sierpnia 1569 roku, podjęto decyzje, które zbudowały Rzeczpospolitą Obojga Narodów.

Na rewersie monety znajdują się: herb Zygmunta II Augusta, cytat z dokumentów sejmu unijnego: „Wolni do wolnych, równi do równych” oraz fragment obrazu Marcella Bacciarellego „Unia lubelska”. Na awersie monety został umieszczony wizerunek króla Zygmunta II Augusta według Jana Matejki.

Cena monety wynosi 200 zł – można ją kupić w Oddziałach Okręgowych NBP i sklepie internetowym Kolekcjoner.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama