Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Prokuratura odtajniła część akt w sprawie willi w Kazimierzu Dolnym. "Z uwagi na dobro interesu publicznego"

Wieczorem Sejm ma rozpatrzyć wniosek Koalicji Obywatelskiej o odwołanie szefa MSWiA i koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego. Wniosek negatywnie zaopiniowała sejmowa speckomisja, w której większość ma PiS.
Prokuratura odtajniła część akt w sprawie willi w Kazimierzu Dolnym. "Z uwagi na dobro interesu publicznego"

Wniosek o wotum nieufności wobec Kamińskiego został zapowiedziany po styczniowym materiale "Superwizjera" TVN, w którym były agent CBA Tomasz Kaczmarek oskarżył Kamińskiego o wywieranie przed laty na niego nacisków podczas operacji dotyczącej willi mającej rzekomo należeć do Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich.

Teraz prokuratura na wniosek Kamińskiego ujawniła część materiałów ze śledztwa w tej sprawie.

– Prokurator uznał taką decyzję za zasadną z uwagi na dobro interesu publicznego, tym bardziej że część tych materiałów już funkcjonowała w przestrzeni publicznej. Prokurator uznał jednocześnie, że takie udostępnienie akt nie zakłóci prawidłowego toku postępowania, które toczy się w prokuraturze regionalnej. To postępowanie trwa. Zarządzenie dotyczy tylko części akt. W pozostałym zakresie obowiązuje tzw. tajemnica śledztwa – wyjaśniła Agnieszka Wichary z prokuratury w Katowicach.


Podziel się
Oceń

Komentarze

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama
Reklama