Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Nowe ognisko ptasiej grypy. Wybiją 1200 gęsi

W gminie Łomazy w powiecie bialskim pojawiło się ognisko ptasiej grypy.
Nowe ognisko ptasiej grypy. Wybiją 1200 gęsi
W gospodarstwie właściciel hoduje 1200 gęsi

Autor: Archiwum / zdjęcie ilustracyjne

– Informujemy, że otrzymaliśmy zawiadomienie Powiatowego Lekarza Weterynarii o ognisku ptasiej grypy w Korczówce. Chorobę stwierdzono w niedzielę – podaje urząd gminy. Objawy oraz padnięcia dotyczą gęsi rzeźnych.

W gospodarstwie właściciel hoduje 1200 gęsi. – Podjęte działania polegają na położeniu na drogach dojazdowych mat z płynem dezynfekującym oraz tablic informacyjnych – informują urzędnicy. Gmina czeka na wytyczne wojewody lubelskiego.

Stado zostanie zlikwidowane.


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama