Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Wojewódzki Urząd Pracy

Port Lotniczy Lublin odwołał wiceprezesa, żeby oszczędzać. Ale już koniec zaciskania pasa

Rada nadzorcza Portu Lotniczego Lublin zdecydowała o powiększeniu składu zarządu spółki. Wiceprezesem został Włodzimierz Wysocki, który w przeszłości pracował na tym stanowisku.
Port Lotniczy Lublin odwołał wiceprezesa, żeby oszczędzać. Ale już koniec zaciskania pasa
Port Lotniczy Lublin

Autor: Piotr Michalski

Od marca tego roku lubelskim lotniskiem jednoosobowo kierował Andrzej Hawryluk. Wtedy ze stanowiskiem wiceprezesa po niespełna sześciu miesiącach pożegnał się polityk Porozumienia Jacek Szczot. Tłumaczono to szukaniem oszczędności.

– W tym bardzo trudnym okresie, związanym z głębokim kryzysem branży lotniczej spowodowanej pandemią, wolą akcjonariuszy jest, aby zarząd był jednoosobowy – tłumaczył rzecznik PLL Piotr Jankowski.

W czwartek zaciskanie pasa się skończyło. Decyzją rady nadzorczej spółki funkcję wiceprezesa powierzono Włodzimierzowi Wysockiemu, prawnikowi i byłemu zastępcy prezydenta Lublina, który w przeszłości pracował na lotnisku, będąc jego wiceprezesem w latach 2016-2019.

– Podejmując uchwałę o powołaniu Włodzimierza Wysockiego w skład zarządu, rada nadzorcza uwzględniła wieloletnie doświadczenie kandydata w zakresie zarządzania i nadzoru nad spółką PLL oraz konieczność podjęcia przez spółkę nowych zadań po okresie związanym z sytuacją sanitarną spowodowaną COVID-19 – informuje Piotr Jankowski, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Lublin.


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama
Reklama