Premier przypomniał, że pierwszych kilkanaście osób, które współpracowały z polską misja wojskową w prowincji Ghazni, wywieziono wraz z ich rodzinami z Afganistanu już w czerwcu.
Reklama
Rząd ewakuuje z Afganistanu ok. 100 osób. Najpierw do Uzbekistanu, potem do Europy
Żabia Wola (woj. mazowieckie). Samoloty, które polski rząd wysłał do Afganistanu celem ewakuowania z jego terytorium osób współpracujących z UE, NATO oraz MKOl-em, będą latać do Kabulu z terytorium Uzbekistanu - poinformował premier. Mateusz Morawiecki dodał, że ewakuowani trafią w pierwszej kolejności do tego graniczącego z Afganistanem kraju, a stamtąd do Europy.
- TVN24/x-news
- 17.08.2021 14:43

Autor: TVN24/x-news
Data dodania:
17.08.2021 14:43
ZOBACZ TAKŻE
Reklama
ALARM 24
Reklama
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?
Reklama
Reklama
Komentarze