Warszawa. - Nie można ulegać bezprawiu. Polska nie powinna zapłacić ani złotówki - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, komentując wczorajszą decyzję TSUE o nałożeniu na Polskę kar w wysokości miliona euro dziennie za dalsze działanie nieuznawanej Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.
TVN24/x-news
28.10.2021 16:49
Autor: TVN24/x-news
- To, że to rozstrzygnięcie jest bezprawne, jest bezdyskusyjne, szczególnie po orzeczeniach polskiego Trybunału Konstytucyjnego – dodał.
- Podejdźmy do tego ze spokojem, to jest pewien element presji. Róbmy swoje, reformujmy wymiar sprawiedliwości i dbajmy o praworządność Unii Europejskiej – stwierdził Ziobro.
Komentarze