Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

"Odstraszanie i solidarność to najlepsza odpowiedź na agresywną politykę Moskwy"

Błyskawiczne przybycie dodatkowych żołnierzy USA to najlepsza odpowiedź na zagrożenia, które dotyczą wschodniej flanki NATO – powiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak na konferencji prasowej w Warszawie.
"Odstraszanie i solidarność to najlepsza odpowiedź na agresywną politykę Moskwy"

Szef resortu obrony skomentował w ten sposób przylot do Rzeszowa grupy żołnierzy z 82. Dywizji Powietrznodesantowej Armii Stanów Zjednoczonych.

–  To najlepsza metoda, żeby odstraszać ewentualnego agresora, a więc odstraszanie i solidarność to najlepsza odpowiedź na agresywną politykę Moskwy, na agresywną próbę odbudowy Imperium Rosyjskiego – podkreślił Błaszak.

Amerykańscy żołnierze z 82. Dywizji Powietrznodesantowej przybyli do Polski. Na lotnisku w Jasionce pod Rzeszowem wylądował samolot z głównymi siłami USA, których celem jest wsparcie wschodniej flanki NATO w obliczu agresywnych działań Rosji wobec Ukrainy. Minister obrony Mariusz Błaszczak przekazał, że to najlepsza odpowiedź na zagrożenia, które dotyczą wschodniej flanki NATO.

Amerykański samolot Boeing C-17 Globemaster III, którym do Polski z bazy lotniczej Dover w stanie Delaware przyleciała grupa żołnierzy z 82. Dywizji, wylądował w niedzielę przed godziną 14 na płycie podrzeszowskiego lotniska.


Podziel się
Oceń

Komentarze

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama
Reklama