Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Wojewódzki Urząd Pracy

Nowy oddział na Nowy Rok. Rehabilitacja dla 16 pacjentów

To co zapowiadano latem, 1 stycznia 2024 roku stanie się faktem. W szpitalu w Tomaszowie Lubelskim rozpocznie działalność oddział rehabilitacji.
Nowy oddział na Nowy Rok. Rehabilitacja dla 16 pacjentów
W nowocześnie urządzonych salach i gabinetach zabiegowych zespół terapeutyczny prowadzić będzie specjalistyczne procedury lecznicze – zapowiada dyrekcja tomaszowskiego szpitala

Autor: SP ZOZ Tomaszów Lubelski

– Ponieważ ten dzień to Nowy Rok i święto, więc przyjęć pacjentów raczej nie będzie, ale już 2 stycznia na pewno pierwsze osoby w nowym oddziale się pojawią. Zwłaszcza, że zaczynamy prowadzić zapisy, a zainteresowanie jest bardzo duże – mówi Dariusz Gałecki, dyrektor SP ZOZ w Tomaszowie Lubelskim.

O planach uruchomienia nowego oddziału w tym szpitalu pisaliśmy latem, gdy przygotowano dla niego bazę lokalową. Rehabilitacja będzie tam, gdzie kiedyś funkcjonowała ginekologia. Wszystkie pomieszczenia przeszły niezbędny remont. Są w pełni wyposażone. Skompletowano też kadrę. Czekać trzeba było tylko na kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Już jest.

Od początku 2024 opiekę nad pacjentami nowego oddziału będą sprawować lekarz specjalista z zakresu rehabilitacji medycznej, fizjoterapeuci, pielęgniarki, logopeda, psycholog oraz terapeuta zajęciowy. Oddział będzie mógł przyjąć 10 osób wymagających rehabilitacji ogólnoustrojowej i 6 neurologicznej. Będą to pacjenci, których stan zdrowia nie pozwala na rehabilitację w warunkach ambulatoryjnych i ze względu na kontynuację leczenia wymagają stosowania kompleksowych świadczeń.

– Skierowania wystawiać mogą, zgodnie z przepisami, lekarze z naszej poradni rehabilitacyjnej, także oddziałów szpitala, ale również innych poradni specjalistycznych czy też lekarze POZ – precyzuje Gałecki.

Nie ma wątpliwości, że 16 łóżek na pewno nie będzie w stanie zaspokoić wszystkich potrzeb. Jednak póki co warunki lokalowe na tyle tylko pozwalają. – Ale to pierwszy etap, docelowo myślimy o oddziale liczącym 35 miejsc dla pacjentów – zdradza dyrektor.

Zastrzega, że to stanie się jednak możliwe dopiero, gdy zakończy się rozpoczęta właśnie wielomilionowa inwestycja, w ramach której szpital zostanie rozbudowany. Ostateczny termin jej zakończenia to ostatni kwartał 2026 roku.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama