Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Powiat kraśnicki

Policja ruszyła z akcją "Myśl trzeźwo" — apel o rozwagę

Policja ruszyła z akcją "Myśl trzeźwo" — apel o rozwagę
Zdjęcie ilustracyjne

Autor: DW

Do 15 stycznia 2026 roku policjanci z powiatu kraśnickiego prowadzą ogólnopolską akcję „Myśl trzeźwo”. Jej głównym celem jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach w okresie zimowym oraz edukacja kierowców i pieszych.

Podczas działań funkcjonariusze kontrolują stan trzeźwości kierowców, sprawdzają przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz przypominają o konsekwencjach prowadzenia pojazdów po alkoholu lub pod wpływem innych środków odurzających. Akcja ma także charakter profilaktyczny – policjanci rozmawiają z mieszkańcami o bezpiecznych zachowaniach na drodze, zarówno w samochodzie, jak i w roli pieszego.

– Zima to czas zwiększonego ryzyka na drogach. Śliska nawierzchnia, krótszy dzień oraz zmienne warunki pogodowe sprawiają, że każda chwila nieuwagi może prowadzić do wypadku – podkreśla rzecznik kraśnickiej policji. – Dlatego apelujemy o rozwagę, ostrożną jazdę i trzeźwość za kierownicą.

Akcja „Myśl trzeźwo” odbywa się w całym kraju i jest częścią stałych działań profilaktycznych policji, mających na celu ograniczenie liczby zdarzeń drogowych związanych z alkoholem oraz zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.


Podziel się
Oceń

Komentarze

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama
Reklama