Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Tematyczne:

Zdrowie

Lubelskie: Ten szpital jest jednym z najlepiej zarządzanych w Polsce

Lubelskie: Ten szpital jest jednym z najlepiej zarządzanych w Polsce

Według BFF i dziennika Rzeczpospolita, SP ZOZ w Puławach w latach 2016-2017 był jednym z najlepiej zarządzanych szpitali w Polsce. W kategorii powyżej 70 mln zł kontraktu, zajął wysokie, drugie miejsce. – To sygnał, że jesteśmy wiarygodni – mówi dyrektor Piotr Rybak. 01.06.2019 16:09
Afrykańskie kleszcze dotarły do Europy. Czy są powody do paniki?

Afrykańskie kleszcze dotarły do Europy. Czy są powody do paniki?

Rozmowa z dr n. med. Grażyną Semczuk, konsultantką wojewódzką w dziedzinie chorób zakaźnych. 01.06.2019 11:07
Lubelskie szpitale będą korzystać z e-usług. Co to oznacza dla pacjentów?

Lubelskie szpitale będą korzystać z e-usług. Co to oznacza dla pacjentów?

Sprawna rejestracja pacjentów na wizyty, łatwiejsze sprawdzanie wyników badań i dostęp do dokumentacji medycznej online. Pod koniec tego roku dziewięć szpitali w województwie lubelskim będzie korzystać z nowych e-usług 31.05.2019 10:02
Naukowiec z Lublina wśród liderów

Naukowiec z Lublina wśród liderów

Dr n. farm. Katarzyna Klimek z Katedry i Zakładu Biochemii i Biotechnologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie zajęła trzecie miejsce w szóstej edycji Konkursu Lider Nauk Farmaceutycznych, który organizuje Gazeta Farmaceutyczna z Polskim Towarzystwem Farmaceutycznym. 31.05.2019 09:41
45-lecie Oddziału Stomatologicznego Uniwersytetu Medycznego i konferencja naukowa

45-lecie Oddziału Stomatologicznego Uniwersytetu Medycznego i konferencja naukowa

Tomografia komputerowa i komórki macierzyste w endodoncji, stany patologiczne w jamie ustnej, nowe koncepcje walki z próchnicą. To tylko niektóre wątki zaczynającej się jutro międzynarodowej konferencji. 30.05.2019 20:18
Prestiżowe wyróżnienie dla jednego z lubelskich szpitali

Prestiżowe wyróżnienie dla jednego z lubelskich szpitali

Diamentowy Status - najwyższą nagrodę doskonałości przyznawanej przez międzynarodową organizację Angels Initiative dla oddziałów udarowych dostał zespół udarowy Kliniki Neurologii SPSK4 w Lublinie. 30.05.2019 10:12
Zmiany na SOR w Chełmie. Pacjenci będą dostawać kolorowe opaski

Zmiany na SOR w Chełmie. Pacjenci będą dostawać kolorowe opaski

Ma być szybciej i skuteczniej. Już 1 czerwca na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym chełmskiej lecznicy rusza system TRIAGE. Pacjenci, po wstępnej diagnozie i badaniu, zostaną oznakowani kolorem czerwonym, pomarańczowym, żółtym lub zielonym – w zależności od tego, jak pilnej pomocy potrzebują. 29.05.2019 21:29
"Gdyby nie emeryci, nie bylibyśmy w stanie obsadzić dyżurów". Jakich lekarzy najbardziej brakuje w Polsce?

"Gdyby nie emeryci, nie bylibyśmy w stanie obsadzić dyżurów". Jakich lekarzy najbardziej brakuje w Polsce?

Pediatrzy, specjaliści chorób wewnętrznych oraz anestezjolodzy. Tych lekarzy brakuje najbardziej – wynika z raportu Polskiej Federacji Szpitali i Manpower. 29.05.2019 12:58
Neurologia po lubelsku. Długie kolejki i sukcesy

Neurologia po lubelsku. Długie kolejki i sukcesy

- W przypadku stwardnienia rozsianego każdy dzień zwłoki z włączeniem leczenia może mieć tragiczne konsekwencje zdrowotne. 25.05.2019 18:34
Stowarzyszenie Wspólny Świat spełnia swoje marzenia. Centrum dla osób z autyzmem otwarte

Stowarzyszenie Wspólny Świat spełnia swoje marzenia. Centrum dla osób z autyzmem otwarte

Marzenia zaczynają się ziszczać – mówi o otwarciu pierwszych obiektów Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem Anna Chwałek, prezes stowarzyszenia Wspólny Świat. 25.05.2019 15:15
Szpital Jana Bożego w Lublinie szuka nowego dyrektora

Szpital Jana Bożego w Lublinie szuka nowego dyrektora

Do 3 czerwca mogą zgłaszać się kandydaci na dyrektora szpitala im. Jan Bożego, który właśnie ogłosił urząd marszałkowski. 25.05.2019 08:18
Lubelskie: W maju w jednej gminie dwie osoby zmarły z powodu sepsy

Lubelskie: W maju w jednej gminie dwie osoby zmarły z powodu sepsy

Dwie kobiety zmarły w maju z powodu sepsy w gm. Skierbieszów (pow. zamojski). Pod koniec ubiegłego tygodnia zachorował też mężczyzna z gm. Łabunie, który trafił do szpitala w Lublinie. – Po raz pierwszy mieliśmy trzy przypadki w ciągu dwóch tygodni. Przeważnie mamy jeden w ciągu roku, albo wcale – alarmuje zamojski sanepid. 24.05.2019 14:01

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama

WIDEO

Reklama