Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 stycznia 2022 r.
6:38

Szczepienie albo zwolnienie. Twarde warunki w szpitalu w Lublinie

836 9 A A
Radosław Starownik, dyrektor SPSK4 w Lublinie
Radosław Starownik, dyrektor SPSK4 w Lublinie (fot. Jacek Szydłowski)

Pracodawca będzie zobowiązany do rozwiązania umowy – zapowiada dyrektor Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie. To konsekwencje, z którymi muszą liczyć się pracownicy bez szczepień przeciwko COVID-19 albo ważnego certyfikatu ozdrowieńca.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chodzi o obowiązek szczepień przeciwko Covid-19 dla medyków i administracji szpitali, który od 1 marca wprowadza rozporządzenie ministra zdrowia. We wtorek dyrektor SPSK nr 4 skierował do pracowników pismo, w którym o tym obowiązku przypomina. Tym, którzy się nie zaszczepią, grożą surowe konsekwencje.

– Z osobą, która na dzień 1 marca 2022 roku nie będzie posiadała ważnego unijnego cyfrowego zaświadczenia COVID, statusu ozdrowieńca lub zaświadczenia od lekarza specjalisty o przeciwskazaniach do szczepienia, pracodawca będzie zobowiązany do rozwiązania umowy – zapowiada Radosław Starownik, dyrektor SPSK4 w Lublinie.

– Obowiązek dotyczy także przedstawicieli firm zewnętrznych, które świadczą usługi na terenie szpitala – przyznaje Alina Pospischil, rzeczniczka SPSK4 w Lublinie. I dodaje: – Obecnie kierownicy oddziałów zachęcają do szczepień niezdecydowanych. Zbieramy dane i czekamy na wytyczne dotyczące weryfikacji i postępowania z personelem niezaszczepionym. Rozwiązywanie umów z pracownikami mogłoby się wiązać z powstaniem problemów kadrowych w szpitalu. To ostateczność, której chcielibyśmy uniknąć.

Oburzenie i zrozumienie

– Po przeczytaniu komunikatu dyrekcji SPSK 4 o obowiązku szczepień wielu pracowników szpitala była oburzona – przyznaje prof. UM dr hab. n.med. Wojciech Dąbrowski, lekarz kierujący Klinicznym Oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii SPSK4 w Lublinie.

– Osobiście uważam, że każdy medyk powinien się zaszczepić, bo chodzi nie tylko o własne bezpieczeństwo, ale też o bezpieczeństwo leczonego pacjenta. Niestety nie wszyscy się z tym zgadzają.

Zwraca uwagę, że wielu, w tym przedstawicieli zawodów medycznych, jest przeciwko szczepieniom, bo „nie ma merytorycznej wiedzy na temat działania szczepionki przeciwko Covid-19, a także samego wirusa SARS-CoV-2”.

– W Polsce niestety brakuje merytorycznego przekazu w postaci np. programu w telewizji publicznej z udziałem autorytetów specjalizujących się w dziedzinie szczepień – zaznacza szef Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii. – Podobnie jak prawnik powinien pracować w oparciu o kodeks prawa, inżynier w oparciu o prawo budowlane, tak każdy medyk ma obowiązek udzielania świadczeń medycznych zgodnie z aktualną wiedzą medyczną i w oparciu o rekomendacje światowych i krajowych towarzystw naukowych, które podkreślają wagę szczepień w walce z pandemią Covid-19.

– Czujemy się zastraszeni. W naszym szpitalu są pracownicy, którzy obawiają się szczepionki i mają do tego prawo. Listę obowiązkowych szczepień publikuje inspekcja sanitarna, a szczepienia przeciwko Covid-19 na tej liście nie ma. Rozporządzenie ministra zdrowia nie jest żadną podstawą prawną – komentuje jeden z pracowników SPSK4, który chce pozostać anonimowy. – Zastanawiamy się czy dyrekcja bierze pod uwagę, że jeśli kilka osób na konkretnym oddziale nie będzie w stanie spełnić tych warunków i kwalifikowałoby się do zwolnienia, to będzie problem z obsadzeniem dyżurów.

Dyrektorzy pod ścianą

Jak do tego podchodzą inne szpitale? – Będziemy stosować jakieś formy nacisku na osoby, które nie mają szczepień lub certyfikatu ozdrowieńca. Niestety w przypadku szpitali powiatowych takie działania są jednak ograniczone – przyznaje Piotr Gozdek, zastępca dyrektor ds. lecznictwa szpitala w Tomaszowie Lubelskim. – Nie możemy sobie pozwolić na rozwiązywania umów z lekarzami czy pielęgniarkami, bo i tak ich brakuje. Zastanawiamy się nad jakimś pośrednim rozwiązaniem np. przesuwaniem takiego pracownika na inne stanowisko, co być może zmotywuje go do zmiany decyzji.

Szpital wojewódzki w Białej Podlaskiej w komunikacie skierowanym wczoraj do pracowników, przypomina tylko o obowiązku szczepień. Szczegółowe informacje m.in. na temat konsekwencji nieprzestrzegania tych wytycznych mają pojawić się później.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
TECZOWY_ZSL / 3 dni temu o 12:40
+16
Wzór pisma dla lekarzy, personelu medycznego i farmaceutów w sprawie braku zgody na udział w szczepieniach.... na stronach ordomedicus
Avatar
TECZOWY_ZSL / 3 dni temu o 12:16
+12
Największa duńska gazeta przeprasza za bezkrytyczne rozpowszechnianie narracji Covid: "Przez prawie 2 lata my, prasa i ludność, byliśmy niemal hipnotycznie zaopatrywani przez władze w codzienne dane dotyczące koronawirusów."
Avatar
TECZOWY_ZSL / 3 dni temu o 12:16
+6
Największa duńska gazeta przeprasza za bezkrytyczne rozpowszechnianie narracji Covid: "Przez prawie 2 lata my, prasa i ludność, byliśmy niemal hipnotycznie zaopatrywani przez władze w codzienne dane dotyczące koronawirusów."
Avatar
Janusz_Paliwas / 3 dni temu o 06:50
+6
Tak ale jakim prawem ?
Avatar
TECZOWY_ZSL / 3 dni temu o 12:16
+5
Największa duńska gazeta przeprasza za bezkrytyczne rozpowszechnianie narracji Covid: "Przez prawie 2 lata my, prasa i ludność, byliśmy niemal hipnotycznie zaopatrywani przez władze w codzienne dane dotyczące koronawirusów."
Avatar
Oko / 2 dni temu o 00:06
+3
Co łączy Alphonso Daviesa i Pierre Emericka Aubameyanga poza tym, że są bardzo dobrymi piłkarzami? Odpowiedź stanowi najlepszy komentarz do artykułu... .
Avatar
mycki_globalistow / 2 dni temu o 10:54
+1
Jeśli przeżyjesz po tych 3x szprycach GMO - to nie myśl, że na tym się skończy. Będą kolejne. I kolejne. Prą do regularnego wstrzykiwania niewiadomej substancji GMO i cyfrowej smyczy "paszportu” /kodów QR/ na każdym kroku naszego życia. To się przekształci w chinski System Oceny Obywatela. Kowida można tanio i szybko leczyć lekami… pod warunkiem, że się chce. Tymczasem, NOPów, zgonów nie brakuje, zakrzepy, udary, mutacje..., ale o tym nie uslyszysz w (również ich) massmediach propagandy. Wyłącz TV. Szukaj informacji, np.:  takniewiele.pl , Stowarzyszenie PSLIN, Ordo Medicus, #TOsieSAMOkomentuje Grzegorz Płaczek.  A co będzie za kilka lat? Iniekcją GMO w rękach żydomasoństwa można wszystko....  A więc, czekać na pismo zwolnienia, a potem szybko do sądu?  Szpital bez lekarzy, to jak radio bez prądu, samochód bez paliwa... Będzie stać. I tylko stać. 
----------------------------------------
 prof. Sucharit Bhakdi - te tzw. szczepionki zabijają młodych i starych. Wszystkie, niezależnie od producenta, wywołują ten sam rezultat:  AUTOAGRESJĘ IMMUNOLOGICZNĄ poprzez atak limfocytów zabójców na własne tkanki.

***s://psnlin.pl/news,te-szczepionki-zabijaja-mlodych-i-starych-zabijaja-nasze-dzieci-prof-sucharit-bhakdi,128.html    
----------------------------------------
video
***s://rumble.com/vrmhed-samozniszczenie-czyli-jak-dziaaj-wszystkie-preparaty.html

Jeśli przeżyjesz po tych 3x szprycach GMO - to nie myśl, że na tym się skończy. Będą kolejne. I kolejne. Prą do regularnego wstrzykiwania niewiadomej substancji GMO i cyfrowej smyczy "paszportu” /kodów QR/ na każdym kroku naszego życia. To się przekształci w chinski System Oceny Obywatela. Kowida można tanio i szybko leczyć lekami… pod warunkiem, że się chce. Tymczasem, NOPów, zgonów nie brakuje, zakrzepy, udary, mutacje..., ale o tym nie uslyszysz w (również ich) massmediach propagandy. Wyłącz TV. Szukaj informacji, np.:  takniewiele.... rozwiń
Avatar
_XD_ / 3 dni temu o 20:02
-1
Największa duńska gazeta przeprasza za bezkrytyczne rozpowszechnianie narracji Covid: "Przez prawie 2 lata my, prasa i ludność, byliśmy niemal hipnotycznie zaopatrywani przez władze w codzienne dane dotyczące koronawirusów."
 A ty to przeczytałeś, czy tylko przekleiłeś jak pierdyliard razy wcześniej?
Avatar
LLUbelak / 3 dni temu o 15:48
-9
ordomedicus czy to podobne g...no do ordoiuris? kalosz wypowiedz się? może tam też zasiada słynny aborter chazan? co jak osiwiał i zacząć się bać polskiego kotła w piekle nawrócił się i klęczy przykładnie przed krzyżem? 7 płodów dziennie opędzał ale przyznał że byli bardziej sprawni od niego w tej sztuce . a kto sponsoruje to ant-yszczepionkowe grono ? jakoś niewielu lekarzy w tym gremium zasiada : "W zespole lekarzy i naukowców zaangażowanych w budowę Instytutu Ordo Iuris są: prof. dr Kornelia Polok, Prof. dr hab. Roman Zieliński, Prof. dr hab. n. med. Ryszard Rutkowski, Dr Mariusz Błochowiak, Dr n. med. Marek Błażejak, Dr n. med. Jerzy Milewski, Dr. n. med. Piotr Witczak, lek. med. Paweł Basiukiewicz i Paweł Klimczewski" czyżby szczekacze ambonowi ?
ordomedicus czy to podobne g...no do ordoiuris? kalosz wypowiedz się? może tam też zasiada słynny aborter chazan? co jak osiwiał i zacząć się bać polskiego kotła w piekle nawrócił się i klęczy przykładnie przed krzyżem? 7 płodów dziennie opędzał ale przyznał że byli bardziej sprawni od niego w tej sztuce . a kto sponsoruje to ant-yszczepionkowe grono ? jakoś niewielu lekarzy w tym gremium zasiada : "W zespole lekarzy i naukowców zaangażowanych w budowę Instytutu Ordo Iuris są: prof. dr Kornelia Polok, Prof. dr hab. Roman Zieliński, Prof... rozwiń
Avatar
mycki_globalistow / 2 dni temu o 10:54
+1
Jeśli przeżyjesz po tych 3x szprycach GMO - to nie myśl, że na tym się skończy. Będą kolejne. I kolejne. Prą do regularnego wstrzykiwania niewiadomej substancji GMO i cyfrowej smyczy "paszportu” /kodów QR/ na każdym kroku naszego życia. To się przekształci w chinski System Oceny Obywatela. Kowida można tanio i szybko leczyć lekami… pod warunkiem, że się chce. Tymczasem, NOPów, zgonów nie brakuje, zakrzepy, udary, mutacje..., ale o tym nie uslyszysz w (również ich) massmediach propagandy. Wyłącz TV. Szukaj informacji, np.:  takniewiele.pl , Stowarzyszenie PSLIN, Ordo Medicus, #TOsieSAMOkomentuje Grzegorz Płaczek.  A co będzie za kilka lat? Iniekcją GMO w rękach żydomasoństwa można wszystko....  A więc, czekać na pismo zwolnienia, a potem szybko do sądu?  Szpital bez lekarzy, to jak radio bez prądu, samochód bez paliwa... Będzie stać. I tylko stać. 
----------------------------------------
 prof. Sucharit Bhakdi - te tzw. szczepionki zabijają młodych i starych. Wszystkie, niezależnie od producenta, wywołują ten sam rezultat:  AUTOAGRESJĘ IMMUNOLOGICZNĄ poprzez atak limfocytów zabójców na własne tkanki.

***s://psnlin.pl/news,te-szczepionki-zabijaja-mlodych-i-starych-zabijaja-nasze-dzieci-prof-sucharit-bhakdi,128.html    
----------------------------------------
video
***s://rumble.com/vrmhed-samozniszczenie-czyli-jak-dziaaj-wszystkie-preparaty.html

Jeśli przeżyjesz po tych 3x szprycach GMO - to nie myśl, że na tym się skończy. Będą kolejne. I kolejne. Prą do regularnego wstrzykiwania niewiadomej substancji GMO i cyfrowej smyczy "paszportu” /kodów QR/ na każdym kroku naszego życia. To się przekształci w chinski System Oceny Obywatela. Kowida można tanio i szybko leczyć lekami… pod warunkiem, że się chce. Tymczasem, NOPów, zgonów nie brakuje, zakrzepy, udary, mutacje..., ale o tym nie uslyszysz w (również ich) massmediach propagandy. Wyłącz TV. Szukaj informacji, np.:  takniewiele.... rozwiń
Avatar
Oko / 2 dni temu o 00:06
+3
Co łączy Alphonso Daviesa i Pierre Emericka Aubameyanga poza tym, że są bardzo dobrymi piłkarzami? Odpowiedź stanowi najlepszy komentarz do artykułu... .
Avatar
_XD_ / 3 dni temu o 20:02
-1
Największa duńska gazeta przeprasza za bezkrytyczne rozpowszechnianie narracji Covid: "Przez prawie 2 lata my, prasa i ludność, byliśmy niemal hipnotycznie zaopatrywani przez władze w codzienne dane dotyczące koronawirusów."
 A ty to przeczytałeś, czy tylko przekleiłeś jak pierdyliard razy wcześniej?
Avatar
LLUbelak / 3 dni temu o 15:48
-9
ordomedicus czy to podobne g...no do ordoiuris? kalosz wypowiedz się? może tam też zasiada słynny aborter chazan? co jak osiwiał i zacząć się bać polskiego kotła w piekle nawrócił się i klęczy przykładnie przed krzyżem? 7 płodów dziennie opędzał ale przyznał że byli bardziej sprawni od niego w tej sztuce . a kto sponsoruje to ant-yszczepionkowe grono ? jakoś niewielu lekarzy w tym gremium zasiada : "W zespole lekarzy i naukowców zaangażowanych w budowę Instytutu Ordo Iuris są: prof. dr Kornelia Polok, Prof. dr hab. Roman Zieliński, Prof. dr hab. n. med. Ryszard Rutkowski, Dr Mariusz Błochowiak, Dr n. med. Marek Błażejak, Dr n. med. Jerzy Milewski, Dr. n. med. Piotr Witczak, lek. med. Paweł Basiukiewicz i Paweł Klimczewski" czyżby szczekacze ambonowi ?
ordomedicus czy to podobne g...no do ordoiuris? kalosz wypowiedz się? może tam też zasiada słynny aborter chazan? co jak osiwiał i zacząć się bać polskiego kotła w piekle nawrócił się i klęczy przykładnie przed krzyżem? 7 płodów dziennie opędzał ale przyznał że byli bardziej sprawni od niego w tej sztuce . a kto sponsoruje to ant-yszczepionkowe grono ? jakoś niewielu lekarzy w tym gremium zasiada : "W zespole lekarzy i naukowców zaangażowanych w budowę Instytutu Ordo Iuris są: prof. dr Kornelia Polok, Prof. dr hab. Roman Zieliński, Prof... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 3 dni temu o 12:40
+16
Wzór pisma dla lekarzy, personelu medycznego i farmaceutów w sprawie braku zgody na udział w szczepieniach.... na stronach ordomedicus
Avatar
TECZOWY_ZSL / 3 dni temu o 12:16
+12
Największa duńska gazeta przeprasza za bezkrytyczne rozpowszechnianie narracji Covid: "Przez prawie 2 lata my, prasa i ludność, byliśmy niemal hipnotycznie zaopatrywani przez władze w codzienne dane dotyczące koronawirusów."
Avatar
TECZOWY_ZSL / 3 dni temu o 12:16
+5
Największa duńska gazeta przeprasza za bezkrytyczne rozpowszechnianie narracji Covid: "Przez prawie 2 lata my, prasa i ludność, byliśmy niemal hipnotycznie zaopatrywani przez władze w codzienne dane dotyczące koronawirusów."
Avatar
TECZOWY_ZSL / 3 dni temu o 12:16
+6
Największa duńska gazeta przeprasza za bezkrytyczne rozpowszechnianie narracji Covid: "Przez prawie 2 lata my, prasa i ludność, byliśmy niemal hipnotycznie zaopatrywani przez władze w codzienne dane dotyczące koronawirusów."
Avatar
Janusz_Paliwas / 3 dni temu o 06:50
+6
Tak ale jakim prawem ?
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 stycznia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 stycznia 2022 r.

Z Polskim Ładem nie radzą sobie nawet księgowi. "Zmiany nigdy nie były tak chaotyczne"

Z Polskim Ładem nie radzą sobie nawet księgowi. "Zmiany nigdy nie były tak chaotyczne"

Te zmiany nigdy nie powinny wejść w życie – tak jedna z lubelskich księgowych komentuje zmiany wprowadzone przez tzw. Polski Ład. Specjaliści od podatków pracują dziś od świtu do nocy. Są rozżaleni, bo efektów ich pracy wcale nie widać

MKS FunFloor Perła Lublin – Piotrcovia Piotrków Trybunalski 24:22. Najważniejsze jest zwycięstwo [ZDJĘCIA]
galeria

MKS FunFloor Perła Lublin – Piotrcovia Piotrków Trybunalski 24:22. Najważniejsze jest zwycięstwo [ZDJĘCIA]

MKS FunFloor Perła Lublin niespodziewanie długo męczył się z Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Ostatecznie jednak podopieczne Moniki Marzec zainkasowały komplet punktów

WOŚP w Lublinie. Ogromne zainteresowanie wolontariuszy

WOŚP w Lublinie. Ogromne zainteresowanie wolontariuszy

Pieniądze na sprzęt do diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci będą zbierane 30 stycznia podczas 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mimo pandemii, lubelskie sztaby wcale nie czują mniejszego zainteresowania pomocą ze strony wolontariuszy.

Walczą przeciwko likwidacji szkoły w Lublinie. Na spotkanie w kuratorium nie zostali zaproszeni

Walczą przeciwko likwidacji szkoły w Lublinie. Na spotkanie w kuratorium nie zostali zaproszeni

Część rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 19 im. Józefa Czechowicza w Lublinie nie ustaje w walce o zatrzymanie planów likwidacji placówki. Chcą rozmawiać o tym z kurator oświaty i nie kryją rozgoryczenia, że na poprzednie spotkanie nie zostali zaproszeni.

Magnolia z Filomeną gaworzą o Gustawie i Kordianie. Najpopularniejsze i najrzadsze imiona w Lubelskiem

Magnolia z Filomeną gaworzą o Gustawie i Kordianie. Najpopularniejsze i najrzadsze imiona w Lubelskiem

Ochrzciłem w zeszłym roku dwie Marie, co się nie zdarzyło od bardzo wielu lat – mówi jeden z proboszczów z powiatu zamojskiego zadowolony, że wracają dawne imiona. Ze statystyk urzędników stanu cywilnego wynika, że w naszym regionie najwięcej w 2021 roku było Zuzann i Alicji oraz Antonich, Franciszków czy Mikołajów.

AZS UMCS Start II Lublin – SKS Starogard Gdański 95:88. Ofensywa ponad wszystko

AZS UMCS Start II Lublin – SKS Starogard Gdański 95:88. Ofensywa ponad wszystko

Kapitalny mecz w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli. AZS UMCS Start II Lublin pokonał spadkowicza z Energa Basket Ligi

Gimnastyka z terminarzem. Szykuje się bardzo intensywne granie dla Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin

Gimnastyka z terminarzem. Szykuje się bardzo intensywne granie dla Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin i tak miały zapełniony kalendarz, a wiele wskazuje na to, że będzie jeszcze trudniej. Nieoficjalnie ustaliliśmy, co z meczami w lidze oraz w EuroCup – tymi już odwołanymi i tymi, na które dopiero czekamy

Prąd drożeje, podróże koleją też. Nowe ceny biletów z Lublina

Prąd drożeje, podróże koleją też. Nowe ceny biletów z Lublina

Wzrosły ceny biletów na przejazdy pociągami PKP Intercity, głównego przewoźnika na trasach dalekobieżnych. Spółka tłumaczy, że od ostatniej podwyżki wzrosły koszty jej działalności, szczególnie koszty energii elektrycznej.

Marcin Popławski nowym trenerem Granitu Bychawa

Marcin Popławski nowym trenerem Granitu Bychawa

Drużyna z Bychawy ma już następcę Łukasza Gieresza, który przeniósł się do Świdniczanki. Nowym trenerem Granitu został Marcin Popławski, który był ostatnio asystentem Mariusza Pawlaka w drugoligowej Wiśle Puławy.

Uciekł przed Łukaszenką, sądzą go w Polsce

Uciekł przed Łukaszenką, sądzą go w Polsce

Vitali, białoruski opozycjonista uciekając przed reżimem Aleksandra Łukaszenki, przedostał się przez Bug do Polski. Chociaż ma już status uchodźcy, to został postawiony przed sądem za nielegalne przekroczenie granicy.

Krispol Września – Polski Cukier Avia Świdnik 2:3. Przywieźli cenne dwa punkty

Krispol Września – Polski Cukier Avia Świdnik 2:3. Przywieźli cenne dwa punkty

W spotkaniu 18. Tauron 1. Ligi Siatkarzy kolejki Polski Cukier Avia Świdnik pokonała na wyjeździe Krispol Września 3:2. MVP wybrany został przyjmujący gości Jakub Urbanowicz

Sportowiec 2021 roku: Konrad Czerniak ciągle wśród najlepszych

Sportowiec 2021 roku: Konrad Czerniak ciągle wśród najlepszych

Konrad Czerniak po raz kolejny znalazł się w gronie nominowanych do tytułu sportowca roku. Pływak AZS UMCS Lublin ma za sobą trzeci już w karierze występ na igrzyskach olimpijskich. Z dobrej strony 32-latek po raz kolejny pokazał się także na krajowym podwórku.

Skoki narciarskie. Polacy w Zakopanem bez błysku

Skoki narciarskie. Polacy w Zakopanem bez błysku

Za nami kolejny magiczny weekend ze skokami narciarskimi w Zakopanem. To już tradycja, że polscy kibice tworzą niesamowitą atmosferę wokół Wielkiej Krokwi. Niestety, tym razem ich doping nie pomógł naszym reprezentantom, którzy od dłuższego czasu prezentują słabszą dyspozycję.

Nowe osiedlowe drogi w Lublinie

Nowe osiedlowe drogi w Lublinie

Nie dłużej niż dziewięć miesięcy ma trwać budowa kilku osiedlowych dróg na Czechowie, Wrotkowie i Dziesiątej. Chodzi o ulice, na które miasto dostało rządową dotację. Zarząd Dróg i Mostów wybrał już firmy, które zajmą się pracami budowlanymi.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty