Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

28 czerwca 2022 r.
17:47

Marek Suski będzie opiekunem Lubelskiego

Autor: Zdjęcie autora toma
480 29 A A
Marek Suski został opiekunem województwa lubelskiego
Marek Suski został opiekunem województwa lubelskiego (fot. https://www.facebook.com/mwsuski)

Na wtorkowym posiedzeniu Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości zapadły decyzje dotyczące nowej struktury okręgowej partii. Powołano m.in. 16 „opiekunów województw”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ich zadaniem będzie nadzór nad przebiegiem wprowadzania zmian strukturalnych w ugrupowaniu i działalnością wybranych właśnie nowych pełnomocników okręgowych. W województwie lubelskim rolę „opiekuna” będzie pełnił poseł z Radomia Marek Suski.

– Wiedzieliśmy, że takie osoby będą powołane, ale ta nominacja jest zaskoczeniem. Rozmawiamy na gorąco z kolegami i koleżankami i nikt się tego nie spodziewał – mówi nam tuż po ogłoszeniu decyzji Komitetu Politycznego jeden z lubelskich działaczy PiS.

Z podobnym zaskoczeniem przyjęto również nominacje dla dwóch posłów z Lubelskiego, którzy zostali delegowani do innych regionów. Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin został „opiekunem” na Podlasiu, a minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek będzie pełnił tę rolę na Opolszczyźnie.

Pozostali opiekunowie: Elżbieta Witek (województwo dolnośląskie), Zbigniew Hoffmann (województwo kujawsko-pomorskie), Marek Pęk (województwo lubuskie), Beata Szydło (województwo małopolskie), Ryszard Terlecki (województwo łódzkie), Piotr Gliński (województwo mazowieckie), Marek Kuchciński (województwo podkarpackie), Anita Czerwińska (województwo pomorskie), Mateusz Morawiecki (województwo śląskie), Andrzej Adamczyk (województwo świętokrzyskie), Mariusz Błaszczak (województwo warmińsko-mazurskie), Henryk Kowalczyk (województwo wielkopolskie), Joachim Brudziński (województwo zachodniopomorskie).

Czytaj także: Oni mają pilnować porządku w lubelskim PiS. Sześciu nowych pełnomocników

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Labydnik / 29 czerwca 2022 r. o 11:18
Na Ukrainie rosyjskie "Ministerstwo Miłości" dokonuje "czołgami, armatami, rakietami i bombami" tzw. "denazyfikacji, demilitaryzacji" oraz wyzwalania ukochanego przez p. Putina bratniego narodu. W Lublinie p. Suski ma być jakimś "Wielkim Opiekunem". Nie wiadomo, czemu do "opieki" nie wystarcza miejscowy wojewoda i jakie ma zadania nowy "opiekun".
Avatar
wnikliwy / 29 czerwca 2022 r. o 10:25
A PRZEPRASZAM WOJEWODA JEST OD CZEGO
Avatar
klikbajt / 29 czerwca 2022 r. o 08:15
To jak panie Suski, miała na nazwisko ta caryca Katarzyna?
Avatar
wiesniak / 29 czerwca 2022 r. o 06:26
no to można ogłaszać bankructwo województwa !!!!
Avatar
Palec_jenej_posel / 29 czerwca 2022 r. o 00:31
No tak...lepszy byłby jakiś pijaczyna... może Franek...? Jak mu tam było..? Ścigacz graniczny?
Skoro twierdzisz , że PiS tylko takie ma wybory . BMW.
Fakt, poseł co potrafi coś tam coś jest nieosiągalna, jak i ta od zaginionych plecaków dla dzieci z Allepo... Smacznego jabłka.
 Za uposażenie euro posła można chlapnąć tyle " cos tam coś tam" że pióra posiwieją  , finalnie wyjdzie "biały  kruk"
Avatar
Palec_jenej_posel / 29 czerwca 2022 r. o 00:06
Uczciwie wyborów nie wygramy. Tylko kłamstwem możemy zwyciężyć PiS - Janusz Palikot.
Powtarzasz to już wielokrotnie pomimo , że Palikota nie ma od kilku lat w polityce. Może zaczniesz cytować Lenina bo twojemu guru dość blisko do niego.
Takie wytyczne z Moskwy dostałeś?
 Coś się nie zgadza ? , dostałeś inne wytyczne  "krasno pisoski wyrobniku" pocałuj "czerwoną książeczke" i spać
Avatar
miglanc / 28 czerwca 2022 r. o 22:42
Lepiej nie będzie, ale na pewno weselej
Avatar
Janusz_Paliwas / 28 czerwca 2022 r. o 22:35
No tak...lepszy byłby jakiś pijaczyna... może Franek...? Jak mu tam było..? Ścigacz graniczny?
Skoro twierdzisz , że PiS tylko takie ma wybory . BMW.
 Fakt, poseł co potrafi coś tam coś jest nieosiągalna, jak i ta od zaginionych plecaków dla dzieci z Allepo... Smacznego jabłka.
Avatar
annonim / 28 czerwca 2022 r. o 22:25
Przeyabane...
Avatar
Gutek / 28 czerwca 2022 r. o 22:12
No tak...lepszy byłby jakiś pijaczyna... może Franek...? Jak mu tam było..? Ścigacz graniczny?
 Skoro twierdzisz , że PiS tylko takie ma wybory . BMW.
Avatar
Labydnik / 29 czerwca 2022 r. o 11:18
Na Ukrainie rosyjskie "Ministerstwo Miłości" dokonuje "czołgami, armatami, rakietami i bombami" tzw. "denazyfikacji, demilitaryzacji" oraz wyzwalania ukochanego przez p. Putina bratniego narodu. W Lublinie p. Suski ma być jakimś "Wielkim Opiekunem". Nie wiadomo, czemu do "opieki" nie wystarcza miejscowy wojewoda i jakie ma zadania nowy "opiekun".
Avatar
wnikliwy / 29 czerwca 2022 r. o 10:25
A PRZEPRASZAM WOJEWODA JEST OD CZEGO
Avatar
klikbajt / 29 czerwca 2022 r. o 08:15
To jak panie Suski, miała na nazwisko ta caryca Katarzyna?
Avatar
wiesniak / 29 czerwca 2022 r. o 06:26
no to można ogłaszać bankructwo województwa !!!!
Avatar
Palec_jenej_posel / 29 czerwca 2022 r. o 00:31
No tak...lepszy byłby jakiś pijaczyna... może Franek...? Jak mu tam było..? Ścigacz graniczny?
Skoro twierdzisz , że PiS tylko takie ma wybory . BMW.
Fakt, poseł co potrafi coś tam coś jest nieosiągalna, jak i ta od zaginionych plecaków dla dzieci z Allepo... Smacznego jabłka.
 Za uposażenie euro posła można chlapnąć tyle " cos tam coś tam" że pióra posiwieją  , finalnie wyjdzie "biały  kruk"
Avatar
Palec_jenej_posel / 29 czerwca 2022 r. o 00:06
Uczciwie wyborów nie wygramy. Tylko kłamstwem możemy zwyciężyć PiS - Janusz Palikot.
Powtarzasz to już wielokrotnie pomimo , że Palikota nie ma od kilku lat w polityce. Może zaczniesz cytować Lenina bo twojemu guru dość blisko do niego.
Takie wytyczne z Moskwy dostałeś?
 Coś się nie zgadza ? , dostałeś inne wytyczne  "krasno pisoski wyrobniku" pocałuj "czerwoną książeczke" i spać
Avatar
miglanc / 28 czerwca 2022 r. o 22:42
Lepiej nie będzie, ale na pewno weselej
Avatar
Janusz_Paliwas / 28 czerwca 2022 r. o 22:35
No tak...lepszy byłby jakiś pijaczyna... może Franek...? Jak mu tam było..? Ścigacz graniczny?
Skoro twierdzisz , że PiS tylko takie ma wybory . BMW.
 Fakt, poseł co potrafi coś tam coś jest nieosiągalna, jak i ta od zaginionych plecaków dla dzieci z Allepo... Smacznego jabłka.
Avatar
annonim / 28 czerwca 2022 r. o 22:25
Przeyabane...
Avatar
Gutek / 28 czerwca 2022 r. o 22:12
No tak...lepszy byłby jakiś pijaczyna... może Franek...? Jak mu tam było..? Ścigacz graniczny?
 Skoro twierdzisz , że PiS tylko takie ma wybory . BMW.
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Plenerowe kino w Nałęczowie: "Urwis" i "Slumdog"
12 sierpnia 2022, 20:30

Plenerowe kino w Nałęczowie: "Urwis" i "Slumdog"

W najbliższy weekend odbędą się kolejne pokazy kina plenerowego w Nałęczowie. W dniach 12-13 sierpnia o godz. 20.30 na placu przed UM w Nałęczowie (ul. Lipowa 3) będzie można zobaczyć filmy "Urwis" i "Slumdog".

Pociągiem do Lublina dotrzemy w błogiej ciszy. Co to oznacza?

Pociągiem do Lublina dotrzemy w błogiej ciszy. Co to oznacza?

Od 4 września na polskich torach przybędzie pociągów, w których wyznaczona jest strefa ciszy. Wśród nich będą też składy kursujące do Lublina. Zapowiedziała to oficjalnie spółka PKP Intercity obsługująca większość polskich połączeń dalekobieżnych

Kibice w Świdniku będą mogli zobaczyć zespoły z PlusLigi

Kibice w Świdniku będą mogli zobaczyć zespoły z PlusLigi

W pierwszy weekend września – 3 i 4 – zostanie rozegrany silnie obsadzony Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik

Kolejne atrakcje na Centralnym Placu Zabaw
14 sierpnia 2022, 12:00

Kolejne atrakcje na Centralnym Placu Zabaw

W niedzielę, 14 sierpnia, wystartują kolejne warsztaty w ramach Centralnego Placu Zabaw. W nadchodzącym tygodniu organizatorzy szykują wiele atrakcji.

Będzie nowy dyrektor pogotowia w Lublinie.  "Pewniakiem" zaufany człowiek marszałka
Tylko u nas

Będzie nowy dyrektor pogotowia w Lublinie. "Pewniakiem" zaufany człowiek marszałka

Szykuje się zmiana dyrektora Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie. Następca odchodzącego na emeryturę Zdzisława Kuleszy ma zostać wyłoniony w drodze konkursu, ale w Urzędzie Marszałkowskim można już usłyszeć o mocnej kandydaturze do objęcia tej funkcji.

Kreml manipuluje nie tylko w Rosji. Jak to robi za granicą?
Reportaż Uwagi! TVN
film

Kreml manipuluje nie tylko w Rosji. Jak to robi za granicą?

Kreml od lat, za pomocą kanału Russia Today, fabryk trolli oraz influencerów, manipuluje zagraniczną opinią publiczną. Jak to robi? W dzisiejszej Uwadze! reportaż w cyklu „Tu mówi Moskwa”.

Milionerów w Lubelskiem przybywa. Jeden miał do zapłacenia 15,6 mln zł podatku

Milionerów w Lubelskiem przybywa. Jeden miał do zapłacenia 15,6 mln zł podatku

Mimo pandemicznego roku w Lubelskim przybyło milionerów. Z naszych zeznań wynika też, że dużo więcej zapłaciliśmy podatków, byliśmy też bardziej hojni i bardzo, ale to bardzo polubiliśmy ulgę, dzięki której możemy zaoszczędzić na wymianie okien, drzwi, czy pieca.

Kiedy pojedziemy nowym mostem na Wieprzu?

Kiedy pojedziemy nowym mostem na Wieprzu?

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 801 w Dęblinie zbliża się do końca. Jej otwarcie przewidziane jest na wiosnę przyszłego roku. W planach jest również budowa nowego mostu na Wieprzu w Borowej oraz rozbiórka istniejącej przeprawy.

Kino Perła: "Pianista"
12 sierpnia 2022, 21:00

Kino Perła: "Pianista"

Słynny film Romana Polańskiego, "Pianista", będzie można zobaczyć na początek kolejnego weekendu w Kinie Perła (ul. Bernardyńska 15).

Misja Dubaj za miliony złotych. Efekty znikome, nagrody urzędnikom wypłacone
Pierwsza strona dziennika
galeria

Misja Dubaj za miliony złotych. Efekty znikome, nagrody urzędnikom wypłacone

Ponad 2,2 mln złotych kosztowała prezentacja naszego regionu podczas tygodnia lubelskiego na Expo 2020 w Dubaju. Mimo braku wymiernych gospodarczych efektów tej misji, 13 pracowników Urzędu Marszałkowskiego otrzymało nagrody uznaniowe.

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 8 sierpnia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 8 sierpnia 2022 r.

Motor Lublin rozbił u siebie Moje Bermudy Stal Gorzów. O medale powalczy z pozycji lidera

Motor Lublin rozbił u siebie Moje Bermudy Stal Gorzów. O medale powalczy z pozycji lidera

Motor Lublin zakończył rundę zasadniczą efektownym zwycięstwem na własnym torze. W niedzielę podopieczni duetu Maciej Kuciapa-Jacek Ziółkowski rozbili Moje Bermudy Stal Gorzów 59:31, a w dwumeczu 105:75. „Koziołki” przystąpią do play-off z pozycji lidera stawki

Olivier już jest gotowy. Teraz czas, żeby dla niego zagrać w Hrubieszowie

Olivier już jest gotowy. Teraz czas, żeby dla niego zagrać w Hrubieszowie

Jeden turnus rehabilitacyjny to minimum 3 tys. zł. Fotelik samochodowy dla niepełnosprawnego dziecka – 6 tys., wypożyczenie urządzenia, które spionizuje chłopca – drugie tyle. A jeszcze koszty dojazdów na zajęcia, dodatkowe lekcje... Wydatków jest mnóstwo. Ale dzięki piłkarskiej imprezie, rodzicom Oliviera będzie choć trochę łatwiej.

Piker Open Summer Jumping Cup. Czyli świetna zabawa na koniach
zdjęcia
galeria

Piker Open Summer Jumping Cup. Czyli świetna zabawa na koniach

W weekend odbyły się zawody jeździeckie, które były pierwszym etapem zmagań. Piker Open Summer Jumping Cup.

Bliżej roślin w Ogrodzie Botanicznym UMCS
zdjęcia
galeria

Bliżej roślin w Ogrodzie Botanicznym UMCS

W niedzielę w Ogrodzie Botanicznym UMCS odbyło się Święto Botaniki. Wydarzenie, będące częścią obchodów Jubileuszu 100-lecia Polskiego Towarzystwa Botanicznego oraz corocznych obchodów Roku Botaniki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!