Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

2 grudnia 2022 r.
19:41

Nauczyciele węszą politykę oszczędności, bo nie mogą kserować testów

Autor: Zdjęcie autora rs
0 9 A A
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne (fot. Wikipedia)

Część nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 10 tak bardzo zaskoczyła wyłączona kserokopiarka, że postanowili zainterweniować w tej sprawie u radnego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Miejski radny Tomasz Kraszewski z klubu PiS, w imieniu nauczycieli SP nr 10, wystosował interpelację do prezydenta Puław w sprawie kserokopiarki. Szkolne urządzenie od blisko dwóch tygodni pozostaje wyłączone. Część nauczycieli skarży się, że taka sytuacja, utrudnia im pracę. Samorządowiec oczekuje odpowiedzi, czy brak możliwości korzystania z ksero to wynik oficjalnego zalecenia organu prowadzącego, czyli urzędu miasta.

O tę nietypową sprawę zapytaliśmy u źródła.

- Po prostu skończył nam się toner w kserokopiarce z pokoju nauczycielskiego. Urządzenie z powodu usterki pobierało zbyt dużo proszku. Dbając o finanse szkoły postanowiłam więc do czasu jego naprawy, wstrzymać zakup nowego tonera. Była to moja autonomiczna decyzja - tłumaczy Małgorzata Tarłowska, dyrektor SP nr 10 w Puławach. - Przypomnę, że nauczyciele nadal mogą korzystać z kserokopiarki w sekretariacie oraz drukarek dostępnych w poszczególnych pracowniach. Nie sądziłam, że tak błahy problem znajdzie się na forum rady miasta - dodaje nasza rozmówczyni.

Jak zapewnia dyrektor, nauczyciele na tę tymczasową niedogodność, dotychczas się nie skarżyli.

- Wszyscy rozumiemy, że pieniędzy na koniec roku brakuje, więc staramy się szukać oszczędności, zużywać mniej energii, czy materiałów eksploatacyjnych. Zapewniam jednak, że w najbliższym czasie ksero zostanie naprawione - obiecuje dyrektor puławskiej „dziesiątki”.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Hiacynta / 5 grudnia 2022 r. o 08:39
Zepsuła się kserokopiarka i nauczyciele występują do radnego żeby ten zapytał prezydenta? To nie prościej było w pokoju nauczycielskim dyrektora? Czy ci nauczyciele maja po kolei w głowach? Powinni podać ich nazwiska, wstyd
Avatar
Shango / 4 grudnia 2022 r. o 19:00
Ludzie, zepsute ksero? Tematem do gazety? W szkole jest jeszcze inne ksero, są drukarki, a nauczyciel który każe dzieciom przepisywać z tablicy 30 pytań.... niech się ruszy piętro niżej do sprawnego ksero, a nie zmusza dzieci do pisania i jeszcze donosi na siebie do gazety, że mu się nie chciało przejść do sprawnego ksero. A "część niezadowolonych nauczycieli" niech się podpiszę z imienia i nazwiska bo stawia w złym świetle całe grono pedagogiczne, które w większości nie wie o co chodzi, gdy się ich o to pyta. P.S. mojemu dziecku nikt nie kazał nic przepisywać, dostaje testy odkserowane.
Ludzie, zepsute ksero? Tematem do gazety? W szkole jest jeszcze inne ksero, są drukarki, a nauczyciel który każe dzieciom przepisywać z tablicy 30 pytań.... niech się ruszy piętro niżej do sprawnego ksero, a nie zmusza dzieci do pisania i jeszcze donosi na siebie do gazety, że mu się nie chciało przejść do sprawnego ksero. A "część niezadowolonych nauczycieli" niech się podpiszę z imienia i nazwiska bo stawia w złym świetle całe grono pedagogiczne, które w większości nie wie o co chodzi, gdy się ich o to pyta. P.S. mojemu dziecku n... rozwiń
Avatar
Mieszkaniec081984 / 4 grudnia 2022 r. o 08:46
Czy na prawd nie ma sprawy większej wagi którym powinien zajmować się prezydent czy urzad miasta niż zepsute ksero w szkole. Takie tematy załatwią sie wewnętrznie, czy w szkole jest to jedyne ksero nie ma żadnego innego? ŻADNEGO? Czy testy musza być kserowane, nie można ich wydrukować w żądane ilość na zwyklej drukarce? Drukarki podobno dzialaja w szkole nr 10. Testy trzeba przygotowac (wydrukować ) wcześniej dzien moze dwa przed testem a nie na ostatnią chwilę. Problem moim zdaniem żaden. Żeby tylko takie problemy mial urzad miasta i my wszyscy to świat byłby piękny.
Avatar
maironi / 3 grudnia 2022 r. o 16:17
Dzieci potrafią pisać, ale jak tu przepisać 30 pytań testu na kartkę i je rozwiązać w ciągu 45 minut nie da rady. Każdy, kto ma dzieci w szkole, to wie. A pani dyrektor kłamie jak z nut. Rodzice ze szkoły już wiedzą, że ksero nie jest zepsute. Może na prezydenta chciała zrzucić odpowiedzialność za własne pomysły, albo na rodziców, zeby się zrzucili na "bezpłatną " szkołę. Bo żeby juz na ksero nie miała? To co ona z tą kasą zrobiła, którą dostaje od UM
Avatar
LogikaUM / 3 grudnia 2022 r. o 09:52
1) A szkoła zgłosiła usterkę/awarię do jakiegoś serwisu czy firmy, która obsługuje ich informatycznie? Stwierdzenie "postanowiłam więc do czasu jego naprawy, wstrzymać zakup nowego tonera." nie jest równoznaczne z tym że zgłoszono usterkę urządzenia. Bo taki stan rzeczy (urządzenie czeka na naprawę) może trwać długo. A przy okazji, tonera nie można zakupić wcześniej żeby po prostu "czekał" na sprawną drukarkę? 2) A jeśli usterka została zgłoszona to czy jest jakaś ekspertyza/opinia? Generalnie tłumaczenie dyrektora szkoły jest bardzo ogólne, czyli powiedzieć, ale nic nie powiedzieć. Wystarczyła krótka informacja typu "urządzenie uległo awarii, zostało to zgłoszone do serwisu/firmy, przewidywany czas naprawy X dni" i po sprawie.
1) A szkoła zgłosiła usterkę/awarię do jakiegoś serwisu czy firmy, która obsługuje ich informatycznie? Stwierdzenie "postanowiłam więc do czasu jego naprawy, wstrzymać zakup nowego tonera." nie jest równoznaczne z tym że zgłoszono usterkę urządzenia. Bo taki stan rzeczy (urządzenie czeka na naprawę) może trwać długo. A przy okazji, tonera nie można zakupić wcześniej żeby po prostu "czekał" na sprawną drukarkę? 2) A jeśli usterka została zgłoszona to czy jest jakaś ekspertyza/opinia? Generalnie tłumaczenie dyrektora szko... rozwiń
Avatar
Gutek / 2 grudnia 2022 r. o 23:24
ZNP wywołało gównoburze, a trollKroll zaciera świńskie łapki:)
 Czy ty na poważnie uważasz , że nauczyciele z ZNP poszliby na skargę do pisowskiego radnego? Jaja sobie robisz?
Avatar
Janusz_Paliwas / 2 grudnia 2022 r. o 22:54
A to dzieci nie potrafią już pisać?
Avatar
poker / 2 grudnia 2022 r. o 21:34
ZNP wywołało gównoburze, a trollKroll zaciera świńskie łapki:)
Avatar
Kroll / 2 grudnia 2022 r. o 20:28
Co za seria niefortunnych zdarzeń. Stadion narodowy zepsuty, kibelek w Radzyniu też. No a teraz to ksero w Puławach. Coś pisowcom nie po drodze z technologią. A może po prostu w czyn przekuwa się powiedzenie i zasada PiS: "co by tu jeszcze Panowie sp....ć?"
Avatar
Hiacynta / 5 grudnia 2022 r. o 08:39
Zepsuła się kserokopiarka i nauczyciele występują do radnego żeby ten zapytał prezydenta? To nie prościej było w pokoju nauczycielskim dyrektora? Czy ci nauczyciele maja po kolei w głowach? Powinni podać ich nazwiska, wstyd
Avatar
Shango / 4 grudnia 2022 r. o 19:00
Ludzie, zepsute ksero? Tematem do gazety? W szkole jest jeszcze inne ksero, są drukarki, a nauczyciel który każe dzieciom przepisywać z tablicy 30 pytań.... niech się ruszy piętro niżej do sprawnego ksero, a nie zmusza dzieci do pisania i jeszcze donosi na siebie do gazety, że mu się nie chciało przejść do sprawnego ksero. A "część niezadowolonych nauczycieli" niech się podpiszę z imienia i nazwiska bo stawia w złym świetle całe grono pedagogiczne, które w większości nie wie o co chodzi, gdy się ich o to pyta. P.S. mojemu dziecku nikt nie kazał nic przepisywać, dostaje testy odkserowane.
Ludzie, zepsute ksero? Tematem do gazety? W szkole jest jeszcze inne ksero, są drukarki, a nauczyciel który każe dzieciom przepisywać z tablicy 30 pytań.... niech się ruszy piętro niżej do sprawnego ksero, a nie zmusza dzieci do pisania i jeszcze donosi na siebie do gazety, że mu się nie chciało przejść do sprawnego ksero. A "część niezadowolonych nauczycieli" niech się podpiszę z imienia i nazwiska bo stawia w złym świetle całe grono pedagogiczne, które w większości nie wie o co chodzi, gdy się ich o to pyta. P.S. mojemu dziecku n... rozwiń
Avatar
Mieszkaniec081984 / 4 grudnia 2022 r. o 08:46
Czy na prawd nie ma sprawy większej wagi którym powinien zajmować się prezydent czy urzad miasta niż zepsute ksero w szkole. Takie tematy załatwią sie wewnętrznie, czy w szkole jest to jedyne ksero nie ma żadnego innego? ŻADNEGO? Czy testy musza być kserowane, nie można ich wydrukować w żądane ilość na zwyklej drukarce? Drukarki podobno dzialaja w szkole nr 10. Testy trzeba przygotowac (wydrukować ) wcześniej dzien moze dwa przed testem a nie na ostatnią chwilę. Problem moim zdaniem żaden. Żeby tylko takie problemy mial urzad miasta i my wszyscy to świat byłby piękny.
Avatar
maironi / 3 grudnia 2022 r. o 16:17
Dzieci potrafią pisać, ale jak tu przepisać 30 pytań testu na kartkę i je rozwiązać w ciągu 45 minut nie da rady. Każdy, kto ma dzieci w szkole, to wie. A pani dyrektor kłamie jak z nut. Rodzice ze szkoły już wiedzą, że ksero nie jest zepsute. Może na prezydenta chciała zrzucić odpowiedzialność za własne pomysły, albo na rodziców, zeby się zrzucili na "bezpłatną " szkołę. Bo żeby juz na ksero nie miała? To co ona z tą kasą zrobiła, którą dostaje od UM
Avatar
LogikaUM / 3 grudnia 2022 r. o 09:52
1) A szkoła zgłosiła usterkę/awarię do jakiegoś serwisu czy firmy, która obsługuje ich informatycznie? Stwierdzenie "postanowiłam więc do czasu jego naprawy, wstrzymać zakup nowego tonera." nie jest równoznaczne z tym że zgłoszono usterkę urządzenia. Bo taki stan rzeczy (urządzenie czeka na naprawę) może trwać długo. A przy okazji, tonera nie można zakupić wcześniej żeby po prostu "czekał" na sprawną drukarkę? 2) A jeśli usterka została zgłoszona to czy jest jakaś ekspertyza/opinia? Generalnie tłumaczenie dyrektora szkoły jest bardzo ogólne, czyli powiedzieć, ale nic nie powiedzieć. Wystarczyła krótka informacja typu "urządzenie uległo awarii, zostało to zgłoszone do serwisu/firmy, przewidywany czas naprawy X dni" i po sprawie.
1) A szkoła zgłosiła usterkę/awarię do jakiegoś serwisu czy firmy, która obsługuje ich informatycznie? Stwierdzenie "postanowiłam więc do czasu jego naprawy, wstrzymać zakup nowego tonera." nie jest równoznaczne z tym że zgłoszono usterkę urządzenia. Bo taki stan rzeczy (urządzenie czeka na naprawę) może trwać długo. A przy okazji, tonera nie można zakupić wcześniej żeby po prostu "czekał" na sprawną drukarkę? 2) A jeśli usterka została zgłoszona to czy jest jakaś ekspertyza/opinia? Generalnie tłumaczenie dyrektora szko... rozwiń
Avatar
Gutek / 2 grudnia 2022 r. o 23:24
ZNP wywołało gównoburze, a trollKroll zaciera świńskie łapki:)
 Czy ty na poważnie uważasz , że nauczyciele z ZNP poszliby na skargę do pisowskiego radnego? Jaja sobie robisz?
Avatar
Janusz_Paliwas / 2 grudnia 2022 r. o 22:54
A to dzieci nie potrafią już pisać?
Avatar
poker / 2 grudnia 2022 r. o 21:34
ZNP wywołało gównoburze, a trollKroll zaciera świńskie łapki:)
Avatar
Kroll / 2 grudnia 2022 r. o 20:28
Co za seria niefortunnych zdarzeń. Stadion narodowy zepsuty, kibelek w Radzyniu też. No a teraz to ksero w Puławach. Coś pisowcom nie po drodze z technologią. A może po prostu w czyn przekuwa się powiedzenie i zasada PiS: "co by tu jeszcze Panowie sp....ć?"
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dodatkowe środki unijne dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie

Dodatkowe środki unijne dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie

Ponad 5,4 mln zł dodatkowego dofinansowania – z czego ponad 3 mln zł stanowią Fundusze Europejskie, a ponad 2,2 mln zł to pieniądze z Budżetu Państwa – Zarząd Województwa Lubelskiego kieruje na projekt dotyczący przebudowy części szpitala, w tym gruntownej przebudowy Oddziałów: Hematologii, Onkologii, Anestezjologii i Polikliniki, a także doposażenie części obszarów udzielania świadczeń.

Nowa cukiernia w centrum Lublina "Lubimy szukać czegoś nowego"

Nowa cukiernia w centrum Lublina "Lubimy szukać czegoś nowego"

U nas królują bezy i serniki, a biszkoptowe torty pojawiają się tylko na urodziny. Na Ukrainie biszkopt jest na co dzień. Przełożony jest też nieco innym, bo mniej słodkim, kremem. W nowej lubelskiej cukierni polskie smaki mieszkają się z ukraińskimi.

Program TV 27-29 stycznia 2023. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?
27 stycznia 2023, 19:00

Program TV 27-29 stycznia 2023. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

Kultowy "Absolwent", widowiskowe "Pompeje" i popularny "Cast Away" to niektóre z filmowych propozycji na weekend. Sprawdź, jakie filmy będzie można zobaczyć w naziemnej telewizji cyfrowej.

Chcą budowy ronda "Zbyt wielu ludzi zginęło w tym miejscu"

Chcą budowy ronda "Zbyt wielu ludzi zginęło w tym miejscu"

W przyszłym tygodniu radni gminy mają podjąć uchwałę o przekazaniu województwu lubelskiemu wsparcia na przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania we Wronowie. Przetarg na budowę ronda łączącego trzy drogi, w tym DW nr 824, może zostać ogłoszony jeszcze w tym roku.

Polski Cukier AZS UMCS – Casademont Saragossa 69:66. Skromna zaliczka lublinianek [zdjęcia]
galeria

Polski Cukier AZS UMCS – Casademont Saragossa 69:66. Skromna zaliczka lublinianek [zdjęcia]

Polski Cukier AZS UMCS lepszy od Casademont Saragossa. W pierwszym meczu 1/8 finału EuroCup lublinianki pokonały u siebie rywalki z Hiszpanii 69:66. Rewanż zostanie rozegrany w najbliższą środę.

Nocne zwiedzanie wystawy "Beksiński w Lublinie"
27 stycznia 2023, 20:30

Nocne zwiedzanie wystawy "Beksiński w Lublinie"

Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) zaprasza na nocne zwiedzanie wystawy "Beksiński w Lublinie", które odbędzie się 27 i 28 stycznia o godz. 20.30. Warto skorzystać, bo to już ostatnia szansa na podziwianie obrazów artysty z Sanoka w Lublinie.

Koperta na wagę życia. Już prawie 200 mieszkańców ją ma

Koperta na wagę życia. Już prawie 200 mieszkańców ją ma

Ledwie dotarły, a już niemal wszystkie się rozeszły. Prawie 200 tzw. Kopert Życia zostało w tym miesiącu rozdanych mieszkańcom Hrubieszowa. Będą zamawiane kolejne.

"Zły" ponownie w Centrum Kultury
3 lutego 2023, 19:00

"Zły" ponownie w Centrum Kultury

Spektakl będący autobiograficzną opowieścią Dariusza Jeża będzie można znów zobaczyć na deskach Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12). Pokazy w ramach Sceny InVitro odbędą się w dniach 3-5 lutego o godz. 19.

Po pięciu etapach rekrutacji praca na przejściach granicznych za 3 tys. zł
galeria

Po pięciu etapach rekrutacji praca na przejściach granicznych za 3 tys. zł

– Praca w mundurze to było moje marzenie – przyznaje pani Milena, która w czwartek wraz z grupą nowo przyjętych celników złożyła ślubowanie. Czeka ją służba na przejściu kolejowym w Terespolu. Na początek dostanie 3 tys. zł na rękę.

Górnik Łęczna powoli kończy zgrupowanie w Opalenicy

Górnik Łęczna powoli kończy zgrupowanie w Opalenicy

Piłkarze Górnika Łęczna w środę podczas zgrupowania w Opalenicy wysoko ograli trzecioligową Polonię Środa Wielkopolska. Zielono-czarni w Opalenicy pozostaną do soboty i na zakończenie obozu zagrają jeszcze jeden mecz kontrolny – tym razem z dobrze znanym rywalem

Ferie 2023. Mali odkrywcy tajemnic starych fotografii
galeria

Ferie 2023. Mali odkrywcy tajemnic starych fotografii

W lubelskich Warsztatach Kultury, w ramach projektu „Regał – spotkania z książką autorską” odbyły się zajęcia „Tajemnice starych fotografii”.

Pies był głodny i spragniony. Właściciel został ukarany

Pies był głodny i spragniony. Właściciel został ukarany

Hero nie miał łatwego życia. Jego poprzedni właściciel rzadko spuszczał go z łańcucha, nie szczepił i nie dokarmiał. Za znęcanie się nad czworonogiem mężczyzna teraz będzie musiał zapłacić. Puławski sąd uznał go za winnego, skazał na grzywnę i nałożył zakaz posiadania psów.

Firma PZL Świdnik została sponsorem tytularnym siatkarzy Avii

Firma PZL Świdnik została sponsorem tytularnym siatkarzy Avii

Firma PZL Świdnik została sponsorem tytularnym siatkarzy Avii. Umowa została podpisana przez przedstawicieli sponsora i klubu. Od 26 stycznia drużyna występować będzie w rozgrywkach Tauron 1. Ligi pod nazwą PZL Leonardo Avia Świdnik.

Puławy. Właściciele mieszkań zapłacą więcej

Puławy. Właściciele mieszkań zapłacą więcej

Nadchodzi podwyżka wysokości czynszów w budynkach wielorodzinnych. O nadchodzących zmianach swoich lokatorów poinformowała już Puławska Spółdzielnia Mieszkaniowa wskazując na rosnącego koszty utrzymania. Nowe stawki zaczną obowiązywać od maja.

Magda Linette nie zagra w finale Australian Open

Magda Linette nie zagra w finale Australian Open

Magda Linette odniosła życiowy sukces docierając do półfinału wielkoszlemowego Australian Open. Polka w walce o finał musiała jednak uznać wyższość Aryny Sabalenki, z którą przegrała w dwóch setach 6:7 i 2:6