Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

10 stycznia 2022 r.
19:19

17 spotkań i nic. Związkowcy z PZL-Świdnik grożą strajkiem

Autor: Zdjęcie autora jsz
50 7 A A
Związkowcy z PZL-Świdnik domagają się podwyżek płac
Związkowcy z PZL-Świdnik domagają się podwyżek płac (fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

Związkowcy z PZL-Świdnik domagają się podwyżek. Dotychczasowe spotkania w sprawie płac nie przyniosły kompromisu. Jeśli nie dojdzie do porozumienia z zarządem firmy, zapowiadają strajk.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Kolejne spotkanie zaplanowaliśmy na środę. Jeśli nie będzie porozumienia, poprosimy o rozmowę przedstawicieli centrali firmy z Włoch – zapowiada Piotr Sadowski, szef Związku Zawodowego Inżynierów i Techników. Zapowiada, że jeśli nie dojdzie do porozumienia, to można się spodziewać referendum strajkowego, a następnie strajku ostrzegawczego.

Przedstawiciele związków zawodowych negocjują z władzami PZL-Świdnik porozumienie płacowe na ten rok. Obie strony spotkały się w tej sprawie już 17 razy. Mimo tylu spotkań nie widać szans na kompromis.

– Od 23 grudnia jesteśmy w sporze zbiorowym z firmą. O propozycjach płacowych zarządu nie mogę mówić, ponieważ zostały utajnione. Zabroniono nam nawet rozmów z mediami, ale z tym nie mogę się zgodzić – dodaje Sadowski.

Związkowcy domagają się podwyżek dla całej załogi. Pensje miałyby wzrosnąć powyżej poziomu inflacji, która aktualnie wynosi 8,6 proc.

– Oczekujemy również wypłaty wyrównania od stycznia – zaznacza Piotr Sadowski. – Nie są to wygórowane oczekiwania biorąc pod uwagę ostatnie sprawozdanie finansowe firmy. Wynika z niego, że roczne koszty zarządu i rady nadzorczej wzrosły o 68 procent.

Związkowcy dodają, że aktualne propozycje firmy dotyczące podwyżek są dalekie od oczekiwań.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kroll / 10 stycznia 2022 r. o 19:40
Poseł w dużych okularach obiecał eldorado w krainie wiertolotów i co? Jakieś problemy? Zamiast strajkować zadzwońcie do pana Artura i zapytajcie czy będzie mediatorem. PiS ma doświadczenie w branży lotniczej. Super akcja wyrzucenia z Polski Airbusa który obecnie zasila Węgry w gotówkę i offset to jeden z kilku sukcesów. Drugi to budowa floty transportowej WP. Przez 6 lat kupiono 4 sztuki. Na bogato. I tak teraz pomyślałem: a może miasto Świdnik w ramach pomocy zamówi po 2 śmigłowce na postumencie przy każdej drodze wlotowej do miasta? Dobry pomysł? Nie ma za co.
Avatar
Gutek / 10 stycznia 2022 r. o 20:18
Spokojnie związkowcy już tylko półtora roku i znowu posłuchacie pięknych obiecanek od Kaczyńskiego , Sasina i mieszkańca Świdnika Sobonia . Nikt wam w jednym procencie nie da tego ,co to trio obieca .
Avatar
Janusz_Paliwas / 10 stycznia 2022 r. o 19:41
No to agustawestland ma problem z montownią w POlin... ciekawe czy zlikwidują do końca...
Avatar
Pompon / 11 stycznia 2022 r. o 12:37
W rmach odwetu za grożenie strajkiem już stoi BANER przy wyjściu z TUNELU od strony PZL "MILIARDY DLA REGIONU" i wielkie zdięcie Sobonia z uśmieszkiem 
Avatar
luoi / 15 stycznia 2022 r. o 19:29
Bierzcie to co wam dali 230 i potrm 1,6 procents i calujcie wlocha w ***
Avatar
luoi / 12 stycznia 2022 r. o 10:03
Zlikwidować ta montownie gdzie jest kolesiostwo i kumoterstwo do roboty a nie podwyzek sie chce
Avatar
mgrM / 11 stycznia 2022 r. o 11:23
A niech se strajkujo. To sprawa między nimi a tą włoską firemką.
Avatar
luoi / 15 stycznia 2022 r. o 19:29
Bierzcie to co wam dali 230 i potrm 1,6 procents i calujcie wlocha w ***
Avatar
luoi / 12 stycznia 2022 r. o 10:03
Zlikwidować ta montownie gdzie jest kolesiostwo i kumoterstwo do roboty a nie podwyzek sie chce
Avatar
Pompon / 11 stycznia 2022 r. o 12:37
W rmach odwetu za grożenie strajkiem już stoi BANER przy wyjściu z TUNELU od strony PZL "MILIARDY DLA REGIONU" i wielkie zdięcie Sobonia z uśmieszkiem 
Avatar
mgrM / 11 stycznia 2022 r. o 11:23
A niech se strajkujo. To sprawa między nimi a tą włoską firemką.
Avatar
Gutek / 10 stycznia 2022 r. o 20:18
Spokojnie związkowcy już tylko półtora roku i znowu posłuchacie pięknych obiecanek od Kaczyńskiego , Sasina i mieszkańca Świdnika Sobonia . Nikt wam w jednym procencie nie da tego ,co to trio obieca .
Avatar
Janusz_Paliwas / 10 stycznia 2022 r. o 19:41
No to agustawestland ma problem z montownią w POlin... ciekawe czy zlikwidują do końca...
Avatar
Kroll / 10 stycznia 2022 r. o 19:40
Poseł w dużych okularach obiecał eldorado w krainie wiertolotów i co? Jakieś problemy? Zamiast strajkować zadzwońcie do pana Artura i zapytajcie czy będzie mediatorem. PiS ma doświadczenie w branży lotniczej. Super akcja wyrzucenia z Polski Airbusa który obecnie zasila Węgry w gotówkę i offset to jeden z kilku sukcesów. Drugi to budowa floty transportowej WP. Przez 6 lat kupiono 4 sztuki. Na bogato. I tak teraz pomyślałem: a może miasto Świdnik w ramach pomocy zamówi po 2 śmigłowce na postumencie przy każdej drodze wlotowej do miasta? Dobry pomysł? Nie ma za co.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Łuków. Będzie więcej linii autobusowych? To zależy od śmieci

Łuków. Będzie więcej linii autobusowych? To zależy od śmieci

W Łukowie działa bezpłatna komunikacja. Teraz mieszkańcy dopytują jednak, czy planowane są nowe linie autobusowe.

Zainspiruj się Avril Lavigne i na nowo odkryj bojówki damskie! Jak nosimy je w 2023 roku?

Zainspiruj się Avril Lavigne i na nowo odkryj bojówki damskie! Jak nosimy je w 2023 roku?

Bojówki damskie – czy pamiętasz ten przebojowy trend z początku XXI wieku? Każda dziewczyna miała parę takich spodni w szafie. Skąd wziął się ten fason wtedy i jak wygląda teraz? Sprawdź!

Przyczepy gastronomiczne - oryginalne i przemyślane rozwiązania dla gastronomii

Przyczepy gastronomiczne - oryginalne i przemyślane rozwiązania dla gastronomii

Gastronomia w ostatnim czasie przechodzi wiele nowych rewolucji, a właściciele restauracji, cukierni i innych lokali gastronomicznych stają przed różnymi wyzwaniami. Wielu z nich musi na nowo zdefiniować swój biznes i obmyślić nowy plan działania. Przyczepy gastronomiczne dają restauratorom nowe możliwości.

Szymon Ładniak został zawodnikiem prestiżowej serii Ferrari Challenge Europe

Szymon Ładniak został zawodnikiem prestiżowej serii Ferrari Challenge Europe

Zaproszenie do startów w serii Ferrari Challenge Europe pokazuje tylko, jak wielkie sukcesy w poprzednim sezonie osiągnął Szymon Ładniak. Przypomnijmy, że w serii ADAC TCR Germany był najlepszy w kategorii juniorów, a w klasyfikacji generalnej zajął trzecie miejsce.

The Crew Motorfest: Hawaje i Lamborghini dla każdego (wideo)
film

The Crew Motorfest: Hawaje i Lamborghini dla każdego (wideo)

Wyścigi uliczne w Honolulu i piękne plaże za oknem sportowych samochodów. W The Crew Motorfest zagramy jeszcze w tym roku.

Idealna bluza damska

Idealna bluza damska

Jaka powinna być idealna bluza damska? W zależności od gustu: rozpinana lub bez zamka, długa lub krótsza, ocieplana lub bez polaru. Wszystko zależy od pory roku i naszych wymagań oraz zainteresowań. Także od mody. Warto bowiem tego lata i wiosny celować w pastelowe kolory, gdyż będą one modne. Nadchodzące lato będzie kolorowe i energiczne, zatem celujmy w takie bluzy. A które są lepsze: rozpinane czy wciągane? Sprawdźmy zalety wymienionych.

Wycinka lasu w Kraśniku trafi do Sejmu. Poseł KO mówi o cięciu dla pieniędzy
Tylko u nas

Wycinka lasu w Kraśniku trafi do Sejmu. Poseł KO mówi o cięciu dla pieniędzy

Chce mi się płakać, jak wchodzę do lasu. Te stosy ściętych pni ściskają mi serce – mówi Milena Kozak-Chrzanowska, obrończyni lasu w Kraśniku.

Kusmi Tea - Ekskluzywne herbaty

Kusmi Tea - Ekskluzywne herbaty

Kusmi Tea to ekskluzywne herbaty, które zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. W ofercie znajdziesz wiele ich rodzai od czarnej herbaty po białe, green tea, rooibos oraz infuzje. Jaką wybierzesz?

W Domu Kultury LSM pojawią się barwne krawaty
8 lutego 2023, 17:00

W Domu Kultury LSM pojawią się barwne krawaty

Pochodzące z kolekcji Kazimierza Witka krawaty będzie można podziwiać w Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a). Otwarcie wystawy nastąpi 8 lutego o godz. 17.

Matura 2023. Duże zmiany na egzaminie. Będzie trudniej, czy łatwiej?

Matura 2023. Duże zmiany na egzaminie. Będzie trudniej, czy łatwiej?

W maju absolwenci liceów ogólnokształcących po raz pierwszy zdawać będą tzw. nową maturę, o której mówi się, że będzie dużo trudniejsza od poprzedniczki. Ministerstwo Edukacji uspakaja, że wymagania będą dostosowane do poziomu licealistów, którzy w związku ze zdalnym nauczaniem przyswoili znacznie mniej wiedzy niż ich koledzy z młodszych roczników.

Pieniądze z 500 plus. Od dziś można składać wnioski

Pieniądze z 500 plus. Od dziś można składać wnioski

W środę ,1 lutego, ZUS zaczął przyjmować wnioski o świadczenie wychowawcze 500 plus na nowy okres. Jak złożyć wniosek?

KS Cisowianka Drzewce imponuje formą na początku okresu przygotowawczego

KS Cisowianka Drzewce imponuje formą na początku okresu przygotowawczego

Przygotowania do startu rundy wiosennej lubelskiej klasy okręgowej powoli się rozkręcają, a zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Na pierwszy plan wysuwa się triumf KS Cisowianka Drzewce

Radzyń Podlaski: Ukarano urzędników, a teraz ratusz chwali przycięcie topoli

Radzyń Podlaski: Ukarano urzędników, a teraz ratusz chwali przycięcie topoli

Sprawa ogołoconych topoli na miejskim targowisku wywołała w ubiegłym roku internetową burzę. Teraz, urzędnicy z radzyńskiego ratusza przekonują, że drzewa mają się świetnie.

Dwie osoby zginęły w wybuchu gazu. W liście pożegnalnym oskarżają księdza
wideo

Dwie osoby zginęły w wybuchu gazu. W liście pożegnalnym oskarżają księdza

"Jeśli ktoś się zastanawia, jak doszło do tej tragedii w Katowicach-Szopienicach to oto kilka słów wyjaśnienia" — tak rozpoczyna się list, który dotarł do naszej redakcji już po tragedii. Jego autorzy podkreślają, że doszło do niej nieprzypadkowo, a o doprowadzenie do całej sytuacji oskarżyli księdza.

Miejska spółka poszła drogą lex deweloper. Radni stają twardo przeciw nowym blokom

Miejska spółka poszła drogą lex deweloper. Radni stają twardo przeciw nowym blokom

Towarzystwo Budownictwa Społecznego nie dostało zgody Rady Miasta Zamość na to, by przy ul. Wyszyńskiego zbudować dwa pięciokondygnacyjne bloki z podziemnymi garażami.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.