Spacer śladami Czechowicza (zdjęcia)

Dodano: 22 lipca 2013, 20:26 Autor:

Kilkadziesiąt osób przeszło w poniedziałkowy wieczór po Lublinie trasą, którą opisał Józef Czechowicz w "Poemacie o mieście Lublinie”.

 1 / 15Następne »

Spacer z Czechowiczem

Spacer z Czechowiczem

fot. Maciej Kaczanowski

Spacer, podczas którego jest czytany „Poemat”, obejmuje 17 miejsc opisanych w utworze Czechowicza.

Rozpoczyna się na wiadukcie nad aleją Solidarności, przy tzw. Górkach Czechowskich, gdzie za czasów poety była jeszcze wieś. Potem trasa prowadzi przez dzielnicę Wieniawa (niegdyś przedmieście), a także Krakowskim Przedmieściem na Stare Miasto, na Zamek Lubelski i plac Zamkowy, gdzie niegdyś była dzielnica żydowska. Spacerowicze odwiedzili też grób Czechowicza na cmentarzu przy ul. Lipowej.

– To droga w miejsca dobrze nam znane, ale i te, które zniknęły już z planu Lublina – mówi Joanna Zętar z Ośrodka Brama Grodzka – Teatr NN.

„Poemat o mieście Lublinie” powstał w 1934 r. W utworze tym tajemniczy wędrowiec w lipcową noc przy pełni księżyca, wędruje po Lublinie. Utwór jest wyrazem tęsknoty poety za rodzinnym miastem, które opuścił w 1933 r., symboliczną podróżą do czasów dzieciństwa. Spacery trasą „Poematu” Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN, organizuje od 2003 r. To jedna z wielu form przypominania poezji i postaci Józefa Czechowicza.

 1 / 15Następne »

PAP

Źródło: Polska Agencja Prasowa

Czytaj więcej o:
  • Józef Czechowicz
Zobacz inne artykuły
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Jak oceniasz rządy Krzysztofa Żuka w Lublinie?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 448.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.