poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Artykuły sponsorowane

Jak utrzymać czystość w miastach?

Dodano: 7 stycznia 2016, 01:00
Autor: Promocja

Włodarze polskich miast stoją przed poważnym problemem, jakim jest zapewnienie czystości terenów miejskich. Sprzątanie ulic, chodników czy parków jest wyzwaniem zarówno logistycznym, jak i finansowym. Patrząc na panującą sytuację można odnieść wrażenie, że służby komunalne nie zawsze są w stanie sprostać wyzwaniom. Dzieje się tak z wielu powodów. Jednym z nich jest ciągle zatrważająco niska świadomość społeczeństwa, że za poziom czystości powinni odpowiadać wszyscy. Drugi powód to ograniczone środki, którymi dysponują miejskie przedsiębiorstwa oczyszczania i inne jednostki. Trzeci powód, to wykorzystanie nieodpowiednich, często przestarzałych i nieefektywnych urządzeń komunalnych.

Długofalowe oszczędności dzięki jakości

Czym są urządzenia komunalne? To szereg wyspecjalizowanych narzędzi przeznaczonych do bezpośredniego lub pośredniego wspomagania człowieka podczas oczyszczania miasta. Wśród nich można znaleźć odkurzacze komunalne, zamiatarki miejskie czy wyspecjalizowane nośniki narzędzi przeznaczonych do różnorodnych zadań związanych z utrzymaniem porządku. Nowoczesne rozwiązania tego typu charakteryzują się wysoką wydajnością, najwyższą jakością wykonania oraz trwałością. Wiadomo, że podstawowym kryterium doboru urządzeń komunalnych jest cena. Jednak władze miejskie powinny zastanowić się czy nie lepiej zainwestować więcej, aby zmniejszyć koszty utrzymania i eksploatacji urządzeń. Korzystając z najlepszych systemów można mieć pewność, że pozostaną one sprawne przez lata. Dodatkową korzyścią będzie także gwarancja i wsparcie producenta. Może się okazać, że płacąc wyższą cenę początkową uda się doprowadzić do znaczących długofalowych oszczędności.

Odkurzacze komunalne

Jednym z podstawowych urządzeń komunalnych jest odkurzacz. Przeznaczone do pracy w terenach miejskich urządzenia charakteryzują się dużą wydajnością, elastycznością i łatwością użytkowania. Dzięki długiej rurze ssącej mogą dotrzeć do trudnodostępnych miejsc, a także zbierać duże śmieci. Butelki, liście i papiery nie stanowią dla takiego urządzenia żadnego wyzwania. Rozwiązania komunalne są wyposażone w duże, 240-litrowe zbiorniki. Dzięki hydrostatycznym systemom jezdnym mogą być łatwo przemieszczane oraz pokonywać wzniesienia. To idealne rozwiązania do sprzątania terenów zielonych, placów i ulic.

Zamiatarki miejskie

To urządzenie komunalne jest znane chyba każdemu. Charakterystyczny wygląd jest widoczny już z daleka. Urządzenia takie mogą nie tylko zamiatać ulice. Można do nich zamontować kosiarkę czy pług śnieżny. Są to zatem rozwiązania wielofunkcyjne, pracujące w każdych warunkach. Wymiana tych zewnętrznych akcesoriów jest zazwyczaj prosta i szybka. Dzięki temu oszczędza się czas oraz zmniejsza zapotrzebowanie na usługi specjalistycznego serwisu. Wielofunkcyjność tego urządzenia komunalnego może też ograniczyć wielkość parku maszynowego.

Nośniki narzędzi

Osobną kategorię urządzeń komunalnych stanowią nośniki narzędzi. To wyspecjalizowane mobilne platformy maszynowe, które mają praktycznie nieograniczoną liczbę zastosowań. Możliwe jest stosowanie ich jako zmywarek, polewaczek, kosiarek czy pługów. Dostępność specjalistycznych narzędzi pozwala na dostosowanie ich do specyficznych potrzeb służ miejskich.

Czytaj więcej o:

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!