niedziela, 17 grudnia 2017 r.

Artykuły sponsorowane

Twarda woda w polskim domu

Dodano: 16 grudnia 2015, 00:00

Przeprowadziliśmy w zeszłym miesiącu sondę na temat twardej wody. Grupę do badania wybraliśmy losowo. Respondenci to przede wszystkim mieszkańcy dużych miast. Zadawane przez ankieterów pytania dotyczyły skojarzeń związanych z twardą wodą oraz metod radzenia sobie z tym problemem.

Twarda woda oczami Polaków

Pierwsze z zadanych pytań dotyczyło skojarzeń związanych z twardą wodą. Większość respondentów odpowiadała bardzo podobnie. Twarda woda to zakamieniony czajnik, osady w łazience, zacieki na zmywarce, szorstkie ubrania po praniu, sucha skóra i matowe włosy.


To tylko niektóre skutki jakie rodzi twarda woda w naszych domach. Jest ich znacznie więcej. Sam zobacz - http://www.zmiekczacze.com/twarda-woda/.


Domowe sposoby zmiękczania wody

Drugie pytanie dotyczyło sposobów radzenia sobie z twardą wodą. Okazało się, że kwasek cytrynowy, soda oczyszczona i detergenty chemiczne wiodą prym w walce z kamieniem. Lekarstwem na suchą i zniszczoną skórę są kremy, odżywki i balsamy nawilżające.

Niektórzy do walki z kamieniem wykorzystują specjalną broń. Broń w postaci filtrów kuchennych i zmiękczaczy wody na cały dom.

Odwrócona osmoza oraz dzbanki filtracyjne

Wiele osób w celu zmiękczenia wody w kuchni używa dzbanków filtracyjnych. Takie rozwiązanie na dłuższą metę się nie sprawdza. Wydajność wkładów w dzbankach jest niewielka. Trzeba je bardzo często wymieniać – nawet kilka razy w miesiącu. Na przefiltrowaną wodę trzeba dość długo czekać.

Pozostali korzystają ze specjalnych filtrów kuchennych, które działają w oparciu o system odwróconej osmozy. Filtr osmotyczny skutecznie zmiękcza wodę, ale z uwagi na to, że montuje się go w szafce pod zlewozmywakiem – uzdatnia wodę tylko w kuchni. Nie zmiękcza wody w całym domu.

Zmiękczacz wody WaterMark 30

Instalacja zmiękczacza wody na cały dom to strzał w dziesiątkę. Potwierdzili to ankietowani. Zamiast walczyć ze skutkami twardej wody, można zmiękczyć ją na samym początku.


Polecamy kompaktowy zmiękczacz wody WaterMark 30. Znajdziesz go tutaj http://www.ultrafiltracja.pl/pl/p/Zmiekczacz-WaterMark-30/358. Zmiękczacze wody oferowane w sklepie Ultrafiltracja.pl pochodzą od polskiego dystrybutora.


Zmiękczacz wody usuwa twardość wody „w locie”. Nie trzeba na nic czekać. Miękka woda płynie w całym domu. Wpływa nie tylko na aspekty wizualne (lśniąca armatura), ale także działa zbawiennie na kondycję naszej skóry i włosów.

Dlaczego ten zmiękczacz wody?

Na rynku jest wiele podobnych urządzeń. Poszczególni producenci zapewniają, że ich zmiękczacz wody jest najlepszy. Dlaczego więc akurat WaterMark 30? Zapytaliśmy o to samych użytkowników. Wybrane odpowiedzi znajdziesz poniżej.

„Ten model polecił mi znajomy, który już ponad 2 lata korzysta z tego urządzenia. Wiem, że zmiękczacz wody Watermark 30 jest dużo bardziej ekonomiczny w eksploatacji w porównaniu do konkurencyjnych urządzeń. A na tym zależało mi najbardziej.”

„Przede wszystkim odpowiednia wydajność. Zmiękczacz wody WaterMark 30 ma bardzo wysokie przepływy wody. Mamy dwie łazienki w domu i sprzęty AGD, które na bieżąco korzystają z wody. Zależało mi bardzo, żeby nie było spadków ciśnienia w instalacji.”

„W moim przypadku liczyła się cena i komponenty. Zmiękczacz wody WaterMark 30 składany jest w Hiszpanii na markowych częściach. Do 2500 zł ciężko znaleźć coś sensownego, a allegro jest pełno chińszczyzny. Trafiłem na promocję i kupiłem zmiękczacz wody WaterMark 30. Jestem bardzo zadowolony.”

„Mam przydomową oczyszczalnie ścieków. Zależało mi na ograniczeniu ilości sodu w popłuczynach. Zmiękczacz wody WaterMark 30 ma system, który zużywa mniej wody i soli na regenerację. Producent mojej oczyszczalni sam polecił mi to urządzenie. Solanka o niskim stężeniu nie wpływa na żywotność bakterii.”

„Wybrałam to urządzenie, ponieważ ma tryb wakacyjny. Często wyjeżdżam w delegacje. Czasami nie ma mnie w domu ponad 2 tygodnie. Zmiękczacz wody WaterMark 30 w tym czasie jedynie przepłukuje złoże wodą. Nie wykonuje pełnej regeneracji. To duża oszczędność.”

„Mnie skusiły dodatki. Do zmiękczacza wody WaterMark 30 dostałem m.in. filtr narurowy włoskiej firmy. Atlas Filtri, a nie jakaś chińska tandeta. W paczce znajdował się również wkład bakteriostatyczny, kropelkowy tester twardości wody oraz worek soli tabletkowej. W cenie był także zawór by-pass.”

„Dla mnie liczyła się wielkość urządzenia. Nie mam dużo miejsca w piwnicy, a zmiękczacz wody WaterMark 30 idealnie wpasował się w przestrzeń pod kotłem grzewczym. Wyjmowany z obudowy sterownik ułatwił proces programowania.”

„Ja jestem podatny na efekt owczego pędu. Nie czytałem artykułów, nie szukałem alternatyw, nie porównywałem z konkurencją. Kupiłem zmiękczacz wody WaterMark 30 dlatego, że miał największą popularność na Allegro. Nie żałuję. Urządzenie sprawdza się doskonale.”

„Zależało mi na systemie antyprzelewowym. Zmiękczacz wody WaterMark 30 ma dwa zabezpieczenia przed zalaniem. Pierwszy to pływak, który odcina dopływ wody gdy jej poziom dojdzie do określonego punktu. Drugi to zawór antyprzelewowy, który podłącza się wężem do odpływu. Jak nie zadziała pływak – zawór odprowadzi wodę bezpośrednio do kanalizacji.”

„Chciałem kupić filtr, który będę mógł zamontować samemu. Większość producentów wymaga montażu wykonanego przez autoryzowany serwis. Generuje to dodatkowe koszty. Zmiękczacz wody WaterMark 30 zainstalowałem na własną rękę bez utraty gwarancji.”


Przed zakupem zapytaj sprzedawcy czy oferuje zmiękczacze wody z polskiej dystrybucji firmy Klarsan. Na urządzeniu powinna znajdować się plomba, która świadczy o oryginalności produktu.


Podsumowanie badania

Jak widać twarda woda to jest realny problem w naszym kraju. Można walczyć z jej skutkami, ale można także im zapobiegać stosując odpowiednie filtry do wody. Według ankietowanych w mieszkaniach najlepiej sprawdza się odwrócona osmoza, a w domach jednorodzinnych bardziej zaawansowane systemy zmiękczania wody.

Czytaj więcej o:

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!