- Tegoroczna edycja została przesunięta, a nie odwołana. Zależy nam, żeby zachować pewną ciągłość, więc będziemy dążyć do tego, żeby impreza się odbyła. Niestety pozyskanie funduszy na jej realizację jest trudne - mówi Hanna Samson, dyrektor artystyczny festiwalu.
- Środki, które w tym roku udało nam się zgromadzić nie wystarczyłyby nawet na organizację koncertu galowego. A trzeba pamiętać, że to festiwal międzynarodowy, musimy m.in. opłacić pobyt i wyżywienie zaproszonych artystów, a także wypłacić im honoraria. Dodaje, że pomoc z Urzędu Miasta w wysokości 30 tys. zł jest niewystarczająca, dlatego organizator chce pozyskać sponsora strategicznego.
Festiwal Belcanto w Nałęczowie: Zaśpiewają później, bo brakuje pieniędzy
Tegoroczna XII edycja Międzynarodowego Festiwalu Wokalnego Belcanto nie odbędzie się w planowanym terminie 15-17 sierpnia. Warszawska Fundacja Proarte, organizator imprezy podjął taką decyzję z powodu braku funduszy na jej realizację.
- 15.08.2014 18:30

Reklama













Komentarze