Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Wojewódzki Urząd Pracy

Legia – Lokeren 1:0. Udane rozpoczęcie Ligi Europy

W swoim pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Europy Legia Warszawa pokonała belgijski zespół Lokeren 1:0. Trzy punkty gospodarzom zapewnił tradycyjnie Miroslav Radovic, dla którego była to już dziewiąta bramka w tym sezonie.
W pierwszej połowie mistrz Polski dobrze rozpoczął spotkanie i mógł zdobyć gola po akcji Michała Żyry. 22-latek „przestawił” w polu karnym jednego z rywali, ale źle uderzył piłkę i ta przeszła obok słupka.

Kilka razy swój największy atut, czyli niesamowitą szybkość pokazał na skrzydle Michał Kucharczyk. Niestety był minimalnie za szybki, bo goście łapali go na pozycje spalone.

Po dobrym początku gra Legii wyraźnie jednak siadła i do końca pierwszej odsłony podopieczni Heninga Berga niewiele byli w stanie zdziałać w ofensywie.

Po zmianie stron to ekipa z Belgii rozpoczęła zawody zdecydowanie lepiej i odważniej. Kibice mogli czuć się zaniepokojeni, bo przyjezdni całkiem nieźle sobie poczynali. Jedna kontra zespołu z Warszawy załatwiła jednak sprawę.

Dobre podanie zaliczył Tomasz Jodłowiec, na skrzydle świetnie zachował się Kucharczyk, który dograł w pole karne, a tam nogę dostawił jedynie Radović i Legia objęła prowadzenie, którego nie oddała już do końca spotkania.

Kolejny mecz w europejskich pucharach mistrz Polski rozegra 2 października, kiedy na wyjeździe zmierzy się z Trabzonsporem.

Legia Warszawa - Lokeren 1:0 (0:0)

Bramka: Radović (58).

Legia: Kuciak – Broź, Rzeźniczak, Dossa Junior, Brzyski – Żyro, Vrdoljak, Jodłowiec, Duda (90 Saganowski), Kucharczyk – Radović.

Lokeren: Barry – Galitsios, Marić, Scholz, Odoi – Remacle (65 Abdurahimi), Persoons, Overmeire, Vanaken, De Pauw (81 Patosi) – Leye (73 Dutra).

Żółte kartki: Rzeźniczak, Broź, Żyro – Vanaken, Scholz.

Sędziował: Michael Oliver (Anglia). Widzów: 22 000.

GRUPA L

Metalist Charków – Trabzonspor 1:2 (Homeniuk 61 – Constant 25, Papadopoulos 90)

1. Trabzonspor 1 3 2-1
2. Legia 1 3 1-0
3. Metalist1 0 1-2
4. Lokeren 1 0 0-1

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama
Reklama