Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Najlepsi młodzi muzycy zdobyli nagrody. Ale wygrali wszyscy

W Państwowej Szkole Muzycznej w Zamościu odbył się XV Regionalny Przegląda Klas Skrzypiec, Altówki, Wiolonczeli i Kontrabasu uczniów szkół pierwszego stopnia. Młodzi muzycy zjechali z całego województwa i… pokazali klasę.
Wśród skrzypków najlepiej wypadli w swoich kategoriach Aleksandra Bogacz (OSM w Lublinie), Zofia Barnowska (PSM Zamość), Gabriel Rajtar (ZSM w Białej Podlaskiej) oraz Nikola Kiszczak (OSM Lublin). Wśród altówek pierwszych i drugich miejsc nie przyznano. Najlepiej jednak wypadli Aleksandra Czerwonka (PSM w Zamościu PSM w Zamościu), która zajęła trzecie miejsce. Wśród wiolonczelistów na pierwszych miejscach uplasowali się: Nina Krawczuk, Zuzanna Nierubca oraz Sebastian Kozub (wszyscy z OSM Lublin). W klasie kontrabasu najlepiej wypadł Marcin Pokrywka (PSM Zamość). – Jury było znakomite, ale oceniało surowo – mówi jeden z nauczycieli. – Tym bardziej te trofea są cenne. Jednak wszystkie dzieci, które wystąpiły na koncercie wygrały. Trzeba to podkreślić. Uczniowie reprezentowali szkoły, bo już prezentują wysoki poziom.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama