Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Kardiolog ukarany grzywną za przyjmowanie pacjentów po pijanemu

Grzywną wysokości 300 złotych ukarał zamojski sąd 55-letniego kardiologa za wykonywanie czynności zawodowych w stanie nietrzeźwości. Leszek B. przyjmował pacjentów mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu.
O tym, że doktor z przychodni kardiologicznej przy tak zwanym starym szpitalu może być pijany powiadomił w lutym dyżurnego zamojskiej komendy anonimowy rozmówca. Na miejsce skierowano patrol. Alkomat wykazał 3,28 promila. Ustalono, że Leszek B. zdążył przyjąć 7 pacjentów. Ale na szczęście żadnego nie naraził na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Przed sądem odpowiadał za popełnienie wykroczenia zagrożonego grzywną albo aresztem. Oprócz grzywny, obwiniony musi pokryć koszty postępowania w wysokości 100 złotych. Kardiologowi, który był zatrudniony w Zamojskim Szpitalu Niepublicznym na umowę-zlecenie, podziękowano za współpracę. Wyrok, który zapadł przed Sądem Rejonowym w Zamościu w trybie nakazowym, właśnie się uprawomocnił.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama