Kardiolog ukarany grzywną za przyjmowanie pacjentów po pijanemu
Grzywną wysokości 300 złotych ukarał zamojski sąd 55-letniego kardiologa za wykonywanie czynności zawodowych w stanie nietrzeźwości. Leszek B. przyjmował pacjentów mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu.
- 26.05.2010 12:22
O tym, że doktor z przychodni kardiologicznej przy tak zwanym starym szpitalu może być pijany powiadomił w lutym dyżurnego zamojskiej komendy anonimowy rozmówca. Na miejsce skierowano patrol. Alkomat wykazał 3,28 promila.
Ustalono, że Leszek B. zdążył przyjąć 7 pacjentów. Ale na szczęście żadnego nie naraził na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.
Przed sądem odpowiadał za popełnienie wykroczenia zagrożonego grzywną albo aresztem. Oprócz grzywny, obwiniony musi pokryć koszty postępowania w wysokości 100 złotych. Kardiologowi, który był zatrudniony w Zamojskim Szpitalu Niepublicznym na umowę-zlecenie, podziękowano za współpracę.
Wyrok, który zapadł przed Sądem Rejonowym w Zamościu w trybie nakazowym, właśnie się uprawomocnił.
Reklama













Komentarze