Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wymalowali świat swoich marzeń

Udział w nim wzięły 362 osoby w wieku od 9 do 30 lat z 70 ośrodków z Polski i Ukrainy, nadsyłając 1144 prace plastyczne. W Zamojskim Domu Kultury rozstrzygnięto XX Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej \"Świat moich marzeń”.
Komisja konkursowa złożona z artystów plastyków i pedagogów przyznała 20 nagród I stopnia, którymi był udział w tygodniowym plenerze plastycznym w Krasnobrodzie. Uczestniczyli w nim: Bogumiła Łopatka (Pracownia Plastyczna przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Głuchowie), Jarek Chlebicki (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kaczynie), Marcin Chrobok (Warsztat Terapii Zajęciowej \"Unikat” w Katowicach). A także Karolina Kałwak, Tomasz Wach i Sylwia Żurowska (Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych nr 6 w Katowicach), Kamil Wielogórka (SOSW w Kole), Agnieszka Pietrzyk i Monika Szwałek (SOSW dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej w Lublinie), Taras Harmider (Szkoła Artystyczna w Łucku). Na plener pojechali również: Marta Karaś i Katarzyna Wołowiec (Zespół Szkół Specjalnych im. J. Korczaka w Mielcu), Daniel Bryła, Anna Jęczkowska i Józef Orzeszek (SOSW w Skierniewicach), Kamil Dulewicz (Zespół Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu), Mirosław Nadobnik (Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulęcinie), Dominik Grabczuk (WTZ w Oszczowie), Bartosz Paczos i Rafał Rokosz (WTZ Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym \"Krok za Krokiem” w Zamościu). Nagrody II stopnia otrzymało 21 osób, a 56 wyróżnienia. Organizatorem konkursu pod patronatem prezydenta Zamościa byli ZDK, Urząd Miasta Zamość oraz PGE Dystrybucja Zamość.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama