Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Ukraińcy zatrzymani przez Straż Graniczną chcieli się dostać do Legii Cudzoziemskiej

Po przekroczeniu zielonej granicy dwaj obywatele Ukrainy wpadli w Ślipczu pod Hrubieszowem w ręce pograniczników. Szli do Francji, bo zamarzyła im się służba w Legii Cudzoziemskiej.
Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali dwóch 24-latków w nocy w podhrubieszowskim Ślipczu w odległości około 700 metrów od granicy państwa. – Ukraińcy nie posiadali przy sobie dokumentów podróży a jedynie dowody osobiste – informuje chor. Dariusz Sienicki z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie. Obaj przyznali, że Polska miała być jedynie etapem w ich podróży do Francji, gdzie mieli zamiar wstąpić do Legii Cudzoziemskiej. Ale na planach się kończyło. Dzisiaj Ukraińcy mieli wrócić do swojej ojczyzny.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama