Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Ujeżdżali kuce. Odpowiedzą za znęcanie się nad zwierzętami

Dwóch młodzieńców ujeżdżało kuce i ciągnęło je za ogony. Gdy o wszystkim dowiedział się właściciel zwierząt, powiadomił policję.
We wtorek 58-latek z Zamościa zauważył, że jego kuce są wycieńczone. Mieszkający niedaleko jego zagrody z wybiegiem sąsiedzi przypomnieli sobie, że w nocy dochodziły stamtąd podejrzane krzyki. Ktoś widział nawet dwóch młodych mężczyzn, którzy dosiadali zwierząt. Właściciel o wszystkim powiadomił mundurowych, którzy szybko ustalili i zatrzymali sprawców w wieku 19 i 20 lat. – Ustaliliśmy, że obaj nie tylko ciągnęli kuce za ogony, ale na nich jeździli, choć maksymalna waga jeźdźca nie powinna przekraczać 30 kilogramów – informuje Mariusz Sykała z zamojskiej policji. – To doprowadziło do wycieńczenia zwierząt. Za załamanie przepisów ustawy o ochronie zwierząt, która przewiduje odpowiedzialność karną za znęcanie się nad zwierzętami, dżokejom amatorom grozi rok więzienia.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama