Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Gmina Tyszowce: Wysypisko trzeba zamknąć

Chociaż od początku roku składowisko odpadów komunalnych w Klątwach (gm. Tyszowce) jest nieczynne, to by je fizycznie zamknąć najpierw teren trzeba odpowiednio przygotować.
Odpady należy ugnieść, wyrównać, zdezynfekować i zasypać, a następnie posiać trawę i posadzić drzewa. Składowisko musiało zostać zamknięte, ponieważ było już wyeksploatowane. Gmina szuka wykonawcy robót. Całkowite zamknięcie składowiska ma nastąpić w przyszłym roku. Obecnie śmieci z gminy Tyszowce są wywożone do Hrubieszowa, ale docelowo mają trafiać do zakładu zagospodarowania w Rogóźnie k. Tomaszowa Lubelskiego. W gminie Tyszowce mieszkańcy mają indywidualne umowy na odbiór odpadów.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama