Rolnicy chcą budować biogazownie
21 wniosków wpłynęło do lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ws. uruchomienia biogazowni. Pod względem ilości chętnych, którzy chcą wytwarzać biogaz rolniczy lub energię elektryczną z biogazu jesteśmy w czołówce w kraju.
- 25.10.2011 14:00
– W skali kraju takich wniosków wpłynęło w sumie 111 – informuje Leszek Daniluk, kierownik biura wsparcia inwestycyjnego ARMiR w Lublinie. – Teraz czekamy na zatwierdzenie wszystkich elementów tego programu i ogłoszenie listy rankingowej. Później przystąpimy do oceny wniosków.
Jest to pierwszy nabór na przyznanie pomocy w tym zakresie. Prowadzony jest w ramach działania \"Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej\", który po raz pierwszy w tym roku został podzielony na dwa etapy. Do 14 października Agencja przyjmowała wnioski dotyczące biogazowni.
Początkowo liczba ta była niższa. – Ponieważ wnioski przysyłano również pocztą – dodaje Daniluk.
Rolnicy mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości do 500 tys. zł. Poziom dofinansowania nie może przekroczyć jednak 50 procent poniesionych kosztów. W przypadku osób poszkodowanych w wyniku klęsk żywiołowych może wynieść aż 80 proc.
Z informacji podanych przez ARMiR na dzień 14 października wynika, że nasze województwo znalazło się na 3 miejscu pod względem ilości złożonych wniosków. Wyprzedza nas województwo wielkopolskie i kujawsko-pomorskie.
Reklama













Komentarze