Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama STUDNIÓWKA 2026 - zobacz galerię zdjęć!
Reklama Nowy rytm - ten sam Dziennik Wschodni! Zamów prenumeratę już dziś

Na kładce z mamą. Wystawa starych zdjęć Lublina z rodzinnych albumów

W Galerii Biblioteki „OKNA” Centrum Kultury w Lublinie zainaugurowano w środę wystawę zdjęć, prezentujących Lublin sprzed dziesięcioleci. To głównie niepublikowane dotąd fotografie z rodzinnych zbiorów mieszkańców miasta.
Na kładce z mamą. Wystawa starych zdjęć Lublina z rodzinnych albumów
(fot. Wojciech Nieśpiałowski)

– Chociaż nigdzie się nie przenosiłam, to zmieniałam adres – z ul. Głębokiej na Al. PKWN i ponownie na Głęboką – wspomina pani Elżbieta Mielniczuk. Kilka zdjęć z jej zbiorów znalazło się na wystawie. Przedstawiają np. rejon dzisiejszej ul. Głębokiej czy kładkę nad Bystrzycą.

– Na tym zdjęciu jestem razem z mamą – wyjaśnia pani Elżbieta. – Moi rodzice pochodzą z różnych krańców Polski, ale w latach 60 poznali się właśnie w Lublinie. Mieszkam tu do dzisiaj.

Środowy wernisaż to podsumowanie akcji „Przynieś starą fotografię”. W ramach tego projektu, mieszkańcy przynoszą rodzinne zdjęcia do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Fotografie mają pokazać, jak na przestrzeni lat zmieniały się dzielnice Lublina.

Zdjęcia udostępniane przez mieszkańców są skanowane. Część trafiła na wystawę. Bardziej obszerny materiał znajdzie się w 12 częściowej publikacji, poświęconej poszczególnym dzielnicom Lublina. Zeszyty mają się ukazywać przez dwa najbliższe lata. Akcja zbierania zdjęć trwa. Organizatorzy liczą, że kolejni mieszkańcy zdecydują się na udostępnienie swoich archiwów.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Komentarze

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama
Reklama