Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zimowa rekrutacja na studia podyplomowe w Lublinie. Kierunki do wyboru

Lubelskie uczelnie prowadzą zimową rekrutację na studia podyplomowe. Absolwenci studiów wyższych, którzy chcą dalej uczyć, mają do wyboru kilkadziesiąt kierunków.
Zimowa rekrutacja na studia podyplomowe w Lublinie. Kierunki do wyboru

Najwięcej, bo aż 19 propozycji ma UMCS. Wśród nich m.in.: fotografia, grafika wydawnicza, reklama i komunikacja wizualna, wiedza o kulturze czy zarządzanie w turystyce. W przypadku większości z nich nabór trwa do połowy lutego.

– W tym momencie oferujemy też dwie nowości na Wydziale Prawa i Administracji: prawo technologii informacyjnych oraz przedsiębiorczość. Niewykluczone, że pojawią się jeszcze inne propozycje, wykaz kierunków będzie aktualizowany do końca stycznia – mówi Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS.

Za semestr studiowania trzeba zapłacić od 1200 zł do 3720 zł. Absolwenci UMCS mogą liczyć na 10 proc. rabatu, a członkowie ich rodzin dostaną 5-procentową zniżkę.

W najbliższych miesiącach największa lubelska uczelnia we współpracy z Politechniką Lubelska planuje też uruchomić studia podyplomowe z wzornictwa przemysłowego.

Politechnika aktualnie rekrutuje na 18 kierunków podyplomowych, w tym jedną nowość: informatykę i zajęcia komputerowe dla nauczycieli na Wydziale Podstaw Techniki.

– Każdy z wydziałów organizuje nabory indywidualnie i samodzielnie ustala zasady dotyczące terminów i wysokości czesnego – informuje Iwona Czajkowska-Deneka, rzecznik prasowy Politechniki Lubelskiej.

W ofercie Uniwersytetu Przyrodniczego są cztery kierunki: architektura wnętrz ogrodowych i krajobrazowych, integrowana produkcja roślin, studia rolnicze dla absolwentów kierunków nierolniczych oraz zarządzanie jakością i bezpieczeństwem zdrowotnym żywności. Rekrutacja potrwa do 15 lutego.

Propozycję dla nauczycieli oraz osób posiadających wyższe wykształcenie z przygotowaniem pedagogicznym ma z kolei Katolicki Uniwersytet Lubelski. Chodzi o trwające trzy semestry studia podyplomowe, które zapewniają uzyskanie kwalifikacji do nauczania drugiego przedmiotu – podstaw przedsiębiorczości. Opłata za semestr wynosi tylko 160 zł, bo 85 proc. czesnego finansuje Narodowy Bank Polski. Nabór trwa do 25 lutego, jest 50 miejsc.


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama