Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Straż Graniczna rekrutuje. 65 miejsc w ciągu roku

Nadbużański Oddział Straży Granicznej wznowił przyjmowanie podań do służby. W ciągu roku planuje zaprzysiąc 65 nowych funkcjonariuszy.
Straż Graniczna rekrutuje. 65 miejsc w ciągu roku
Fot. Straż Graniczna

– Oddział nie otrzymał dodatkowych etatów – mówi ppor. SG Dariusz Sienicki, rzecznik komendanta NOSG. – Nabór jest następstwem naturalnej rotacji kadrowej w oddziale.

W ramach ubiegłorocznego naboru do służby w NOSG zostało przyjętych 110 osób. Zostali wyłonieni spośród 1,6 tys. kandydatów. Oznacza to, że o jeden etat starało się ponad 14 chętnych.

W obecnym naborze na składanie dokumentów kandydaci na strażników granicznych mogą się zapisywać za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie od 16 do 20 maja w godz. 7.30-15.30. – Po przeprowadzeniu wszystkich procedur związanych z naborem, pierwsze 10 osób zostanie przyjęte 25 lipca, a 55 kolejnych 24 października – dodaje ppor. Sienicki. 

Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie, o nieposzlakowanej opinii, nie karana, korzystająca w pełni z praw publicznych, posiadająca co najmniej średnie wykształcenie oraz zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych. Górny limit wieku to 35 lat.

Więcej szczegółów oraz wymagane formularze na stronie internetowej NOSG


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama