Powodem zatrzymania mężczyzn były niezgodne z prawem zachowania wobec umundurowanych funkcjonariuszy. Młodzi ludzie już w pociągu zachowywali się bardzo głośno, wykrzykiwali wulgaryzmy i nie reagowali a na wyraźne polecenia policjantów o zachowanie zgodne z prawem. Kolejne niewłaściwe zachowania kibiców miały miejsce na terenie dworca kolejowego.
W chwili zdarzenia wszyscy byli nietrzeźwi. W niedzielę usłyszeli już zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej policjanta, znieważenia policjantów, zmuszania do zaniechania czynności służbowej, a także gróźb.
Wobec kolejnych dwóch mieszkańców Lublina, za używanie słów wulgarnych i spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym, skierowany zostanie wniosek o ukaranie sądu.














Komentarze