Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

TBV Start Lublin zagra w finale Browar Kociewski Cup

Przed tygodniem triumf na turnieju we Włocławku, a teraz dobra gra w Starogardzie Gdańskim. W piątek TBV Start rozbił w meczu półfinałowym Trefla Sopot aż 96:60. W sobotę o godz. 18.30 lublinianie zagrają w finale z gospodarzami zawodów – Polpharmą.
TBV Start Lublin zagra w finale Browar Kociewski Cup

Autor: Archiwum

Już w pierwszej kwarcie drużyna Davida Dedka pokazała, że szybko osiągnęła dobrą formę. Po 10 minutach prowadziła 24:14. W drugie części gra była ciut bardziej wyrównana, ale i tak na przerwę czerwono-czarni schodzili z zapasem 13 punktów (43:30).

Już do przerwy James Washington miał na koncie osiem „oczek” i pięć asyst. Devonte Upson do dorobku drużyny dołożył za to sześć punktów i cztery zbiórki. Dwie trójki trafił też Earvin Morris.

Po zmianie storn TBV Start szybko upewnił się, że w sobotę zagra w finale, a nie meczu o trzecie miejsce. Całkowicie zdominował rywali i przed finałową odsłoną było aż 71:44. Ostatnie minuty to ponownie dużo lepsza postawa ekipy z Lublina, która wygrała ostatecznie niemal 40 punktami.

Najlepszym strzelcem tym razem był Wojciech Czerlonko, który zdobył 16 „oczek”. Jedno mniej dorzucił Mateusz Dziemba.

W drugim półfinale Polpharma pokonała po dogrywce Legię Warszawa 96:86.

TBV Start – Trefl Sopot 96:60 (24:14, 19:16, 28:14, 25:16)

TBV Start: Czerlonko 16, Dziemba 15, Washington 12, Upson 11, Gospodarek 11, Szymański 10, Morris 10, Dutkiewicz 9, Mirkovic 2.

Trefl: Kolenda 15, Baker 11, Śmigielski 8, Taylor 7, Milovanović 6, Kulka 5, Motylewski 4, Leończyk 4, Walda 0, Pułkotycki 0.


Podziel się
Oceń

Komentarze

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama
Reklama