Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

"Wietrzenie poezji" - obchody Patrona Roku 2021 w Bibliotece Miejskiej w Puławach

Chcąc uczcić 100. rocznicę urodzin Patrona Roku 2021, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Biblioteka Miejska w Puławach przygotowała specjalną akcję "Wietrzenie poezji". Jedną z atrakcji organizowanych przez placówkę jest wyjątkowa wystawa poświęcona poecie.
"Wietrzenie poezji" - obchody Patrona Roku 2021 w Bibliotece Miejskiej w Puławach

Autor: materiały promocyjne

- Miał zaledwie 23 lata kiedy zginął, a jego spuścizna literacka to ponad 500 wierszy, kilkanaście poematów i około 20 opowiadań – wymienia Katarzyna Kuciara z Biblioteki Miejskiej w Puławach.

22 stycznia przypada 100. rocznica urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, którego ustanowiono Patronem Roku 2021. Z tej okazji Biblioteka Miejska w Puławach przygotowała specjalną wystawę powiadającą historię krótkiej miłości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i jego żony Barbary oraz akcję wietrzenia poezji pt. "Niebo złote ci otworzę". Celem akcji jest zachęcenie do zabrania wybranego wiersza i rozsmakowania się w lekturze. Ekspozycja dostępna jest na terenie zielonym przy ul. Głębokiej 7a. Tomiki poetyckie Baczyńskiego można wypożyczać w Bibliotece.

W ramach obchodów Patrona Roku na profilu Biblioteki na Facebooku 22 stycznia zamieszczony zostanie quiz wiedzy o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim, każdy kto do soboty 23 stycznia do godz. 12 udzieli poprawnych odpowiedzi otrzyma torbę biblioteczną z nowym nadrukiem.

Akcja wietrzenia poezji i możliwość zabrania wiersza będzie realizowana przez 2 tygodnie, natomiast wystawę można oglądać do końca lutego.


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama
Reklama