Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

"Tajemnica świętego namiotu" w Otwartym Studio Antyfaszystowskim

"Tajemnica świętego namiotu" to tytuł czternastej już odsłony cyklu "Nowy Złoty". W Otwartym Studio Antyfaszystowskim będącym częścią Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) będzie można zobaczyć wystawę artystki zwanej Planetą "Tajemnica świętego namiotu". Otwarcie 30 lipca o godz. 19.
"Tajemnica świętego namiotu" w Otwartym Studio Antyfaszystowskim

Autor: materiały promocyjne

Planeta – urodziła się 1996 r. w Kijowie, od 2013 roku mieszka i pracuje w Polsce.  Zajmuje się sztuką performatywną, rzeźbą, kostiumami historycznymi oraz instalacją.

Artystka w swojej pracy wykorzysta fragment topoli znajdującej się na trawniku Galerii Labirynt. Drzewo zwane przez lublinian "baobabem" po wycince trafiło na do galerii.

– Planeta zaprasza publiczność do uhonorowania drzewa – tego konkretnego "baobabu", ale także symbolicznie każdego jego "krewniaka", żyjącego, wspierającego, dającego energię. Służyć temu będzie rytuał zrealizowany podczas otwarcia wystawy, a także zaaranżowana w kiosku przestrzeń Chramu Wolności – świętego namiotu stworzonego do celebracji "naturalnej biodegradacji" –zapraszają organizatorzy.

Wstęp wolny.


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama
Reklama