Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Przez dwa miesiące lepiej nie spaceruj z yorkiem do parku w Lubartowie

Przez dwa miesiące w Parku Miejskim w Lubartowie polować będzie sokół. Drapieżnik ma przegonić gawrony i kawki. Trzeba jednak uważać żeby przez pomyłkę nie zapolował na małego pieska.
Przez dwa miesiące lepiej nie spaceruj z yorkiem do parku w Lubartowie

Autor: Pixabay

Przez najbliższe dwa miesiące Parku Miejskiego imienia Książąt Sanguszków będzie pilnował specjalnie wyszkolony sokół.

– To sposób na rozwiązanie problemu bytujących w parku gawronów i kawek, które zanieczyszczają alejki i ławeczki. Sokół sprawi, że ptaki te nie będą zakładały gniazd i przeniosą swoje miejsca lęgowe poza miasto. Jest to skuteczny i humanitarny sposób na pozbycie się tych gatunków ptaków – mówi Łukasz Chomicki, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Lubartowie.

Sokół zapoluje w parku za zgodą i pozwoleniem Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska.

– Sokolnik będzie pracował codziennie, także w weekendy. Przy tej okazji zwracamy uwagę właścicielom małych zwierząt domowych, aby podczas spacerów po parku trzymali je na smyczy – przestrzega rzecznik. Drapieżnik przez pomyłkę może wziąć np. małego psa, za cel ataku.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Komentarze

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama
Reklama