Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Lubelskie całe na żółto. Idą burze

Synoptycy ostrzegają, że ten weekend może być burzowy. W województwie lubelskim ma padać w niedzielę.
Lubelskie całe na żółto. Idą burze

Autor: IMGW

IMGW opublikowało prognozę, według której jeszcze w piątek w większości Polski będzie ciepło, ale już w sobotę pogoda zacznie się zmieniać. Od zachodu zaczną nadchodzić burze, a na mapach meteorologicznych ostrzeżeń ten obszar został zaznaczony na żółto.

Sobota w części zachodnio-północnej ma być burzowa. Nadal ma być jednak ciepło, bo temperatura w ciągu dnia ma wynieść ok. 21-23 stopnie Celsjusza na zachodzie a w województwie podkarpackim czy świętokrzyskim jakieś 23 stopnie. Cieplej – bo do 25 stopni ma być na południu, w centrum oraz w województwie warmińsko-mazurskim.

Deszcz w sobotę ma padać w województwach:

  • zachodniopomorskim, 
  • pomorskim, 
  • kujawsko-pomorskim, 
  • wielkopolskim,
  • lubuskim,
  • dolnośląskim.

W niedzielę burze mają się przesuwać na wschód i południe. Temperatura spadnie do wartości od 17 do 22 stopni Celsjusa. Pogorszenie pogody jest spodziewane w województwach:

  • warmińsko-mazurskim,
  • podlaskim,
  • mazowieckim,
  • lubelskiego,
  • świętokrzyskim,
  • podkarpackim,
  • małopolskim,
  • śląskim,
  • opolskim,
  • dolnośląskim.

W poniedziałek ma być już pogodniej. Na razie IMGW nie przewiduje poważniejszych alertów.


Podziel się
Oceń

Komentarze

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama